Нарачајте билет за воз СЕГА

таг: совети воз

Ски летувалишта најдобро да се посети со воз

Време на читање: 4 минути Нема подобро чувство од заспијам на нежно се движи возот и се буди следното утро во вашата дестинација, само неколку минути од патеките. Во Европа, ние се расипуваме по избор кога ги бараме најдобрите ски-центри за посета со воз. Не е…

Најдобар Зимски фестивали во Европа

Време на читање: 3 минути Направи поголемиот дел од студената сезона со посета на најдобар Зимски фестивали во Европа. Фестивалите се подразбира сé од скијање и сноубординг музика, комедија, мраз скулптури, и блескави карневалски паради. Подолу е наш врвен 5 преглед на она што ќе најдете се случува во Европа…

Врв 3 Најдобрите железнички линии за зима во Европа

Време на читање: 3 минути Полесно од автомобил и поудобен од автобус, преземање на воз е еден од најдобрите начини да се доживее најдоброто железнички линии за зимски снег во Европа. Опуштете се, се релаксираат и да се восхитуваат неверојатна планините, реки, и езера додека биле на пат кон…

На најдобрите градови во Европа за вегетаријанци

Време на читање: 3 минути На листата на најдобрите градови во Европа за вегетаријанци почнува да се конечно да добие повеќе. Можеби ќе беше малку бавно, но вегетаријанската сцена конечно полета. Сите знаеме дека јадењата во центарот на месото доминираат во менијата во многу европски земји….

Backpacking Совети за патуваат на возови

Време на читање: 4 минути Backpacking е една од највозбудливите начини да патуваат, и за добра причина. Слободата на сите кои имаат вашите лични предмети на грб и подрипнувајќи од воз за обука и земја до земја е неверојатно искуство. Бидејќи ова стана толку популарна, ние…

Воз Или Автобус Во Европа

Време на читање: 3 минути Во рок од само неколку часа, можете да се истражуваат мноштво на светла и светликаво нови земји. но,, она што е најдобар начин да одам таму. Воз или Автобус во Европа кога патувате? Оваа статија е напишана за да се едуцира за Train Travel и е направена…

Совети за возење со деца во воз

Време на читање: 3 минути За фамилии со деца, Возење со деца со воз може да биде и возбудлив и прифатлива начин да се патува. Тоа е, исто така, можеби повеќето удобно и најмалку стресни кога ќе се патува со деца. Знаеме дека патуваат со деца е застрашувачка, без разлика што…

Кои се најбрзите возови во Европа и светот

Време на читање: 4 минути Дали некогаш сте сакале да ја посети Европа од нешто гроздобер, како воз? Како тоа да звучи да патуваат до 300 километри на час? Европа има голема мрежа на брзи возови што ќе ве однесе брзо до вашата дестинација. само услуги на високо-брзински воз…

Мора да се направи Европа искуства со воз

Време на читање: 4 минути Европа е неверојатен континент да се истражуваат! Со толку многу работи да се види, направи и да ја откриеме, тоа е совршено место да се планираат бескрајна, Европа се соочува со воз. Оваа статија е напишана за да се едуцираат за воз Патување и беше направен од страна Зачувај воз, Најевтиниот воз…

топла

5 Изненадувачки факти треба да знаете за возови Во Европа

Време на читање: 3 минути Возовите во Европа се голема работа; ние сакаме нашите шини, а ние ќе ги изберат повеќе од било кој друг вид на транспорт во секое време. Покрај добивање од точката А до точката Б на брз, удобен и сигурен начин, Има толку многу работи поголемиот дел од…

Copyright © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија