Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 10/09/2021)

Кој не сака да заштедите пари кога е можно, особено на одмор? Патување може да биде скапо, но со купување на вашиот билет за воз со Зачувај воз и планирање со наша помош, може да донесе одредување на трошоците. Заштедите пари додека патуваат со овие 10 совети за вашиот следен одмор и вашиот паричник ќе ви се заблагодарам.

 

Совет 1: Резервирајте соба со фрижидер и микробранова или Кујна Површина

Drink Cafe inside your hotel room to Save Money While Traveling


Иако некои луѓе може да не ви се допаѓа да се готви, додека на одмор, јаде само еден оброк дневно во "дома" може да те спаси кофа. Зошто да не уживаат во чаша кафе со поглед на нова дестинација без надомест луди услуга во соба? Наместо јаде-во за појадок и ручек, а потоа перча на фенси вечера. А микробранова и фрижидер, исто така, ќе бидат корисни за подгревањето остатоци!

Париз во Лил возови

Рим во Милано возови

Хамбург до Берлин возови

Женева во Париз возови

 

Совет 2: Пред да книга, Биди Свесни за локацијата каде престојувате

Транспорт може да додадете до брзо, па можеби ќе сакаат да останат во една централна локација. Резервација место, што е далеку може да се чини поевтино но вие буквално ќе платат за тоа подоцна. идеално, книга некаде може да одиме секаде од. Не само што ќе добиете за да видите повеќе на градот сте во, но ќе исто така заштедите пари додека патувате.

Фиренца во Levanto возови

Фиренца во Ла Специја возови

Рим во Ла Специја возови

Рим за да Levanto возови

Before you book, be aware of the location of where you’re staying

 

Совет 3: Изгледа за градски туризам Картички за да заштедат пари додека патуваат

Во зависност од картичка, можете да се здобијат со слободен влез на врвот Туристички атракции, попусти на ресторани и продавници, прескокнете-the-линија опции на зафатен атракции, Бесплатен јавен превоз, па дури и бесплатни водичи. Во зависност од вашиот маршрутата, тоа би можело да биде вредно за пари.

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

Совет 4: Не го добиете најдоброто соба

Колку време ви се навистина се случува да поминат во вашата соба? Ќе можете само да спие таму? Дали ви е потребна една соба со добар поглед или толку многу екстра простор? Ќе ви користат погодности, како базен или фитнес сала? Да бидеме искрени, празници не е за да се стане фит! Значи книга вашата соба паметни и заштедите пари додека патувате.

Брисел во Ротердам возови

Антверпен, Ротердам возови

Берлин до Ротердам возови

Париз во Ротердам возови

Don’t get the best room to Save Money While Traveling

 

Совет 5: Поминуваат повеќе време со помалку места и ќе заштедите пари додека патуваат

Ние го сакаме бавно патување. всушност, попрецизно ... ние сакаме значајно патување. Наместо дербито од едниот крај на во друга земја, или кинење преку 6 земји во 6 недели, да се запознаат со регионот во кој се во, добро. Преземање на воз е најдобар начин да го направите тоа, како што имаат време да се земе во сите сајтови и сцени, како ви одат од. Покрај радост за преземање лесно, преземање премногу летови, автобус патувања, и возење на долги растојанија навистина може да се јаде во вашиот буџет. Значи забави, се повеќе во, и откријте ги сите кул бесплатни работи.

Бремен до Нирнберг возови

Лајпциг до Нирнберг возови

Хановер во Нирнберг возови

Хамбург до Нирнберг возови

hammock lifestyle on the beach

 

Совет 6: Следете на социјалните медиуми

Заштедите пари додека патувате со "вкусот" на вашите омилени патување сајтови на Facebook и „следете ги“ на Твитер. Тоа е добивање на повеќе заеднички за туристички компании за ослободување на топло се занимава директно преку социјалните медиуми канали.

Минхен Базел возови

Цирих до Базел возови

Берн во Базел возови

Женева Базел возови

Social Media Buttons

 

Совет 7: Билтен шеми

Да се ​​претплатите на неколку весници кои произведуваат листа на тековните занимава достапни на мрежата за секој даден временски период. Тука се нашите тековните избори за билтенот за да заштедите пари додека патувате:

  • База договор - Пријавете се за нивните сигнали за бесплатна зделка. Тие имаат unadvertised се занимава со продажба и нуди нема да најдете никаде на друго место.

Базел во Цирих возови

Базел во Женева возови

Аеродромот во Лион до возовите Свети Мориц

Цирих Зермат возови

 

Совет 8: Изнајмување стан

Апартманите се БОМБА за семејства или оние кои бараат екстра простор за живеење и кујна, па можете да ги зачувате на храна. Airbnb е добар начин да добиете нискобуџетни изнајмувања за изнајмување и изнајмувања од локалното население во 180 земји.

Париз во Ремс возови

Париз да Ненси Возови

Metz во Париз Возови

Ненси во Париз Возови

Airbnb is a good way to Save money while traveling

 

Совет 9: Патување во ниска сезона

Ако имате луксузот да биде во можност да избегне шпицот на сезоната за патување, го грабне! Цените Скокни до значително во текот на учебната празници. И тоа не е само на лето треба да се избегне - не заборавајте дека Велигден, Божиќ и двете половина мандат празници се исто така најверојатно ќе биде повеќе скапи. Патување надвор од сезона ќе значи поевтини билети и помалку зафатен дестинации - ситуација понудената да заштедите пари додека патувате!

Дижон во Прованса возови

Париз во Прованса возови

Аеродромот во Лион до возови на Прованса

Марсеј Прованса возови

Travel in low season and pin where you want to go

 

Последно: Бараат бесплатен Wi-Fi како да заштедите пари додека патуваат

Најди бесплатен Wi-Fi Во библиотеки и кафулиња, така да не ги нападне вашите податоци. И ако сте телефонирање дома за да дознаете дали тоа е се уште врне има, не заборавајте да се користи бесплатни услуги како Skype или Google!

Келн во Бон возови

Бон во Кобленц возови

Кобленц да Бинген возови

Бинген во Франкфурт возови

 

 

Дали ќе помогне да заштедите пари додека патуваат?

Дозволете ни да знаеме, ако ние ви помогнаа заштедите пари додека патуваат со овие 10 совети. Ние би сакале да знаете! Во меѓувреме, посетете ја Зачувате да се Обучуваат за да ги добиете најдобрите зделки на воз билети. Без скриени трошоци, без гужва! Само воз патување!

 

подготвени со овие Дали сте 10 совети како да заштедите пари додека патувате? Книга вашиот билети за воз сега и нека си биде однесен од убавината на патување!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “10 Совети како да заштедите пари додека патуваат” на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-save-money-traveling%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml и можете да го промените / nl на / де / или тоа и на повеќе јазици.