Нарачајте билет за воз СЕГА

таг: travelspain

Најдобар европски ресторан Мишелин Водич

Време на читање: 6 минути Најдобар европски ресторан водич Мишелин нуди одличен почеток на планирање на патување воз низ Европа. Водичот за Мишелин сега им нуди на европските патници избор на ресторани и хотели во 38 европски градови. Три нови градови се додадени во оваа 2019 издание: Загреб…

Европа, земји со најдобрите временски услови

Време на читање: 4 минути Тоа е тешко да се каже она што го сочинува како најдобро и најлошо време, па кога почна со пишување на Европа, земји со најдобра Времето ние не знаеме како да им пријде на ова. После се, тоа е сите поединечни, не е тоа? Па решивме да се стави нашата теза за тоа…

Мора да се направи Европа искуства со воз

Време на читање: 4 минути Европа е неверојатен континент да се истражуваат! Со толку многу работи да се види, направи и да ја откриеме, тоа е совршено место да се планираат бескрајна, Европа се соочува со воз. Оваа статија е напишана за да се едуцираат за воз Патување и беше направен од страна Зачувај воз, Најевтиниот воз…

Шпанија со воз: Како да ги купите билети и Повеќе

Време на читање: 5 минути Ако имате две недели да поминат во Шпанија, еден од најдобрите начини да се добие околу е да се истражуваат на Шпанија со воз. Не само што ова ќе ви овозможи да видите некои неверојатни глетки низ земјата, но воз патување во Шпанија е многу ефикасен…

10 Најубавите Железничките Станици Во Шпанија

Време на читање: 4 минути Постојат голем број на интересни и активни железнички станици во Шпанија. Ќе најдете голема брзина, средна далечина, регионалните, градските и хотел-воз патува низ целата земја. Од големите модерни станици за помалите опкружен со природата, овие се 10 на најфасцинантниот воз во Шпанија…

Најевтини европски дестинации и како да одам таму

Време на читање: 3 минути Евтините европски дестинации се топ тема. Најпрво, туристи во Европа може да се види сè, од големи продавници за кафе со убави плажи. Како резултат на градови како Венеција, Рим, и Париз милиони туристи патуваат во Европа секоја година. Создадовме список на…

3 Европски градови најдобар посети со воз

Време на читање: 3 минути Има толку многу убави градови во Европа, и она што е повеќе, тоа е толку лесно да ги посетат. Патувањето со железница е одличен начин за да се види овие кофа листа дестинации. Еве 3 Европски градови најдобар посети со воз. Оваа статија е напишана за да се едуцираат…

Најдобар европски Плажи достапни со возови

Време на читање: 4 минути Многу плажа празници започне со стресни летови, Автобуси, и фериботи, но постои полесен начин. Патувањето со воз има толку многу бенефиции, да те оставам чувство опуштено пред сте дури и отворени вашиот одмор. Без разлика дали сте во потрага за вкусен оброк со поглед на море или…

Copyright © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија