Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 21/02/2021)

Швајцарската возови се најдобрите во Европа според Бостон консалтинг груп. Најпрво, Швајцарската добија висок рејтинг и покрај намалувањето на квалитетот. Швајцарската постигнато 7.2 целокупната рејтинг од 10. додека Данска, Финска, и Германија сите постигнато 6+ рејтинг. Меѓу рејтингот, што е особено значајно е да се спомене дека Бугарија постигна низок рејтинг на 1.9. Швајцарија постигна висок рејтинг, бидејќи постигна целосна марки на интензитетот на користење.

 

Швајцарската возови
Прекрасни предели бродот швајцарски возови.

Деталите на извештајот

Во прилог на постигнување на висок рејтинг, Швајцарските возови исто така се сметаат за добра вредност за парите. рејтингот на индексот се како што следува;

Група 1

Швајцарија (7.2)

Данска (6.8)

Финска (6.6)

Германија и Австрија (6.1)

Шведска и Франција (6.0)

————————————————————————-

Интерлакен во Цирих возови

Луцерн до Цирих возови

Берн во Цирих возови

Женева, Цирих возови

 

Група 2

Британија и на Холандија (5.3)

Шпанија (5.0)

Белгија (4.6)

Италија (4.5)

————————————————————————-

Лион во Женева возови

Цирих, Женева возови

Париз во Женева возови

Lugano во Женева Возови

 

Група 3

Романија и Бугарија (1.9)

————————————————————————-

Минхен Базел возови

Цирих до Базел возови

Берн во Базел возови

Женева Базел возови

 

Она што ја прави Швајцарската возови од најдобрите во Европа?

Прво, постојат неколку фактори кои го прават швајцарски воз патување од најдобрите во Европа. Не само што Швајцарската возови обезбеди најдобрите сигурност и точност во Европа, но, исто така, се смета за исклучително безбеден со добар квалитет на услуги. Швајцарците се најчестите воз патниците во Европа со над 10,000 возовите секојдневно на 3000 километри железничка мрежа. Швајцарската железничка мрежа има највисок искористување на капацитетите во Европа.

Базел во Интерлакен Возови

Берн да Интерлакен Возови

Луцерн да Интерлакен Возови

Цирих Интерлакен Возови

 

https://www.youtube.com/watch?v = D2wPhSjx09I

 

Мал е подобро

Постои причина зошто швајцарските возови биле рангирани број 1 бидејќи 2012. Земјите со мали железнички мрежи (под 6,000 км) имаме видено нивните рејтинзи се подобри во тоа време. Ова ги вклучува Швајцарија, Данска, Финска, Норвешка, Холандија, и Луксембург. Овие земји се обезбеди поголема точност, високо-брзински железнички процент и нудат пониска цена по километар за нивните услуги. подеднакво важно, овие земји возови имаат помалку несреќи и смртни случаи што се подобрува нивната севкупна оценка за безбедност.

Цирих во Сент Мориц возови

Зермат во Сент Мориц возови

Возови од Лион до Сент Мориц

Возови од Базел до Сент Мориц

 

Најдобрите места за посета во Швајцарија со швајцарски возови

Има многу убави дестинации за посета во Швајцарија и покрај нејзините мали димензии. Алпите и глечери се главна атракција но патниците да уживаат во античкиот замоци, јасно тиркизна езера, и пасторален село. Секое време од годината можете да уживате во пешачење, лизгање на мраз, фестивали и карневали во Швајцарија. дополнително, има многу ниска стапка на криминал во Швајцарија што ја прави побезбедно место за патниците. мора да се види места во Швајцарија вклучуваат Матерхорн, Зермат, која е најфотографираната планина во светот. еднакво, Chateau de Chillon, Швајцарија е мора да се види за туристи. Оваа древна вода тврдина која се состои од 25 згради и три дворови е еден од најпосетените историски градби во светот.

 

Книга швајцарски воз со Зачувување на железничката

Во заклучок, има толку многу причини да се патува на швајцарски воз. Железнички станици во Швајцарија се веројатно повеќето убава железнички станици во Европа. Ако сте во потрага за романтичен одмор или здивот мостови, Швајцарија е место каде да одат. се 3 минути сега да книга билети за еден швајцарски воз на нашите лесен-за-користење воз сајт. Билетите може да се купат со користење на кредитни картички, и многу алтернативни плаќања.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fswiss-trains-ranked-best-europe%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/in_routes_sitemap.xml, и може да се промени на / во до / или ru / tr и на повеќе јазици.