Нарачајте билет за воз СЕГА

Насловна

Најдобра Меден месец дестинации во Европа

Време на читање: 5 минути Таму е навистина нема подобро место да се биде во љубов од подигање на меден месец дестинации во Европа. Со олеснување на патните воз, можете да ја посетите тони најубавите дестинации на твојот меден месец. Со многу сонце, убава заливи, лозови насади, и бескрајни романтичен хотел и ресторан опции, тоа е…

Зошто треба да се купат вашиот билети за воз онлајн?

Време на читање: 3 минути Ако сте еден патник од срце, ние сме прилично сигурни дека секогаш се бара за повеќето цена ефикасен начин на вашата резервација воз вози. Ако сте технолошки биволска кожа, можеби сте свесни за фактот дека сега можете да ја резервирате вашата…

Кои се Топ 8 Пици во Италија

Време на читање: 6 минути Кое место е подобро да уживате во пица отколку земјата што ја измислила, право? Италијанците љубов, љубов, сакам оваа вкусна закуска-претвори-оброк! Не е ни чудо пици во Италија се претвори во чиста форма на уметност, и конечно УНЕСКО го одобри! Роаминг низ Италија, you’ll find pizzerias opened

Како да се обучуваат како номад Патување низ Европа

Време на читање: 5 минути Ако сте еден соло патник и сакате да се обучуваат патување како номад, тогаш сте на вистинското место. Воз патува е еден од најдобрите начини да се патува низ Европа, ако сакате да се доживее сè што Европа има да понуди. Биди…

Врв 5 Вино градови во Европа и како да одам таму

Време на читање: 5 минути Секој вистински вино љубовник знае дека виното градови во Европа им понуди поволни и прекрасни вино. Од Франција до Италија, и понатаму, овие земји се идентификувани од страна на многу да се имаат најдобра вина во светот. Во дел, ова се должи на идеална клима расте…

Најдобар Помфрит Во Франција, Започнете Прст Licking

Време на читање: 6 минути Никој не знае вистинската приказна за помфрит во Франција. Ние дури и не може да биде сигурен дека ако тие доаѓаат од Франција, воопшто. Чекај, што?! Yeap, сте го слушнале право – и Белгијците и Французите се тврди оваа храна, и двајцата имаат приказни…

Зошто воз е еден од најбезбедните начини на транспорт

Време на читање: 6 минути Полемиката на воз наспроти автобус во Европа е непресушна тема, секој има свое мислење за. но,, дури зборуваме за безбедноста, и ако ние сме - тоа е доволно? Безбедноста на одбраната на нашето транспорт треба да се секогаш на прво, и ние се обраќаме…

Скриени скапоцени камења во Европа и како да одам таму со воз

Време на читање: 5 минути Сите туристи сонуваат за посета скриени скапоцени камења во Европа, како и истакнати европски метрополи. Фотографија на која тие среќно стојат покрај Ајфеловата кула, Колосеумот или Биг Бен прави сите се чувствуваат исклучителни (и ние целосно се дека!). Без разлика дали сте зависник на Инстаграм…

Врв 5 Најдобрите градови за да го поминат Божиќ

Време на читање: 5 минути 2018 е речиси при крај, која може да значи само дека Божиќ е во близина! Луѓето се уште не се подготвуваа за тоа, но за патниците, тоа е крајно време да се планираат патување. Ако сте во потрага за правото на градот да го поминат Божиќ во, ние го добивме…

Ски летувалишта најдобро да се посети со воз

Време на читање: 4 минути Нема подобро чувство од заспијам на нежно се движи возот и се буди следното утро во вашата дестинација, само неколку минути од патеките. Во Европа, ние се расипуваме по избор кога ги бараме најдобрите ски-центри за посета со воз. Не е…

Copyright © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија