Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 30/12/2019)

Тоа би можело да се рече дека Швајцарија е најмногу познат по своите снежните врвови и вкусна чоколадо, но има толку многу повеќе за убава земја отколку Одговара на око. Воз патувања во Швајцарија се еден од најдобрите начини да уживате во убава природа. Направи поголемиот дел од вашето време поминато таму. На топло време го прави вашиот патување дури и повеќе пријатни. Ова се некои од најпознатите сценско железничка патувања во Швајцарија лето.

 

Глечер Експрес помеѓу St. Мориц и Зермат е еден од патувања воз во Швајцарија

Ова е веројатно една од најпознатите на Швајцарската сценско возови и со добра причина. Возот патувања помеѓу St. Мориц и Зермат преку Chur, Андермат, и бригадниот. Тоа е целосна ден патување со воз, но многу луѓе се одлучат да го направи во текот на неколку дена. Тие поминуваат извесно време во различни дестинации по патот. Летниот период е еден од најпопуларните пати да оди и има до четири патувања дневно во текот на овој период. Најмногу сценско дел на овој патување со воз е делот помеѓу Chur и Свети. Мориц. Овде ќе патуваат во текот на често фотографиран Landwasser вијадукт што завршува во тунел.

Цирих во Сент Мориц возови

Зермат во Сент Мориц возови

Возови од Лион до Сент Мориц

Возови од Базел до Сент Мориц

 

Златен Лозинка линија во Женева

Не железничка патувања во Швајцарија ќе биде комплетна без возење на Златен Лозинка линија. Возот оди од езерото Луцерн во Женева или од Цирих во Женева за оние кои имаат помалку време на нивните раце. Секое патување е исто толку спектакуларно како и другите. Постојат мислења на осум од Швајцарија Одлична сини езера, во текот на три планински премини и помеѓу две јазичните региони (Француски и германски јазик во Швајцарија). Преземање на целото патување бара префрлување возови неколку пати, но на место се добро вреди. Патниците треба да резервирате седиште на некои од возовите и Автомобили. Бидете сигурни да се планира однапред за ова патување!

Лион во Женева возови

Цирих, Женева возови

Париз во Женева возови

Луцерн во Женева возови

 

 

Jungfraujoch врв на Европа

Иако тоа може да биде Summertime во Швајцарија, вие сте обврзани да се види оние познати бели врвови на целата година и ако снежните планини се она што го сакате од Jungfraujoch станица е место каде што треба да ја посетите. Ова е највисоката станица во Европа и може да се постигне од страна на фаќање на возот од Kleine Scheidegg. Погледите од патувања со воз во Швајцарија се нешто посебно и патувањето да одам таму е совршена подготовка за големото финале. Ова патување е дефинитивно една да го додадете во листата.

Постојат многу неверојатни воз патувања да се земе, но овие се меѓу првите најпознатите сценско железничка патувања во Швајцарија во претстојниот летен. Што подобар начин да уживаат во сонцето и да уживате во чуда на оваа прекрасна земја отколку со воз? Ние не можеме да се сетам на повеќе совршен начин да се види во Швајцарија така заштедите пари и воз патување.

 

Резервација на билет за воз за во Европската патување? Зошто да не се 3 минути на нашиот сајт да се најде најевтините билети за патувања во Швајцарија за вашиот воз патувања. Пријавете се на нашиот сајт сега да книга возови билети.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fthe-most-scenic-train-trips-in-switzerland-in-summer%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.