Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 20/08/2021)

Бујни зелени долини и ридови, огромни ливади, на најживописните места во Европа, овие 10 најживописните терени за голф во Европа, се едни од врвните голф клубови во светот. Секој терен за голф е дизајниран до совршенство, прекрасна комбинација на објекти и природна убавина.

 

1. Голф сино зелена Пленеуф-Вал-Андре Во Бретања

Со прекрасен поглед на Англиски Канал, теренот за голф Bluegreen Pleneuf Val Andre е неверојатен. Голфот на Блугрин во Бретања е еден од најживописните терени за голф во Европа.

Бујната зелена патека гледа на бретонското крајбрежје, и комбинацијата на зелена земја со синото море е прекрасна. во прилог, ќе играте во една од 500 најдобрите терени за голф во светот.

 

Golf Blue Green Pleneuf-Val-Andre In Brittany by the sea

 

2. Скандинавски нов курс: Копенхаген

25 км од Копенхаген, теренот за голф New Course е рангиран во 50 врвни терени за голф во Европа секоја година. Новиот курс 36 дупки е еден од најживописните терени за голф во Европа со 25 хектари шума околу него.

Потоци што водат кон природни езерца, мирен живописен амбиент, и наградуваниот дрвен голф, ќе ве воодушеви од влезот до првата дупка. Пејзажот е навистина прекрасен и плени многу голфери од целиот свет.

Хамбург до Копенхаген со воз

Цирих до Хамбург со воз

Хамбург до Берлин со воз

Ротердам до Хамбург со воз

 

3. Линкови за голф Кастлетаун: Остров на Човекот

Морски ветер, диви цвеќиња, и епските погледи на Островот Ман, играњето голф во теренот за голф Кастлетаун е незаборавно искуство. Островот Ман е едно од најневеројатните места во Европа, и теренот за голф е еден од најживописните терени за голф во Европа.

Опкружени сте со море од сите 3 страни, додека го играте курсот на прекрасниот полуостров Лангнес. Камениот брег се протега на плажи, славни зајдисонца, рангирајте го Castletown Golf Links на 8 место во најспектакуларните терени за голф во Обединетото Кралство и Ирска. 17 -тата дупка гледа на Ирско Море, и погледот од 18 -та дупка, историскиот Св. Мајклс Остров, 12капела од X век, погледи што можат да го одвлечат вниманието на секој искусен играч на голф.

 

4. Голф клуб Трејли: Ирска

Поставен на природен терен, со поглед на Атлантскиот Океан и плажа, теренот за голф Трале во Ирска е еден од најуникатните и најживописните терени за голф во Европа. Beе бркате дупки низ зелените ридови со поглед на длабоко сино пред вас.

Овој сценско игралиште за голф со 18 дупки е во округот Кери, дом на полуостровот Дингл, и прекрасниот Киларне национален парк. Теренот за голф е поставен на рабовите на прекрасно крајбрежје, со зелено копно и иконска Југозападна Ирска.

 

Gorgeous Green fields in Tralee Golf Club In Ireland

 

5. Голф клуб Кран-Сур-Сиер: Швајцарија

Еден од најстарите, сепак модерен и опремен, терени за голф во Европа, голф теренот Кран-сур-Сиер во Швајцарија е еден од најживописните голф-клубови во Европа. Природни езерца, планините, и зелената бујна швајцарска долина се прекрасни и заживувачки знаменитости.

Овој живописен терен за голф е во швајцарските Алпи, така што сценографијата го одзема здивот. Со поглед на Мон Блан и Матерхорн, највисоките и најживописните планини во Европа, сигурно ќе бидете изненадени од овој терен за голф. Голф терен Кран-сур-Сиер е прекрасно патување со воз далеку од Женева, и Берн.

Цирих до Венген со воз

Geneенева до Венген со воз

Берн до Венген со воз

Базел до Венген со воз

 

6. Најживописен голф во Ирска: Линкови за голф стара глава

Седи на врвот на стара глава Kinsale, опкружен со океан, нуди голф терен за Кинсејл сценски погледи, најживописните погледи во цела Ирска и Велика Британија.

Со зелените пасишта, солидни земјишта, и поглед кон морето, иконскиот ирски пејзаж не престанува да зачудува. Значи, ќе бидете изненадени од неверојатните дворови во теренот за голф Old Head Kinsale. Beе играте голф на а 350 милион стари карпи од песочник, поместување на север со текот на времето. Овој извонреден терен за голф е во округот Корк, со пловење, риболов, нуркање во вода, и многу повеќе активности на отворено за в enthusiубениците во вода во ова безбедно пристаниште.

 

Lighthouse & Old Head Golf Links

 

7. Најживописен голф: Пасиер голф клуб Меран Јужен Тирол

Панорамски поглед на најживописните планини во Европа, Голф -клубот Passier во Меран им нуди незаборавно искуство на напредните голфери. Згора на тоа, со пејзажи од Јужен Тирол, езерца, бункери, и зелени ридови, голф -клубот Passier има неверојатна локација и дизајн.

Понатаму, теренот за голф 18 дупките се шират на теренски терени, и зелени пасишта, привлечете голфери од целиот свет за викенд голф, или долго бегство до тиролската природа.

Тренто до Болзано со воз

Милан до Болцано со воз

Болоња до Болзано со воз

Венеција до Болцано со воз

 

8. Голф Ајхенхајм: Австрија

Среде густите алпски шуми, дрвени кабини наоколу, и ливади, голф терен Ајхенхајм е еден од најубавите терени за голф во Европа. Свеж алпски воздух, мирисите на природата, и природниот сјај ги инспирираше најдобрите голф играчи во светот. Голф терен Ајхенхајм има 18 дупки, се шири низ повеќе од 6000 метри.

Овој животен терен за голф е еден од најдобрите палки за голф во Австрија, со врвни удобности: сауна, внатрешни и надворешни базени за одмор по фантастичен голф турнир. Нема ништо како алпскиот пејзаж заедно со извонредните услови за да ја практикувате својата страст.

Салцбург до Виена со воз

Минхен до Виена со воз

Грац до Виена со воз

Прага до Виена со воз

 

Golf cart in Eichenheim Austria

 

9. Земја клуб Гардаголф: Италија

Од Манерба-Тврдина на палатата Сојаното, ридовите на Полпенаце и замокот, Гардаголф клуб нуди живописен поглед на маслинови дрвја и езерото Гарда. Теренот Гардаголф има 27 дупки, се рашири 110 хектари, во прекрасниот регион Ломбардија.

Овој живописен терен за голф е опкружен со ридовите на Валтенези, обезбедување возбудливи и волшебни погледи за најнапредните и сериозни играчи на голф. Црвениот курс е најубавиот терен во Гардаголф, со цвеќиња и високи дрвја наоколу.

Тренто до езерото Гарда Пешиера со воз

Болзано Бозен до езерото Гарда Пешиера со воз

Болоња до езерото Гарда Пешиера со воз

Венеција до езерото Гарда Пешиера со воз

Sunshine & Clouds view in Gardagolf Country Club, Italy

 

10. Голф терен Андермат: Швајцарија

Уште еден швајцарски скапоцен камен, теренот за голф Андермат го затвора нашиот 10 листа на најживописни терени за голф во Европа. Теренот за голф Андермат се наоѓа во прекрасна швајцарска долина. Планински врвови го бакнуваат небото, зелени бујни ридови, и пејзаж сличен на разгледница.

Локацијата е толку што го одзема здивот, дека дури и најфокусираните играчи можат да го одвлечат вниманието од прекрасната долина Урсерн. Голф теренот Андермат беше прекрасно дизајниран да биде дел од природата и е еколошки. Seeе видите водотеци и цветни ливади вградени неверојатно во терени за голф. Има 18 дупки за избор. во прилог, силниот планински ветер предизвикува предизвик за ентузијастичкиот играч на голф, да ја зголемат својата игра.

Базел до Интерлакен со воз

Берн до Интерлакен со воз

Луцерн до Интерлакен со воз

Цирих до Интерлакен со воз

 

Scenic Andermatt In Switzerland

 

Ние кај Зачувај воз со задоволство ќе ви помогне да планирате патување еднаш во животот 10 повеќето сценски терени за голф во Европа со воз.

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост „1о најживописни голф терени во Европа“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/most-scenic-golf-courses-europe/?lang=mk< – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru во / fr или / и повеќе јазици.