Време на читање: 7 минути
(Последно освежено на: 02/07/2021)

Некои од најубавите глетки во Европа се бесценети и лесно се стигнуваат. сепак, патувањето во Европа може да поскапе многу ако не планирате однапред. Додека повеќето европски метрополи ќе го намалат вашиот буџет за патувања, има доста места за патување во Европа кои се целосно поволни. Нашиот врв 7 повеќето достапни места за патување во Европа се тотални за буџетот и нема да надминат 50 евра на ден по лице.

Овие скриени скапоцени камења не заостануваат многу во убавината и магијата, отколку градовите како Париз и Берлин.

 

1. Најпристапни места во Европа: Келн, Германија

Додека Германија е прилично скапа, Келн е едно од најприфатливите места за посета во Европа. Од буџетско сместување до бесплатни иконски знаменитости и ефтин превоз, Келн е дефинитивно А. голема пауза во градот опција ако патувате соло или планирате семејно евро-патување.

Овој германски град е дом на пивото Колш, за да можете да ги вкусите германските деликатеси за само 1,30 €. Нема ништо поубаво од уживање во пивце на бреговите на прекрасната река Рајн, по еден ден во градот. Обавезно прошетајте низ Ficshmarkt за разгледници слични на разнобојни куќи и продолжете кон Стариот град, Altstadt.

во прилог, на најпознат белег во Германија, прекрасната катедрала во Келн е бесплатна за посета. Неговата готска архитектура, насликани стаклени прозорци, а погледите на реката се епски. Ако сакате уметност, тогаш Келн има големи музеи или фасцинантна улична уметност во Еренфелд. Оваа област е колк и трендовски дел од Келн, зелено место за кафе и гроздобер.

Како што можете да видите, Келн е неверојатен град кој чини буџет за патување во Европа. Над сите, најдоброто нешто во врска со тоа е неговиот ефикасен и достапен транспорт. Германски транспорт, шини за воз, и трамвајот се исклучително удобни и ефикасни, така ви заштедува многу време патувајќи наоколу. Да се ​​добие дневна или неделна карта за воз е одличен начин да се заштедите пари додека патувате.

Цени на возот од Берлин до Ахен

Цени на возот од Франкфурт до Келн

Цени на возот од Дрезден до Келн

Цени на возот од Ахен до Келн

 

колонска вода во Германија е достапно место за патување во Европа

 

2. користени, Белгија

Вафли за појадок и подготвени сте да ги истражите сите 80 мостови и езерото на loveубовта, Мини вода. Бриж е а прекрасен средновековен град во Белгија и едно од најприфатливите места за посета во Европа. Од извонреден број на замоци до А. возење со брод во каналите, има многу достапни работи што треба да се направат во Бриж, возење со воз од Брисел.

Ако сакате да перчате малку, тогаш дефинитивно треба да потрошите време и дел од вашиот дневен буџет на чоколадо. Побарајте го знакот „рачно изработено“ 50 од продавници за чоколади во градот за најдобро белгиско чоколадо.

Малата големина на Бриж и градското планирање се супер лесни за истражување пеш, затоа не треба да трошите време на транспорт. Всушност, одличен начин да го истражите градот и да дознаете за неговата култура и наследство е со вклучување во бесплатна тура за пешачење. На овој начин можете да ги добиете сите инсајдерски совети за ресторани со пристапна цена, шопинг за сувенири, и најдобриот начин да ги посетите главните атракции.

Цени на возот од Амстердам до Бриж

Цените на возот од Брисел до Бриж

Цени на возот од Антверпен до Бриж

Цените на возот од Гент до Бриж

 

како продавниците и зградите изгледаат ноќе во Бриж, Белгија

 

3. Најпристапни места во Европа: Чех Крумлов, Чешка република

Чешка е едно од најприфатливите места за патување во Европа, а со тоа и прекрасниот град Чески Крумлов е на нашата листа. Овој шарен град е туристички пријателски и пред сè, буџетски. Willе ви биде многу лесно да истражите и да се препуштите на чешката кујна, подготвено пиво, и разгледување додека не трошите практично ништо од вашиот буџет за патувања.

Најпрво, јадење надвор е супер ефтино, и можете да најдете одлични менија за ручек кои нудат почетник, главно јадење, и пиво за смешни цени. Пивото е поевтино од водата низ цела Чешка и го комбинира со познатите кисели колбаси, имаш одлична вечера.

Градот е дом и на неверојатни замоци и градини кои можат слободно да се посетат, и ако сакате да се искачите за епски погледи, тогаш влезницата за кулата е помала од 5 евра. Друга одлична опција да го истражите градот е да се приклучите на бесплатна тура за шетање и да запознаете други патници или да резервирате а Туристичка обиколка за градско пешачење Чески Крумлов за бандата. На овој начин можете да ги откриете тајните на градот, легенди, и совети за да имате неверојатно патување до земјата од бајките.

Цените на возот од Нирнберг до Прага

Цени на возот од Минхен до Прага

Цени на возот од Берлин до Прага

Цените на возот од Виена до Прага

 

4. Егер, Унгарија

Унгарија е една од најевтините земји во Европа, и има многу повеќе да се види од Будимпешта. Егер е прекрасен град, со термални извори, Бук Унгарија национален парк, и убави обележја за посета. Сите овие чуда се достапни без да се загрози вашиот буџет за патувања.

Егер е еден од познатите градови на Унгарија и е дом на вкусно црвено вино, се наоѓа помеѓу планините Бук. Сценски погледи природните погледи прават совршен амбиент за пробување на вино после одличен ден за пешачење во прекрасниот парк Бук и релаксирање во природните извори. Бидејќи Унгарија е дом на некои од најдобрите природни извори во Европа, впие во термалините е апсолутно мора.

Егер е совршен за релаксирачки спа викенд од Будимпешта. Изборот помеѓу еднодневно патување или пауза за град од Будимпешта е се твое, но препорачуваме да поминете барем долг викенд во овој волшебен град.

Цени на возот од Виена до Будимпешта

Цените на возот од Прага до Будимпешта

Цени на возот од Минхен до Будимпешта

Цени на возот од Грац до Будимпешта

 

Егеј Унгарија е непознато достапно место за патување низ Европа

 

5. Најпристапни места во Европа: Cinque Terre, Италија

Куќи со светла боја, седејќи покрај прекрасниот Сентиеро Азуро, направи Кинк Тере да биде архитектонско италијанско чудо. Cinque Terre е едно од најприфатливите места за патување во Европа и Италија. Ништо не се споредува со чувството да се патува удобно и брзо помеѓу 5 спектакуларни точки. Овој начин на патување ви заштедува многу време и пари со картичката за воз Цинк Тере.

Што се однесува до сместувањето, да ја направите Ла Специја ваша база за патувањето е одлична опција. Тоа е прекрасен италијански пристанишен град со многу хостели и хотели за избор.

Cinque Terre станува доста зафатен и скап за време на високата сезона. Затоа, најдобро е да се посети помеѓу април-јуни за лето или октомври-ноември за да се восхитувате на нејзината природна убавина на есен.

Цени на возот Ла Специја до Риомаџоре

Цените на возот од Фиренца до Риомаџоре

Цени на возот од Модена до Риомаџоре

Цени на возот од Ливорно до Риомаџоре

 

Cinque Terre, Италија патека до морето

 

6. Виена, Австрија

Дом во Моцарт, Барокна архитектура, Schonbrunn Палас, и зелениот лавиринт, Виена е божествена. Додека некои може да речат дека е скап, патувањето до главниот град на Австрија е целосно остварливо и нема да падне далеку од дневниот буџет за патувања во другите европски метрополи како Прага или Будимпешта. Градот е пријателски за туристите, за да може да се восхитувате на богатата култура, кујна, и шарм на виенскиот живот, без да се загрозат вашите животни заштеди.

Главниот град на Австрија е едно од најприфатливите места за посета во Европа, благодарение на неговите зделки пријателски за туристите. на пример, Виенската карта ќе ви донесе големи попусти на Музеите, атракции, и јавен превоз. во прилог, можете да ја вкусите најдобрата виенска штрудла во некои од неверојатните ресторани во Виена, за време на ручек. Многу ресторани и кафулиња нудат А. 2-3 мени за курсеви за помалку од 10 €.

За вечер надвор од култура и музика, многу кафулиња имаат бесплатни музички настапи во живо. но,, ако имате погледи насочени кон ноќта во познатата опера, тогаш треба да имате поглед кон набавувањето билети за постојан перформанс, бидејќи тие се значително поевтини од класичните билети за опера.

Цени на возот од Салцбург до Виена

Цени на возот од Минхен до Виена

Цените на возот од Грац до Виена

Цените на возот од Прага до Виена

 

Виена е многу достапно место за патување во Европа

 

7. Најпристапни места во Европа: Нормандија, Франција

Златни брегови, легенди за anоана од Руенскиот лак, островот Монт Св. Манастир Мишел, се само неколку од скапоцените камења во Нормандија. Овој прекрасен регион е на два часа патување од Париз, но за разлика од француската престолнина, тоа е едно од најприфатливите места за патување во Франција.

Нормандија е претежно позната по плажите за слетување од Втора светска војна. Сепак, тоа е дом на карпите кај Еретат, на гигантски карпи од варовник, природно чудо што го одзема здивот. Сценското село Гиверни каде што живееше Клод Моне и ги насликаше славните лилјани е уште едно место што не треба да го пропуштите на вашето патување во Нормандија.

Да заклучи, патувањето во Европа може да биде многу прифатлива авантура. Нормандија, Cinque Terre, Виена, Егер, користени, Келн, и Чески Крумлов, се 7 поволни дестинации за патување во Европа. Нашите совети ќе ве спречат да ги трошите заштедите на живот на еден празник и да ви осигурат дека имате незаборавно и специјално патување.

Цени на возот од Париз до Руан

Цените на возот од Париз до Лил

Цените на возот Руан до Брест

Цените на возот Руан до Ле Авр

 

Нормандија, Поглед на плажа и море во Франција

 

овде, во Зачувај воз, we will be happy to help you plan your vacation to the most affordable places in Europe by train.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „7 најдостапни места за патување во Европа“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmost-affordable-places-europe%2F%3Flang%3Dmk </s>avkanî- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ja_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ja да / FR / или де и на повеќе јазици.