Време на читање: 7 минути
(Последно освежено на: 29/10/2021)

Романтичен, возбудлив, покрај бреговите на Италија, на француските Алпи надвор од прагот, или некаде во Кина, овие врвни 10 патувања за посакувани парови ќе ве воодушеват.

 

1. Патот на најбараните парови: Романтичен градски прекин во Париз

Во инспирација за најромантичните филмови, Париз е најромантичниот амбиент за патување во двојка во холивудски стил. Најромантичен град, и еден од нај патуваните во светот, е сè уште и секогаш да биде најбараната дестинација за парови.

Ако имате страст за сè што е француски, слаткарница, Француски градини, и шармантни улички, потоа градска пауза во Париз е идеален за вас. Згора на тоа, романтично патување до Париз е најбараната дестинација за двојка која сака да се прелева, и жива ла ви е роза.

Амстердам до Париз со воз

Лондон до Париз со воз

Ротердам до Париз со воз

Брисел до Париз со воз

 

Најпосакуваното патување за парови е романтичниот град Париз

 

2. Најбарани парови патуваат во Италија: Амалфи Коска

храна, воодушевувачки видено, и морето, направете го брегот на Амалфи една од најбараните дестинации за патувања во парови. на шарени места на карпите, кривулести патишта, и морето покрај тебе, се што ви треба за разгалувачки парови’ одмор.

Амалфи брег е а 50 километри крајбрежје на шармантни мали улички, плажи, и скриени патувања за сместување со незаборавни погледи. Можете да одите на крстарење, или сончање, готвење, или вечера во еден од прекрасните морски ресторани. Опциите на брегот Амалфи се бесконечни, дури и во малите градови долж италијанскиот брег, само земете го вашиот избор!

Милан до Неапол со воз

Фиренца до Неапол со воз

Венеција до Неапол со воз

Пиза до Неапол со воз

 

Амалфи брегот е на секоја листа на кофи

 

3. Островот Скај, Шкотска

Со карпи кои го одземаат здивот, сценски погледи, и фасцинантна култура, Шкотска е едно од најзачудувачките места во светот. Островот Скај е еден од прекрасните региони што го одзема здивот во Шкотска, и ќе ти требаат барем 2 недели да уживате во нејзините многубројни убавини.

Без разлика дали сакате да му се восхитувате на погледот, или откријте го пеш во една од многу пешачки патеки, Островот Скај е природно чудо. на пример, ако сте авантуристички пар, тогаш ќе обожавате да ја откривате геолошката формација на Квирирање. Од друга страна, би можеле да поминете романтично време во базенот Самовила, или посетете го замокот и градината Данвеган.

Со други зборови, островот Скај е неверојатна дестинација за патување во парови, благодарение на спектакуларните шкотски висорамнини, долини, и неверојатно крајбрежје. тука, можеше да одиш рака под рака, едноставно уживајте заедно во авантурата.

 

The Isle of Skye, Scotland

 

4. Најбарани парови Авантура за пешачење во Швајцарија

Со снежни врвови, зелени ливади, и сценски погледи кои личат на слики, Швајцарија е неверојатна дестинација за патување во парови. Најбараните патувања за парови во Швајцарија се Зермат, Водопади на Рајна, и долината Лаутбруннен. Ако обожавате авантури, тогаш Зермат е совршена ски дестинација за вас, и ако сакате да се опуштите во живописен амбиент, тогаш долината Лаутбррун е идеална.

Швајцарија има бесконечни дестинации за патувања во парови, така што навистина зависи од вашите цели за романтичното бегство. Како и да е, ќе најдете многу романтични точки, за втор меден месец, или едноставно затоа што сакате да се негувате едни со други, во посебна пригода. Затоа, it is really recommended to plan at least 7 еднодневно патување во Швајцарија.

Луцерн до Лаутбруннен со воз

Eveенев до Лаутербрунен со воз

Луцерн до Интерлакен со воз

Цирих до Интерлакен со воз

 

Парови Пешачење авантура во Швајцарија

 

5. Венеција, Италија

Одлична храна, неверојатна атмосфера, и многу скриени романтични точки. Патување во Венеција е на списокот со кофи на секој пар. Бројот на туристи што патуваат во Венеција секоја година е извонреден, сепак, неговиот шарм и убавина ќе ве пленат секој пат. Всушност, толку е шармантно, дека нема ни да ги забележите сите, и едноставно поминете неверојатно на вашиот романтичен одмор.

Патувањето во Венеција е едно од врвните 5 најбараните парови патуваат затоа што е совршено за краток викенд. Градот има многу знаменитости, италијанска храна, и прекрасни опции за сместување, па ќе го најдете рајот на гондола. Сепак, ако сакате да избегате и да ги откриете италијанските скапоцени камења, тогаш Венеција, можете да продолжите на еден од многуте дневни патувања од Венеција.

Милан до Венеција со воз

Фиренца до Венеција со воз

Болоња до Венеција со воз

Тревизо до Венеција со воз

 

Венецијански канал, Италија

 

6. Најбарани парови кои одмаздуваат: Француските Алпи

Гламање е еден од најжешките трендови за патувања во Европа, во комбинација со француските Алпи, и имате најромантични парови’ патување. Овој тип на кампување е повеќе разгалуван и луксузен од основниот камп за шатор. Поставена во дивата и прекрасна природа, со погледот што го одзема здивот од Француските Алпи.

Милување во вашиот приватен бунгалов, пријатна кабина, будење на птиците што пеат, пиејќи кафе, и одење по планинарење директно од прагот – бајка романса. Кога вашето loveубовно гнездо е целосно опремено, и на најживописните локации, не ви треба ништо друго за незаборавен романтичен одмор.

Лион до Ница со воз

Париз до Ница со воз

Кан до Париз со воз

Кан до Лион со воз

 

Најбараните парови кои ги празнуваат главните одмори се Француските Алпи

 

7. Амстердам: Релаксирачки одмор со чамец

Амстердам е еден од забавните градови во Европа за парови, а престојот во куќа со брод е најромантичен во Амстердам. Домашните чамци се една од иконите на Амстердам, паркирани покрај каналите. Сепак, штом влезете, ќе го најдете супер пријатно, интимно, и заштитен од народот кој се восхитува на каналите.

Без сомнение, Вибрации на Амстердам, атмосфера, култура, и убавината ги импресионираат паровите од целиот свет. Исто така, поглед на градот и реката, кафулиња надвор од вашиот прозорец, вашиот романтичен одмор ќе биде сонуван.

Брисел до Амстердам со воз

Лондон до Амстердам со воз

Берлин до Амстердам со воз

Париз до Амстердам со воз

 

Релаксирачки одмор со чамец во Амстердам

 

8. Couples Trip To London

Одлични пазари на храна, шармантен Нотинг Хил, Кенсингтон Гарденс, патување за парови во Лондон е незаборавно патување. Градот нуди толку многу активности, па може да помислите дека е премногу за романтично одмор.

Затоа, вреди да се направи малку истражување, од најдобрата локација, и работи што навистина сакате да ги направите. Со други зборови, составете список на пазари и атракции што сакате да ги посетите. во прилог, оставете многу време за коктели на многумина решетки на покривот. Целата суштина на патувањето е да се врати романсата и да се разбуди заедно.

Амстердам до Лондон со воз

Париз до Лондон со воз

Берлин до Лондон со воз

Брисел до Лондон со воз

 

 

9. Најбараните парови патуваат во Италија: Патување со вино во Тоскана

лозја, свилени зелени ридови, и италијанска храна, патување до италијанскиот главен град на виното е на списокот со кофи на секоја двојка. Одење по лозјата, пиејќи од вашето црвено вино, и уживање во мирната атмосфера, сигурно ќе се согласите дека Тоскана звучи божествено.

Навистина, Тоскана е една од најдобрите дестинации за патувања во парови секоја година. Волшебните погледи и виното пленат парови од целиот свет, правејќи ги да се враќаат секоја година.

Фиренца до Милано со воз

Фиренца до Венеција со воз

Милан до Фиренца со воз

Венеција до Милано со воз

 

Панорамски поглед на винарските визби во Тоскана

 

10. Најбараните парови патуваат во Кина: Река Јулонг

Кина е фасцинантна дестинација, а реката Јулонг е едно од најсценско и најфасцинантните места. Реката Јулонг е дел од реката Ли, долг и бесконечен, опкружен со зелени насади, села, и полиња со ориз. Така, одењето во авантура покрај реката Јулонг е волшебно искуство.

Во прилог на природна убавина, на Река Јулонг е дом на многу села и етнички луѓе. Така, ќе имате ретка можност да научите за начинот на живот во областа Јангшуо, култура, и уметност, како што е тоа со векови со години.

 

Simple couples Trip In China's Yulong River

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да испланирате едно од овие 10 најбараните парови патуваат со воз.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „10 најбарани патувања во парови“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmk%2Fmost-wanted-couples-trips%2F - (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или де и на повеќе јазици.