Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 02/09/2022)

Мирно и пријатно. Два збора што ретко ги слушате родителите кога ги кажуваат нивните родители празник патување приказни со деца. Значи, решивме да ви ги дадеме најважните совети за патување со воз со деца во Европа.

Има само нешто во возовите што ги смирува децата на начин што не го прави патувањето со авион или автомобил. (Ние напиша целиот блог за тоа зошто воз патување е подобро најбрзиот и Подобро од возење ако ви треба повеќе убедлив). Истото важи и за возрасните! семејството маси, поминува пејзажи, простор да се шетаат, кафе објекти, време за да разговарате и да се израмни и, на радост на радости, Нема ограничувања за багаж. Одење со железница е безбедно, удобно, и прифатлива кога се планира однапред. Научете ги вашите деца во убавините на воз патување од рана возраст, и тие ќе бидат живот конвертити. Во меѓувреме, Еве неколку совети за патување со воз со деца во Европа.

 

Совети за патување со воз со деца во Европа: Донесе Активности за Окупираат Деца

Listening to Music is among the Tips for traveling by train with kids

 

Додека се возела со воз е забавно во себе и гледа надвор да се задржи деца забавуваат со часови, ние, исто така, укажуваат носат некои активности премногу. Резервирајте однапред и обезбедете го седиштето на прозорецот со маса што ви овозможува да ги раширите боенките и грицките!

Некои препорачува воз активности вклучуваат:

  • таблети: Слично како и во авион, таблета може да биде одличен начин да се помине времето. Многу возови во понудата на Европа бесплатен Wi-Fi, но на услугата не е секогаш загарантирана, така погрижете се да симнување филмови и игри дома. На повеќето возови, скоро секој седиште има излез да ги задржи вашите електроника обвинет, но ги наплаќаат дома без оглед – и да ја доведе слушалки!
  • Боење книги: Боење книги и боички се омилена без разлика на возраста.
  • игри: Ако можете да го имате седишта со маса, постои многу простор за да играат карти или било која друга игра патување. За разлика од патување со авион, вие не ќе мора да се грижите за турбуленција, па изберете омилена игра на вашето семејство и одам да си играм. Ова може да биде совршена можност да го завршуваат игра на Монополот!
  • Игра играчки: Во зависност од возраста и интересот на вашето дете, донесе некои кибритена сандаче автомобили или други фигури (мислам Поли џебови). Мојот син се преправа дека на маса е тркачката патека, а ќерка ми поставува малку кукли за да ги бодрат.

 

Париз во Лил возови

Рим во Милано возови

Хамбург до Берлин возови

Женева во Париз возови

 

Совети за патување со воз со деца во Европа: Бидете внимателни со другите патници

Огромното мнозинство на луѓе ќе биде многу разбирање, кога имаш плаче бебе или вознемирени дете што е потребно време да се смири. Не планирање напред и допуштајќи вашето малечко Истражувам во досада поради недостаток на планирање не може да се добие како многу симпатии. План за забава која не е наметлив или постои веројатност да предизвика аргументите. Ние не сакаме да мора да пишува Совети за патување со воз со деца во Европа, кои не припаѓаат на вас…само Се шегувам!

Фиренца во Levanto возови

Фиренца во Ла Специја возови

Рим во Ла Специја возови

Рим за да Levanto возови

 

Совети за патување со воз со деца во Европа: патување во текот на ноќта?

Секогаш обидувајте се да се резервира простор на спанко воз. Преземање на возови во текот на ноќта е страшно, и спиење е обично голем должи на природните лулка на возот. Тоа е, исто така, толку возбудливо спиење и будење во друга земја. Заспаната прегради разликуваат во зависност од земјата, но ако сте само три и не сакаат странец за споделување со вас, тогаш најверојатно ќе треба да буџет да ги купите дополнителен кревет за да го задржи вашето спиење простор приватни.

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

Совети за патување со воз со деца во Европа: Дозволете си доволно време кога добивање на исклучување

All the family should read Tips for traveling by train with kids

 

Повеќето возови ќе престане само за неколку минути максимум на секоја станица, па околу пет минути пред да пристигне треба да биде пакување работите, будење спиење деца, облекување палта, и носење кеси од надземната полица. Ова ниво на организација дава многу мир на умот, особено ако имате многу деца или многу багаж. Ако платформа е зафатен, се обезбеди вашиот кеси одам прв надвор од патот на вратите, потоа спуштете ги децата за да спречите некој да се изгуби.

Брисел во Ротердам возови

Антверпен, Ротердам возови

Берлин до Ротердам возови

Париз во Ротердам возови

 

Совети за патување со воз со деца во Европа: Донеси ја вашата шетач На одбор

Kids Stroller On Board A Train

 

Уште една причина да се користи возови наместо на воздушниот сообраќај е дека можете да се рака вашите деца право во количка и се тркалаат нив право на возот, без главоболка што треба да се расклопат и потоа повторно да се соберат шетачот. Понекогаш можете дури и да го паркирате вашиот шетач во снек област или други отворени места во возот (како што се пристапно место се додека тоа не е окупирана од страна на некој во инвалидска количка), која е корисна за младите деца кои ќе спијат во своите шетач. Тоа е огромна предност во однос на авион патување, како да најдам добивање на дете да спие на железничката многу полесно.

Бремен до Нирнберг возови

Лајпциг до Нирнберг возови

Хановер во Нирнберг возови

Хамбург до Нирнберг возови

 

Совети за патување со воз со деца во Европа: За да пристигнат 30 минути порано

Еден од главните придобивките од патувањето со воз со деца во Европа или на кое било друго место во светот за таа работа. Е да се даде време да се дојде до! За разлика од патување со авион, вие не треба да се дојде до железничката станица предалеку пред време. Кога патувате со деца, Ви препорачуваме да пристигнуваат за 30 минути порано за да се наоѓа, можеби малку порано, ако запира бања и снек паузи се на дневен ред. типично, процесот на интернат нема да почне до 10 минути пред заминувањето на повеќето, но вие не сакате да се трка и да се најде себе си трчање преку зафатен станица.

Минхен Базел возови

Цирих до Базел возови

Берн во Базел возови

Женева Базел возови

 

Пак закуски!

Можеби најважниот врвот на сите. закуски! Многу од долгите патеки имаат автомобили за јадење со целосна услуга со многу храна погодна за деца – мислам француски тост, печено сирење, ќофтиња со Penne. На пократки дестинации, возови имаат снек барови кои нудат сендвичи, ѓевреки, чипови, и други закуски. Сепак, можеби ќе сакате да спакувате некои од омилените закуски на вашето дете! Патување со дете? Донесе храна за бебиња или формула и да го прашате персоналот на храна услуга за да се загрее за вас. Може да се прават резервации за автомобил јадење кратко време по интернат. Како и секогаш кога патуваат со деца, секогаш треба да се донесе закуски и пијалаци, во случај да не може да се добие резервација или снек бар одлучи да се затвори само кога вашите деца се изјаснуваат дека се гладни.

 

Подготвени да пркосат на воз патување со децата сега дека сте вооружени со нашите совети за патување со воз со деца? Велики! Книга влезници со Зачувај воз, се расправаме за бесплатни!

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница? можете или да ни ги фотографирате и текстот или само да ни дадете признание со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-travelingy-train-kids-europe%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml и можете да го промените / pl да / де / или тоа и на повеќе јазици.