Нарачајте билет за воз СЕГА

блог пост

10 Совети како да спиете на воз

Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 13/11/2021)

3 часови или 8 часови – Патување со воз е совршен амбиент за релаксирачка дремка. Ако обично имате проблеми да заспиете на патиштата, нашите 10 совети за тоа како да спиете во воз ќе ве натераат да спиете како бебе. Од најважните работи за патување со воз до внатрешни совети за најдоброто место за слатки соништа во секој воз, тргнуваме на пат кон слатки соништа!

Железничкиот транспорт е на повеќето еколошки начин да се патува. Оваа статија е напишана за да се едуцираат за воз Патување и беше направен од страна Зачувај воз, Најевтините билети за воз во Европа.

 

1. Совети како да спиете на воз: Донесете ќебе

Времето во возовите има тенденција да биде чили, и ако имате долг или ноќно патување со воз напред, Биди подготвен. Треба да се чувствувате тотално опуштено и да се релаксирате за вашето патување, и лесното ќебе може да биде одговор на најпријателното патување со воз досега.

За да избегнете непроспиени ноќи и морници во вашето патување од очекување или само од наизменична струја, секогаш треба да спакуваш ќебе. Без оглед на сезоната надвор, секогаш е близу до зимата во возовите. Значи, носењето ќебе е едно од нашите врвни работи 10 совети за тоа како да спиете во воз. Мазењето под ќебето ќе ве испрати директно во земјата на соништата.

Лион до Ница со воз

Париз до Ница со воз

Кан до Париз со воз

Кан до Лион со воз

 

Tips How To Sleep On A Train: Bring A Blanket

 

2. Ставете опуштена плејлиста на Spotify

Смирувачките мелодии во ушите се како приспивна песна кога кабината е бучна или преполна. Затоа, треба да подготвите неколку плејлисти на Spotify за да се осигурате дека единственото нешто што го слушате е музика. На овој начин ќе бидете безбедни од секое грчење или разговор на патникот до вас.

Звучи природата, релаксирачки вибрации плејлисти, или мелодии од вашиот омилен уметник, се најдобрите опции за плејлиста за добар сон во воз. Музиката е една од 10 најдобри начини да заспиете во воз, краток или долго патување.

Амстердам до Лондон со воз

Париз до Лондон со воз

Берлин до Лондон со воз

Брисел до Лондон со воз

 

3. Совети како да спиете на воз: Донесете перница на вратот на надувување

Нема ништо полошо од будење со кисело и тврд врат. Затоа, надуена перница на вратот е патување од суштинско значење за возовите. На овој начин, вашиот врат е поддржан, и ќе се разбудиш од сладок сон, со насмевка на лицето.

Инаку, ризикувате да започнете нова авантура со тврд врат, и нема начин да се восхитувате на сите нови места и да ги фатите најдобрите погледи.

Дизелдорф до Минхен со воз

Дрезден до Минхен со воз

Нирнберг до Минхен со воз

Бон до Минхен со воз

 

4. Донесете слушалки

добар, звучно изолирани слушалки или слушалки има на секој список за патувања. Слушалките се неопходни за одлично патување со воз, и оние списоци за репродукција на Spotify за добро патување.

Ако сте ги заборавиле слушалките дома или во хотел, има многу продавници на железничката станица. Од централното и зафатени железнички станици до малите и надвор од тепаните станици, слушалките се единствената стока што ќе ја најдете насекаде.

Венеција до Болоња со воз

Фиренца до Болоња со воз

Рим до Болоња со воз

Милан до Болоња со воз

 

Bring Headphones for your train journey

 

5. Совети како да спиете на воз: Облечете се удобно

Слоеви, памук, а еколошката облека од ткаенина е неопходна за возење со воз. Замислете 8 часови на воз во џемпер што чеша или тенка кошула, ветување за непроспиена ноќ и главоболка наутро.

Можеби не ви е пријатно да носите пижама во воз, но тренери и пуловер се совршени алишта за спиење во возот. Облекувањето удобно е едно од врвните 10 како да спиеме во воз, и имај го најдоброто патување.

Франкфурт до Берлин со воз

Лајпциг до Берлин со воз

Хановер до Берлин со воз

Хамбург до Берлин со воз

 

https://youtu.be/Bkzfm2R1_BI

 

6. Донесете маска за спиење

Друго основно патување, се разбира, е крајната маска за спиење. Лежи назад, покријте ги очите и држете ја некаква светлина е сè што ви треба за добар сон. Познат е фактот дека ако сакате да имате добар сон, мора да ги отстраните иритирачките одвраќања, и отстрани се од секаков вид на светлина.

Во случај да не патувате во приватна кабина, и нема да има контрола врз прекинувачот за светло, не заборавајте да спакувате маска за спиење. потоа, нема да имате за што да се грижите ако патникот до вас одлучи да чита преку ноќ или ако светлината на возот е премногу светла.

Амстердам до Париз со воз

Лондон до Париз со воз

Ротердам до Париз со воз

Брисел до Париз со воз

 

7. Совети како да спиете на воз: Чувајте ги безбедностите припадници

Мала чанта или торба преку рамената и под слоевите е најдобриот начин да ја зачувате безбедноста на вашата припадност. Проверете дали има доволно простор за вашиот пасош, паричник, мобилен, и сите други гаџети што планирате да ги донесете заедно.

На овој начин ќе можете да имате добро и безгрижно патување со воз, отколку да спиеме со отворено едно око.

Милан до Венеција со воз

Фиренца до Венеција со воз

Болоња до Венеција со воз

Тревизо до Венеција со воз

 

Tips How to Sleep on A Train: Keep Your Belongings Safe

 

8. Резервирајте место во средина на кочијата

Најдоброто место за слатки соништа е токму во средината на кочијата. Причината за ова е што средината е доволно далеку од кој било влез, во случај има постојки на патот. во прилог, ќе бидете безбедни и звучни подалеку од бањата и сите мириси.

Сепак, ако патувате со воз за спиење, најверојатно нема да се соочите со никаков предизвик. Ова се должи на фактот, дека возови за спиење се возови А-Б, без застанувања на патот, а со тоа и, без прекини.

Милан до Рим со воз

Фиренца до Рим со воз

Пиза до Рим со воз

Неапол до Рим со воз

 

Book A Place In The Middle Of The Carriage

 

9. Ставете го вашиот телефон далеку

Денес целиот свет е на вашиот мобилен телефон. со бескрајни апликации и игри, најголемиот предизвик е да се одјавите и да го ставите телефонот настрана. Ова е особено тешко кога сте на патување на далечина, во воз, нема каде да одам.

Сепак, еден од нашите главни совети за спиење во воз е да го ставите телефонот во торбата, или дури и во режим на лет.

Милан до Неапол со воз

Фиренца до Неапол со воз

Венеција до Неапол со воз

Пиза до Неапол со воз

 

10. Совети како да спиете на воз: Донесете материјал за читање

Ништо не создава ум како добра приказна, и тоа е токму она што ви треба за одличен сон во возот. Носење на вашето омилено списание, или книга на а патување со воз е еден од најдобрите совети за спиење во воз.

Кога читате, вашиот ум патува на друг простор, поставување, и сите дневни грижи исчезнуваат. Одлично читање е одлична вежба за релаксација, вадејќи го умот од какви било прецизни детали. За еден час или два, се оддалечуваш, и тоа е доволно за да заспиете и да сонувате.

Амстердам до Бриж со воз

Брисел до Бриж со воз

Антверпен до Бриж со воз

Гент до Бриж со воз

 

Bring Reading Material

 

тука на Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да планирате незаборавно патување со воз, со најдобри места и најдобри цени за прекрасен сон во воз.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „10 совети како да спиете на воз“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-how-sleep-on-train%2F%3Flang%3Dmk </s>avkanî– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ja_routes_sitemap.xml, и можете да ги промените / ja во / es или / de и повеќе јазици.
Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија
Не оставајте без подарок - Добивајте купони Вести !