Време на читање: 7 минути
(Последно освежено на: 25/02/2022)

Семеен одмор во Европа може да биде одлична забава за родителите и децата од сите возрасти, ако добро го испланирате. Европа е земја на замоци и мостови, зелени раскошни паркови, и резерви каде млади девојки а момчињата можат да се преправаат дека се принцези и принцови на еден ден. Има одлични пешачки патеки и многу места за авантури во одлично отворено, но патувањето со деца е предизвик.

Од планирање до пакување, го дизајниравме крајниот водич за сонувано семејно патување. Само следете ги нашите 10 најдобри совети за семеен одмор во Европа за да обезбедите епско семејно патување.

 

1. Совети за семеен одмор во Европа: Вклучете ги вашите деца

Тајната до одличен семеен одмор е кога целото семејство е на бродот и е возбудено. Европа е полна со неверојатни обележја, атракции, Забавни паркови, и места за посета, а учеството на вашите деца во планирањето на вашето патување во Европа ќе се претвори во одмор од соништата. Направете го вашето истражување однапред, изберете ги атракциите што сакате да ги посетите, и спотови што би сакале вашите деца, а потоа натерајте ги децата да изберат 3-4 атракции на списокот. На овој начин сите се среќни и имаат што да очекуваат секој ден.

Цени на возот од Брисел до Амстердам

Цени на возот од Лондон до Амстердам

Цени на возот од Берлин до Амстердам

Цени на возот од Париз до Амстердам

 

kid sitting on a suitcase in an airport

 

2. Останете во AirBnB

Airbnb е поевтино, поприватна, и има домашно чувство, што е многу важно за децата кога се далеку од дома. Airbnb е одлична опција за сместување за семеен одмор во Европа, бидејќи хотелите во Европа се прилично скапи, дури и со зделка за појадок. Престојот во Airbnb ви обезбедува кујна за готвење оброци, ручек за одење, и време за појадок кога можете да разговарате за денот.

Исто така, има многу простор и приватност за децата и родителите, да се одмори по долго истражување.

Фиренца до Рим Цените на возот

Цените на возот од Неапол до Рим

Цените на возот од Фиренца до Пиза

Цени за воз на Рим до Венеција

 

3. Совети за семеен одмор во Европа: Излезете од зафатениот градски центар

Европа е полна со сценско природни резервати и национални паркови, со одлични пешачки патеки и излетнички места. Природната величественост во Европа е толку разноврсна што дури и ако патувате со мали деца, сеуште можете да истражувате водопади и гледишта.

Повеќето паркови се достапни преку воз од големите градски центри. Ако планирате однапред и дојдете подготвени, нема причина зошто да не се забавувате на одлично на отворено и да уживате во свеж воздух, шуми, и тематски паркови.

Цени на возот од Милано до Рим

Фиренца до Рим Цените на возот

Цени за воз од Пиза до Рим

Цените на возот од Неапол до Рим

 

Get Out Of Busy City Center and do A Family Vacation In European Alps

 

4. Резервирајте го вашиот превоз

Знаењето на вашиот начин да се заобиколи странско место е клучно при патување со деца. Не сакате да се изгубите и да талкате низ градот пеш или да патувате од аеродромот, без оглед на времето. Затоа, планирање и резервирање на вашите превозни средства во Европа ќе ветуваат одличен семеен одмор.

Јавниот превоз е многу сигурен и удобно во Европа. Постојат многу опции за патување внатре и надвор од центрите на градот. Доаѓањето со воз и трамвај е идеално кај децата затоа што можете да стигнете насекаде, избегнувајте сообраќај на буџетот на вашето патување.

Во споредба со изнајмување автомобил и поминувајќи многу време во потрага по паркинг или само фокусирање на патот, би можеле да уживате во возењето и закуските, кога воз возите со деца во Европа. Огромно предност на патувањето во Европа со деца со воз е дека децата патуваат бесплатно со картичка за евро-шини.

АЦени на возот од Мстердам до Лондон

Цените на возот од Париз до Лондон

Цените на возот од Берлин до Лондон

Цени на возот од Брисел до Лондон

 

5. Совети за семеен одмор во Европа: Пак светлината

патување во Железнички станици во Европа со колички и големи куфери може да биде предизвик. Некои железнички станици нема да имаат лифтови или ескалатори, затоа е најдобро да се спакува и патува светло. Бидете сигурни дека спакувате количка и превоз за преклопување, на овој начин ако децата се доволно возрасни, можат да носат сопствен багаж.

Освен, светло за пакување значи пакување на сите најважни работи за семејно патување. Така, одржување на децата зафатени на возење со воз со материјали за боење, аудио книги, или време за гледање цртани филмови на iPad, ќе биде голема помош.

Цени на возот од Минхен до Салцбург

Цените на возот од Минхен до Пасау

Цените на возот од Нирнберг до Пасау

Цени на возот од Салцбург до Пасау

 

6. Јадење надвор со деца во Европа

Треба да знаете дека рестораните во Европа не нудат оброци за деца, значи тоа се возрасни’ порции за секого. Ова е особено важно да се забележи, на пример, ако патувате во Италија, нема да најдете порции пица со големина за деца или тестенини, затоа бидете подготвени.

но,, не мора да вечерате надвор. Еден од нашите најдобри совети за патување со деца во Европа е да имате семејни излети. Многу е кажано за парковите во Европа и природата затоа што зелените раскошни земјишта се едноставно дизајнирани да бидат домаќини на вашиот семеен пикник. Земи колачи, свежо овошје, и зеленчук на локалниот пазар и подготвени сте за пикник за ручек. Цените на пазарите на земјоделци се значително поевтини отколку во супермаркетите и рестораните. Да се ​​надополни сето тоа, само помислете на погледите во кои ќе уживате со секој залак и целосно бесплатно.

Цени на возот од Минхен до Цирих

Цени на возот од Берлин до Цирих

Цените на возот од Базел до Цирих

Цени на возот од Виена до Цирих

 

Picnic is a good Tip For Family Vacation In Europe

 

7. Совети за семеен одмор во Европа: Брод и бесплатни пешачки тури низ Европа

Сето тоа може да го направите сами со мапа и книги и апликации, но најдобро е да се придружите на брод или тура за пешачење. Во повеќето европски градови има бесплатни тури низ градот со локален водич. Овој весел водич ќе ги покаже и раскаже најдобро чуваните тајни на градот, без да се изгубите во лавиринтот на улиците. Водичот исто така ќе посочи локални ресторани со поставени менија за ручек и ќе ги даде најдобрите совети за тоа што да прави во градот.

Европа е полна со канали и реки, па турнеја со брод е уште една забава и единствен начин за патување и истражување. Willе биде возбудливо за децата и релаксирачко за вас.

Цените на возот Интерлакен до Цирих

Цени на возот од Луцерн до Цирих

Цени на возот од Берн до Цирих

Цени на возот од Geneенева до Цирих

 

Boat And Walking Tours while doing a Family Vacation In Europe

 

8. Направете време за возење со рингишпил

Повеќето европски градови ќе имаат светла и прекрасна вртелешка во главниот градски плоштад. Наместо да трчате на следната страница, запре, и дозволете им на кидото да возат колку што сакаат. Уживајте во возење со рингишпил кога Ајфеловата кула е веднаш зад вас, е прилично незаборавен момент за мали деца и возрасни.

Цени на возот од Амстердам до Париз

Цените на возот од Лондон до Париз

Цени на возот од Ротердам до Париз

Цените на возот од Брисел до Париз

 

Make Time For Carousel Rides in a fun fair

 

9. Совети за семеен одмор во Европа: Направете време за „Упс“

Само затоа што сте во Швајцарија, не гарантира дека сè ќе помине во најдобар ред на вашето семејно патување. Кога патувате со деца, сè може да се случи, дури и во Европа, затоа не заборавајте да оставите време за упс на патувањето. Одвојте време за непланирани изненадувања, одложувања, промени во плановите благодарение на пргавите кидо, и бидете присутни и подготвени за прилагодување.

Цени на возот од Салцбург до Виена

Цени на возот од Минхен до Виена

Цените на возот од Грац до Виена

Цените на возот од Прага до Виена

 

10. Покажете ја детската Европа од патот претепан

Еден од нашите главни совети за патување со деца е да им покажеме како патуваат надвор од претепаната патека во Европа. Избегнете ги масите на главните плоштади, линии за гелато, и семејни слики, со носење на тие скриени места, сценско села, и извонредна природа.

Децата сакаат бајки и авантури, затоа однесете ги на оние места од кои се создадени легендите. Тоа е одличен начин да поминете квалитетно време заедно, искористете го најдоброто од семејниот одмор во Европа, и да ги научи за богатата култура и историја на Европа.

Европа е одлична дестинација за семеен одмор во кое било време од годината. Без разлика дали сте семејство кое бара авантури или сте заинтересирани за разгледувања и музеи, Европа го доби сето тоа. во прилог, Европа е пријателска за семејството кога станува збор за превозот и специјалните градски карти. Нашите 10 најдобрите совети за семеен одмор во Европа ќе ви бидат од голема помош кога ќе го планирате вашето следно, па дури и прво патување во земјата на замоците и легендите.

Цени на возот од Милано до Венеција

Цени на возот од Падова до Венеција

Цените на возот од Болоња до Венеција

Цени за воз на Рим до Венеција

 

Hiking is among the best Tips For Family Vacation In Europe

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да го испланирате најдобриот семеен одмор во Европа со воз.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „10 најдобри совети за семеен одмор во Европа“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/tips-family-vacation-europe/?lang=mk </s>avkanî– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ja_routes_sitemap.xml, и можете да ги промените / ja во / es или / de и повеќе јазици.