Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 27/03/2021)

Преку минатото 10 години, милиони сфатиле како корисно е да се воз! Богата области на зеленилото, пенливи крајбрежја, и чиста планина гребени никогаш не се споменуваат во брошури или блогови за патувања. Да се ​​земе возот е забавно, Погодно, и пријателски паричен начин да се стигне од точката А до точката Б., па не мислам два пати, земе возот!

Втората одлична работа за возовите во Европа и воопшто е колку тие можат да бидат буџетски. Не само што има толку многу евтини дестинации за да изберете од, но исто така и на безброј начини да се намали на општите патни трошоци. Значи, ако сте копнеж да се погоди на железничката во блиска иднина, тука се и неколку големи совети за користење:

 

Да потрае некое време да се направи Истражување и планирање пред да се земе возот

Во повеќето случаи, кога ќе се земе во возот, може да се направи најмногу од вашиот билет(s) со брз интернет пребарување. Книга вашиот билет однапред ако е можно. Проверете она време од годината цените на билетите се најниски, и бидете сигурни дека сте во потрага за оние попусти. обично, секоја земја ќе имаат некој вид на поевтина опција на располагање за купување билет. така, направите вашето истражување! Читаат преку овој блог да се запознаат со различни опции.

Монпелје Тулуз возови

Убаво е да се Тулуз возови

Париз во Тулуз возови

Марсеј во Тулуз возови

 

со воз наместо со авион, и можете да го користите вашиот мобилен уред

Кога ќе се земе во возот, Патување со ноќта

Без разлика дали сте студент кој сака да патува или редовен патник кој секојдневно се вози со воз, спиење на воз потенцијално може да се намали на парите потрошени за сместување во речиси половина. Тоа е неверојатен начин да заштедите време премногу како што се заспие во еден град и се будам во друг. Кој рече дека, тоа е важно да се разбере на различни видови на вечерниот воз сместување.

Најдобар возови кои имаат прегради. Седиштата може да се повлече заедно кога ќе се земе возот за да формираат кревет заедно со завеси за приватност. Следни се couchettes, најевтин и најраспространети опција. Овие соби имаат четири за да се шест леглата и се унисекс, па мора да се жртвува приватноста малку. Последниот и најскапата опција е спанко. Ова е далеку поудобен и приватни, сите опции се уште поевтини од хотелска соба.

Виена во Хановер возови

Копенхаген во Виена возови

Венеција во Париз возови

Виена, Цирих возови

 

Зачувај на храна и пијалоци и со воз

Пакување свој храна е далеку од најевтиниот начин да се обратите за тоа. За разлика од редовни патувања со автобус или автомобил, кога ќе се земе во возот што всушност може да се јаде удобно. Повеќето места имаат маса повлекување или фиксен маса меѓу две места. Сепак, ако треба да се купување на храната и пијалаци за време на патувањето, тоа е во ред. Оброкот во возот не е премногу скапи и често можат да аплицираат за карти, кои даваат попусти.

Бордо на Нант возови

Париз на Нант возови

Лион на Нант возови

Марсеј НАНТ возови


Планирање за вашето патување со воз може да ви помогне да се направи поголемиот дел од вашето патување фонд! Наоѓање на добра врска често може да биде поевтини од фаќање на авион, и поудобно од патување со автомобил. Земете еден воз за уникатно искуство што сигурно ќе ја збогати целиот одмор!Земе возот за Зачувај-А-воз, изберете ја вашата дестинација, и возете го возот практично каде и да е во Европа по најпристапни цени на пазарот! и, погоди што? Кога ќе го добиете вашиот билет за воз со Зачувај воз, процесот на резервација се врши во рок од 3 минути, така спакуваат куферите и да уживате во она што следува!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftake-train-europe%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де да / NL / или pl и на повеќе јазици.