Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 26/02/2021)

Ако имате две недели да поминат во Шпанија, еден од најдобрите начини да се добие околу е да се истражуваат на Шпанија со воз. Не само што ова ќе ви овозможи да видите некои неверојатни глетки низ земјата, но возот патување во Шпанија е многу ефикасна и лесна. Најтешкиот дел е за купување на билети. Најдобар начин за да купат вашите Билети да патуваат во Шпанија со воз е онлајн. Постојат неколку веб-страници што ви овозможуваат да го направите ова. Клучот е да се најде еден кој работи најдобро за вас во однос на леснотијата на користење, јазик, и буџет. Купување влезници рано ви дозволува да ги предност на можни посебни стапки, како и што сигурно ќе добие излез на возови сакате да пред тие да станат целосно резервирани.

Планирајте однапред и порачајте ги вашите билети однапред за да го добиете најдоброто од вашиот воз патување. Да ги разгледаме во овој две недели маршрутата за патување низ Шпанија со воз. Нека ова биде водич за вашето следно патување.

 

Нашиот прв Шпанија со воз е Мадрид (дена 1- 3)

Ова е главниот град на Шпанија и тоа е добар микс на стари и нови, со елегантен паркови, неверојатни шопинг, vibey ноќен живот и се разбира на Malasana област. Мадрид е исто така дом на некои од првите музеи во Шпанија. Многу куќа меѓународно признати дела. Затоа што има толку многу да се направи во овој град, па вашиот 3 дена тука ќе бидат добро потрошени. Тоа е добар почеток за да ви две недели патување и лесно да се добие воз било каде од тука. Мадрид Аточа е железничката станица до која доаѓа официјалната железничка компанија Ренфе, а исто така и оваа железничка станица е една од најубавите железнички станици во Шпанија.

 

Сан Себастијан (дена 3 - 5)

Оваа прекрасна мал град е во Баскија, Шпанија и е право на заливот Бискеј. Тој нуди плажи и планини кои ги добиете сите внимание во текот на денот, но кога ноќта доаѓа тоа е за сите на Стариот град, каде што ќе можат да уживаат во голем број на pintxo решетки за прекрасна залак големина јадења. Не ја пропуштајте една вечер прошетка по Плаја де ла конха завршувајќи со pintxos во Старата Скопска Чаршија. Како да дојдеме до Сан Себастијан со Шпанија со воз е лесно, колку што има најмалку четири возови од Мадрид секој ден.

 

Памплона (дена 5 – 6)

Овој град е дом на контроверзната Вклучување на Булс која се одвива во јули секоја година, но има многу повеќе да се од тоа Памплона. Тоа се наоѓа на врвот на еден рид во провинцијата Навара, што значи има неверојатни ставови на планини и долини подолу. Градот е мал што го прави лесно да се шетаат и да уживате во прекрасна архитектура и историја. Постојат различни бар и предјадења сцена во текот на годината. Не пропуштајте ниту една прошетка низ Стариот град или промислување на пат преземени во текот на водењето на бикови. конечно, овој град е исто така лесно достапен од Сан Себастијан и кратко воз вози далеку.

 

Шпанија со воз – Барселона воз (дена 6 - 9)

Овој океан град треба да биде еден од најпознатите познати и популарни градови во Шпанија, и тоа не разочара! Без разлика дали сте во потрага за уметност и култура, архитектура, мрзливи дена на плажа, цела ноќ партии или само истражување на нов град, има по нешто за секого во Барселона. Не пропуштајте ја Саграда фамилија, кој е еден од најдраматичните структури на современиот свет. Шпанија со воз нуди чести возови од Памплона на Барселона и таму е само еден четири часа патување меѓу двата града.

 

Валенсија (дена 9 - 10)

Само една кратка Шпанија по возот вози од Барселона, Валенсија е често се занемаруваат од страна на туристи. Овој мал град има многу да понуди и тоа е добро вреди да се преземе еден ден да се истражуваат малку. Тоа е прекрасен град да одат преку и да има спектакуларен езеро и патеки. За оние кои се во потрага по нешто повеќе релаксирачки постои широк избор на плажи и Albufera Парк. Не ја пропуштајте прошетка, работи или циклус преку Turia градини – еден од најголемите урбани паркови во Шпанија. Постојат неколку возови кои работи секој ден од Барселона во Валенсија.

 

Малага (10 - 13)

Комбинирање на Медитеранот чувство со културата на модерна уметност и развој е можно кога патуваат во Шпанија со воз, Малага може да се најде на Шпанија јужниот дел на Коста дел Сол. Центарот на градот е ново реставрирани и комбинира готска катедрала и тесен средновековниот пешачки улици со модерни барови и ресторани хип. Малага има некои навистина неверојатни плажи да се посети и живописните планини околу него. Не ја пропуштајте искачување до Gibralfaro замокот за земање здив поглед на прекрасен Andulasian зајдисонце и градот. Постојат возови работи секој ден од Валенсија во Малага.

https://www.youtube.com/watch?v = YNqMQz18HDM

 

Севилја – Последната нашата листа на Шпанија со воз

Севилја е само кратко возење со воз од Малага и исто толку спектакуларна. Сетам на Римската империја за да добиете идеја за изгледот и чувството на овој град, кои ги комбинира елементи на бројни историски периоди. Има многу да се направи во градот, од истражување на градот скитници по четврт Arenal реката на посета чудесната ресторани или гледање борба со бикови во историските прстен на градот. Не ја пропуштајте посета на Севиља катедрала и Alcázar, која беше искористена за да снимаат сцени од хит ТВ шоу Игра на тронови. Возови работи секој ден од Малага на Севиља и од Севиља се врати во Мадрид, каде на меѓународниот аеродром е.

Оваа две-недела маршрутата ќе ви помогне да се направи поголемиот дел од вашето патување и да се истражуваат на Шпанија со воз. Нашите совети за резервации билети ќе бидете сигурни дека сте во можност да добиете, каде сакате да одите и дека вашиот одмор да тече без пречки, така што ќе можат да уживаат во себе. После се, тоа е она што празници се за!

 

Ако ви треба други Европската билети за воз, само кликнете овде и да си одат на нашиот сајт и да уживате во возењето.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fspain-by-train%2F%3Flang%3Dmk- (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и можете да го промените / es да / де / или руски и на повеќе јазици.