Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 31/12/2021)

За фамилии со деца, Возење со деца со воз може да биде и возбудлив и прифатлива начин да се патува. Тоа е, исто така, можеби повеќето удобно и најмалку стресни кога ќе се патува со деца. Знаеме дека патуваат со деца е застрашувачка, без разлика што на метод за превоз, па ако сте Возење со деца на воз. Еве некои совети!

 

Пристигнете рано кога возите со деца во воз

Семејства ќе сакате да се дојде до станица на почетокот да ги собереш билети и да се најде добри места заедно во воз. Ако не сте резервирани места, места се на располагање на прв-дојден, прв услужен основа, па не се заглавени во позиција каде што ќе биде покрај.

Дизелдорф во Минхен возови

Дрезден во Минхен возови

Нирнберг во Минхен возови

Бон до Минхен возови

 

Возење со деца на играчка воз

 

Размислете за спиење кога ќе Возење со деца на воз.

Возење со деца на воз патување се совпаѓа со дремат време на вашето дете, така бидете сигурни дека сте подготвени. Донесе утеха елементи како перница или омилен Blankie.

Лион Ница возови

Париз до Ница возови

Авињон во Ница возови

Марсеј во Ница возови

 

Забавата.

Најважниот дел од вашиот планирање на патување со воз (особено ако тоа е долга) треба да биде како ви се случува да се задржи деца забавуваат.

Очигледен избор за повеќето родители ќе биде да купи неколку играчки или ги носат своите омилени од дома. Пaint ноктите на девојките, читаат книги, игра Уно, донесе боја во книгите, и да го слушнете аудио книги.

друг голем бакшиш за возење со деца на воз е да преземете филмови на вашите уреди кога сте дома и имате пристап до WIFI.

Има Нема услови столче или врзете ги безбедносните ремени знаци, па децата се слободни да се движи возот како што ви одговара! Истражување на возовите со деца е одличен начин да ги задржиме окупирана.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

 

се чувствуваме удобно!

Нема ништо полошо отколку да се биде на пат да биде спречена во било кој начин од вашата облека. Се облекуваат за удобност! Ви препорачуваме да дише, растеглива облека и удобни чевли за да уживате во вашето искуство во возот. Искусни велосипедисти препорачуваме носат неколку мали утешува од дома премногу, како ќебе или фрли и перница.

Се што е лево да се направи е да седиме назад, се релаксираат и да уживаат во јавањето со деца на воз искуство. Бидејќи се стигне до таму е половина од забава!

 

Известете ни преку твитирање на @SaveATrain! , Може да се најдат нашите други социјални канали на дното на Saveatrain

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Friding-with-kids-on-a-train%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml и можете да го промените / nl на / де / или тоа и на повеќе јазици.