Нарачајте билет за воз СЕГА

таг: Италија

5 Најдобра локални пијалоци да пијат и да се обиде во Европа

Време на читање: 4 минути Европа е прекрасно место за средба на многу различни култури - и кулинарски традиции. Секој народ има свој посебен идентитет, кој привлекува посетителите право во својата историја и се друго што ги нуди. А во некои земји, тоа исто така значи вкусна пијалоци! Оние од…

Што да се прави во Европа во февруари & Совети за патување

Време на читање: 5 минути Патниците кои се упатат кон Европа во февруари може да уживаат во некои од најдобрите место на континентот толпата-бесплатно, вклучувајќи ги и главните атракции како Шпанските скали и Тиволи Гарденс. Февруари е нешто на издише: сладок самото место меѓу зафатен сезона и пролет прекинувачи. Ако…

Кои се Топ 8 Пици во Италија

Време на читање: 6 минути Кое место е подобро да уживате во пица отколку земјата што ја измислила, право? Италијанците љубов, љубов, сакам оваа вкусна закуска-претвори-оброк! Не е ни чудо пици во Италија се претвори во чиста форма на уметност, и конечно УНЕСКО го одобри! Роаминг низ Италија, ќе најдете отворени пицерии…

Обиколка на Северна Италија со воз

Време на читање: 3 минути Италија е една од најпопуларните земји во Европа за посета поради разновидноста на дестинации во нејзините граници. Северна Италија е на премиерот жариште кога станува збор за италијанската култура, со толку многу за патниците да се види и не. Дали земање убаво вино…

Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија