Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 10/09/2021)

Запознавање со локалното население без толпи туристи да ве гледаат преку рамото и да упаднат во слаткото мало кафуле, овие локални патувања надвор од сезоната низ целиот свет се најдобри за незаборавен одмор.

 

1. Локации за патување надвор од сезоната: Ирска Во октомври

Украсен со злато, крцкав воздух, ирската природна убавина на планините Виклоу, само на кратко возење од Даблин и стигнувате во прекрасно светилиште. тука, секоја пешачка патека ве води до неверојатни водопади, епски погледи, и сино небо или долина Глендалоу и средновековна монашка населба од 6 век.

Дополнителна предност за посета на Ирска надвор од сезоната е можноста да уживате во пивце Гинис во локалниот паб, точно пред отворен оган.

 

Ireland's Nature in off-season,

 

2. Италија Во април

Потопување во Медитеранот, берење тартуфи, и прекрасно есенско зеленило, Италија е крајната локација за патување надвор од сезоната во април. Пролетта е најдобро време за посета на Италија како температури, влажност, цени, а гужвите се намалуваат.

Секој сака да се одмори на брегот на Амалфи, или среде виновата лоза во Тоскана. Сепак, скапо е и преполно во лето, шпицот на сезоната. Значи, во април патувањето во Италија надвор од сезоната е најдобро време да се оди.

Милан до Венеција со воз

Фиренца до Венеција со воз

Болоња до Венеција со воз

Тревизо до Венеција со воз

 

Off-Season coastline promenade location in Italy

 

3. Локации за патување надвор од сезоната: Долина Лоара Франција Кон средината на септември

Есенски цвет на далија, свеж планински воздух, есенско зеленило, и благ ветер во топлите денови, ќе ја најдете долината на Лоара на сезоната апсолутен сон. Шармантното француско село е познато по белите вина, и времето на жетва има тенденција да започне во средината на септември.

Значи, најдобро време за патување во Лоара е во септември, крајот на високата сезона. Willе стигнете до фестивалот Градина Шато де Шамон, фестивалот на домати во Шато де ла Бурдаизјер, и Фестивини со својата голема свеченост во опатија Фонтеврауд. Собирање печурки во кул пештери, или пешачење кога температурите се намалуваат, но деновите се сеуште долги со многу дневна светлина – Долината Лоара е неверојатна вонсезонска дестинација во септември.

Дижон до Прованса со воз

Париз до Прованса со воз

Лион до Прованса со воз

Марсеј до Прованса со воз

 

Off Season at Loire Valley France In Mid-September

 

4. Најдобра локација за патување надвор од сезоната во Германија: Минхен Во септември-октомври

И покрај погрешното име, започнува големиот фестивал на пивото во септември. Октоберфест е неверојатна причина за патување во Германија, и до неговиот град на потекло, Минхен. За ова време, ќе го најдете градот во метеж и Минхен има одлични вибрации.

Иако ова значи дека најверојатно ќе бидете опкружени со туристи, иако не е висока сезона. Сеуште вреди да се патува во Минхен надвор од сезоната во септември, едноставно за доживување на магијата на Октоберфест.

Дизелдорф до Минхен со воз

Дрезден до Минхен со воз

Нирнберг до Минхен со воз

Бон до Минхен со воз

 

 

5. Локација за патување надвор од сезоната во Кина: Шангај во ноември

Со население од 26 милион луѓе, секогаш ќе се најдете во гужва во Шангај. Сепак, патувањето надвор од сезоната во Шангај значи дека туристите се вратиле дома од своите летен одмор, па ќе се мешаш со локалното население.

Згора на тоа, времето во Шангај има тенденција да биде топло, а влажноста вртоглаво расте, толку повеќе причина да патувате вонсезона и да се восхитувате на линиите на Шангај во ноември. Октомври-ноември е сезона во Шангај кога влага, сместување, и гужвите се намалуваат. На овој начин ќе имате многу повеќе корист од возбудливиот и прекрасен град.

 

Skyscrapers skyline in Shanghai

 

6. Вонсезонски локации за патување низ целиот свет: Андалузија Шпанија Во септември

Со фиеста и фестивал скоро секој ден, прекрасниот и волшебен регион Андалузија е сон во септември. Од фестивалот на жетва на вино до морска храна и тен на плажа - крајот на септември е најдобро време за посета на Андалузија.

Додека август до почетокот на септември е с уште многу топло, кон крајот на септември може да добиете шанса за дожд, или сончеви плажи-совршени денови, но не до тој степен што не можете да дишете ниту да шетате низ прекрасните андалузиски градови. пушење топли денови. Затоа, Андалузија е совршена вонсезонска дестинација во Шпанија кон крајот на септември.

 

Andalucia View in Mid-September

 

7. Алгарве Португалија Кон средината на септември

Алгарве е прекрасен во текот на целата година, така што нема лошо време за посета. За пливање и релаксација на прекрасните плажи во Португалија, и нека атлантскиот брег и заливи сите за себе, средината на септември е идеално време за посета на Алгарве.

Додека летото е најтопло, исто така е и најнаселен, и во зима, ќе сретнете многу сурфери на едно од најдобрите места за сурфери во светот. Затоа, Алгарве е идеална вонсезонска дестинација во средината на септември. Getе добиете ретка шанса да уживате во спектакуларните заливи, карпи, и рибарски села долж брегот.

 

Algarve Stones Portugal In Mid-September

 

8. Вонсезонско патување во Виена Во септември

Улична виенска храна, вино, џин, или кој било коктел по ваш избор се неверојатни причини за патување во Виена во септември. Додека летото речиси го нема, а со тоа и толпата туристи, но Виенците се вратени во градот и исто така и големите фестивали.

Затоа, Виена е една од врвните 10 вонсезонски локации за патување во Европа. Можете да изберете помеѓу прошетка по лозјата до прослава на еден од многуте саеми и фестивали во Виена само во септември и само за локалното население. Нема подобар начин да уживате во австриската кујна, културата, и убавината на Виена отколку со мешање со локалното население.

Салцбург до Виена со воз

Минхен до Виена со воз

Грац до Виена со воз

Прага до Виена со воз

 

A fountain in Vienna at fall

 

9. швајцарските Алпи

Непосредно пред сценографијата да се смени во есенски бои и врвовите да ја облечат својата снежно -бела облека, на швајцарските Алпи е магично вонсезона. Веднаш откако повеќето туристи се вратија дома, Швајцарските Алпи ја враќаат својата мирна магија, правење простор за активности на отворено и излети.

Затоа, швајцарските Алпи е неверојатна локација за патување надвор од сезоната во септември. Времето е топло, чисто сино небо и можете да уживате во пешачењето, возење велосипед, релаксирање и истражување на прекрасните погледи. Значи, можете дури и да се искачите на еден од најживописните планини во Европа Девица.

Цирих до Венген со воз

Geneенева до Венген со воз

Берн до Венген со воз

Базел до Венген со воз

 

A Hiking Trail On Swiss Alps

10. Вонсезонски локации за патување низ целиот свет: Париз Во декември

Одење по Шанзелие, или преку градината Тујлери до Лувр без толпи туристи е извонредно искуство во Париз. Париз надвор од сезоната е уште поромантичен кога можете да прошетате низ најтуристичкиот град во светот, без туристи на секој агол. Додека летото нуди најдобро време и сончеви денови, Декември е дефинитивно најдобар за одмор во Париз.

Патувањето во Париз надвор од сезоната во декември е ветување за неверојатни погледи. во прилог, може да имате експлозија на многумина Божиќни пазари.

Амстердам до Париз со воз

Лондон до Париз со воз

Ротердам до Париз со воз

Брисел до Париз со воз

 

Off Season Paris cold streets in December

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да го планирате вашето вонсезонско патување на овие сонствени локации ширум светот.

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост „10 вонсезонски локации за патувања низ целиот свет“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmk%2Foff-season-travel-locations%2F– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru во / fr или / и повеќе јазици.