Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 24/01/2020)

Еднаш многу одамна, кога буџетот не играат улога во изборот на дестинации (или барем, не е толку голем на улога!) работите беа лесно; овие денови, ако сакаме да патуваат, ние треба да бидат паметни со начинот на кој се справи со нашиот буџет. Иако воз патуваат во Европа е на повеќето опција буџет-friendly за секој кој е во потрага да се доживее највозбудливите (и релаксирачки!) начин да се патува, се уште може да паричник проблематични ситуации сакате да се управува јасно на.

така, да ви помогнат да го извлече максимумот од вашето патување, ние да се стави заедно со листа на она што го чувствувам се заштеда на совети за воз кој патувал во Европа врвот пари.

 

Не патуваат во врвот празник тајмс

Да, ова треба да оди без велејќи, но нема штета во вас потсетува на тоа повторно. Кога станува збор за воз патуваат во Европа, празници сакате да се управува јасно на се пред Божиќ, Нова година, и Велигден, како и во месец август. Со причина, на цените вртоглаво се зголемуваат во текот на овие месеци, па ... работи околу нив малку.

Амстердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Stick to Eastern Europe when Train Traveling in Europe

Иако советува да не се истражуваат делови на Европа што сакате да ја видите е вид на нефер и пресилен, ние сме го прави за твое добро. Воз патуваат во Европа, ќе најдете дека сè на западниот крај е начин поскапи од источниот блок. така, до вашиот паричник густо, Раководител исток и да се истражуваат во убавините на овој дел од Европа!

ЗАБЕЛЕШКА: Кога во Источна Европа, бидете сигурни дека ќе престане со Прага (Чешка република), Будимпешта (Унгарија), Белград (Србија), Букурешт (Романија), Загреб и Сплит (Хрватска), Сараево (Босна и Херцеговина) и Москва (Русија).

Нирнберг во Прага возови

Минхен во Прага возови

Берлин во Прага возови

Виена во Прага возови

 

Избегнувајте 1 класа Кога воз кој патувал во Европа

Па, очигледно! уште, не да биде еден од оние патници кои "случајно" да седат во 1 класа. Зошто? Затоа што ќе плаќаат многу скап во ред, ако се фатат која ќе ве чини повеќе од класата самиот билет 1!

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

Воз Патување во Европа Во текот на ноќта

Книга преку ноќ возови ако Воз Патување во Европа помеѓу земјите

Во текот на ноќта возови, ака ноќ возови се повеќето ефективни опција за европски патници. Не само што го правите заштедите на цената на креветот, но исто така да се доживее Европа од една цела нова перспектива.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Болоња во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Пак пикник

Па, не буквално пикник туку "складиште" на храна од дома, така да не мора да се купи скапа храна на одборот. Ќе заштедите богатство ако акции на третира во супермаркет!

Келн во Франкфурт возови

Минхен во Франкфурт возови

Хановер во Франкфурт возови

Хамбург во Франкфурт возови

 

Избегнувајте купување Напредно воз на пократки патувања во континентална Европа

Кога воз патуваат во Европа, Очекуваме кратки патувања да бидат pricier од долго оние; уште, има во корист на не морале да книга однапред која стигнува до флексибилност на вашето патување и економичност на тоа. Кога ќе се патува во континентална Европа може да се купи билет во станицата пред да се качите на возот.

 

Зачувај-А-воз е најдобар начин да се резервира фантастични дестинации по евтини цени и уживајте во воз кој патувал во Европа со парче од умот.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-train-traveling-europe%2F%0A%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако имате веб-сајт, можете да се поврзете со нашите RSS наслови.
  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml и можете да го промените / ru да / де / или тоа и на повеќе јазици.