Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 11/04/2022)

Патување во Европа со воз е еден од најубавите, сценско, и културни патувања во светот. Без разлика дали сте во потрага за директни возови меѓу големите европски градови како нов Лондон до Амстердам воз или сте во потрага за романтична воз патувања, Европскиот воз патување има сето тоа.

Бројот на луѓето interrailing низ Европа годишно е 400,000 луѓе. Можете да ја посетите повеќе 30 земји кои користат билети за interrailing. Од interrailing започна во 1972, милиони луѓе патувале низ Европа со користење на овој единствен железнички билет.

Патување низ Европа со еден билет доаѓа со добрите и лошите страни. Постојат неколку сајтови на интернет посветена на Совети за патниците кои сакаат да видат Европа со воз. Овие сајтови вклучуваат пат планер апликации и веб-сајтови / блогови кои ви нудиме совети за како да буџет.

 

Патуваат само во Европа

Патува низ Европа со себе има многу придобивки. Кога сте сами, имате целосна контрола над вашиот патување.

Да се ​​биде сам ви дава можност да се одлучи свој маршрутата, јадете што храната што сакате и кога сакаш, и да се избегне да се има расправија со други луѓе во текот на своето патување,

Таквата слобода може да доведе до повеќе самооткривање и можност да запознаеме нови луѓе и други номади, додека reinventing себе. Ова соло искуство може да доведе до авто-раст.

Дортмунд во Хановер возови

Есен во Хановер возови

Бон во Хановер возови

Луксембург со Хановер возови

 

Жена Патување во Европа само седи со водич за навигација

 

има пријател со вас кога патувате, ти дава некого споделете ги вашите спомени со, Што е огромен дел од патува низ Европа.

 

Совети

Кога патувате низ Европа сама се обиде да остане во хостели.

Хостели се полни со луѓе кои се соло патува низ Европа, Значи се дружат и да се сретне со луѓе.

Обидете се да биде како пријателски и излезни што можеш кога патуваат сами и Ако сте интровертни лице, ќе треба да се стави во екстра напор да се дружат со другите патници. Тоа може да потрае неколку дена, за да се користи за да се повеќе отворени и пријателски, но тоа ќе биде во вредност од вашето време како што почнуваат да се развиваат врски со колеги патници.

Исто така се препорачува да се готви храна во Хостелот, која ќе обезбеди повеќе можности за интеракција со другите.

Лион Ница возови

Париз до Ница возови

Авињон во Ница возови

Марсеј во Ница возови

 

 

Ако сте повеќе заинтересирани во исполнувањето на локалните жители од другите патници, тогаш CouchSurfing може да биде добра опција за вас.

CouchSurfing, која вклучува свој средби во барови и пабови ќе ве поврзе со локалната култура и е исто така шанса да се сретнете со поранешни миленичиња.

Има некои европски градови каде што има многу џепчии и други видови криминалци кој можеби бара да земе предност на туристи, Користете го вашиот сопствен здрав разум и исто така прочитајте форуми за патувања или други релевантни информации за да ги видите местата и луѓето да ги избегнуваат.

 

За да ги најдете најдобрите цени за патување низ Европа, најавете се нашата веб-страница сега. Земете 3 минути за да заврши резервација на билет за воз.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fspain-by-train%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/in_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / се во / FR / или тоа и на повеќе јазици.