Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 08/10/2021)

Кое место е подобро да уживате во пица отколку земјата што ја измислила, право? Италијанците љубов, љубов, сакам оваа вкусна закуска-претвори-оброк! Не е ни чудо пици во Италија се претвори во чиста форма на уметност, и конечно УНЕСКО го одобри!

Роаминг низ Италија, ќе најдете пицерии отворени во 18 век, но исто така и на нови, со сосема нов приод кон печење. Постојат стотици сорти на база опции, додатоци, големини, и вкусови. Во суштина, не можете да го прескокнете има пица барем еднаш во вашата посета на овој убава Медитеранот земја… добро? добар. Дури и ако не сте на пица вентилатор, Италијански готвачи ќе ве натера да се премислите

Нашата листа ќе ви даде врвни ресторани во Рим, Милано, Фиренца, Неапол, и Верона. Еве ги првите 8 пици во Италија.

ЗАБЕЛЕШКА: Не заборавајте да го преземете сите супер корисна патување апликации пред да започнете вашето патување.

 

  1. Da Виторио во Trastevere, Рим: Пица со авантуристички пресврт

Во овој рецептот на пици во Италија, може да земе учество во земање примероци на "Три Colori пица." Три различни зачинета состојки се направи за црвен, бела, и зелена пица, исто како и италијански знаме. Обидете се да не се дозволи jalapeno пиперки, зачинета сицилијанската колбаси, и tangy сирење изгори вашата уста. Ако заврши целата пица во 10 минути или помалку ќе добие награда. Во прилог на ова правило, исто така, не може да се пие повеќе од 16 унци на вода или пиво. Победникот добива својот оброк бесплатно, маица, и фотографија објавена на theидот на славата. И, што ќе се случи ако не го направи тоа? Секогаш можете да се обидете повторно, па се сеќавам на ова место кога ќе патување во Рим.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Салерно во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

lunch is served

 

  1. Pizzeria Da Атилио, Неапол: Вистинската Вид на пица

Да започнеме со приказна за пици во Италија со некои основите. многу Италијанци да се разгледа Маргерита единствениот вистински вид на пица. Само неколку свежи и домашна состојки треба да се направи за еден прекрасен антена, очигледно. И кога станува збор за Маргерита Da Атилио е, тие се во право. домашна тесто, свеж сос од домати, маслиново масло, и свежа моцарела се што треба. Ако вашата уста е наводнување што го читате ова, Da Атилио е местото за вас. Бидете сигурни да проверите, додека истражување на градот Неапол.

Милан во Неапол возови

Фиренца во Неапол возови

Бари во Неапол возови

Рим до Неапол возови

 

https://www.youtube.com/watch?v = QyWLTQx–uc

 

  1. вкус, Верона: Уметноста на правење Doe

Sapore е место каде што можете да најдете најширока палета на високо квалитетни тестото во само еден ресторан. Ренато Боско, организатор на овој рецептот на пици Во Италија место, се смета за еден од најдобрите правење леб Италија експерти. Бидејќи можете да најдете многу различни стилови на пици тука, тоа ќе биде одлично да прашам за дегустација мени. Исто така се препорачува да се распрашува за различни база опции пред да се донесе конечна одлука. Вегетаријанците обично сакаат понуда Sapore, бидејќи тоа има изобилство на пици кои одговараат на нивните параметри.

Милан во Верона возови

Рим во Верона возови

Фиренца во Верона возови

Венеција во Верона возови

 

Veggie pizza in Verona

 

  1. пицерија Brandi, Неапол: Меѓу најдобрите пици во Италија од 18 век

Пицерија Brandi, наводно, е одговорен за сковал терминот Пица Маргарита. Тие се ова име во чест на кралицата на истото име. Секако, пица со истите состојки постоеле пред, но овој прекар го направи иконите во универзумот на пица. Пицерија Brandi датира 1870 кога се работи под името на пицерија ди Пјетро. Традицијата и приказната зад ова место да го направи популарен меѓу Италијанците и туристи. Тоа е причината зошто народот уште се собираат тука гладни за парче кралица име задоволство.

Римини во Неапол возови

Сиена во Неапол возови

Венеција во Неапол возови

Пиза во Неапол возови

 

  1. Ла Taverna гастрономски, Милано: Современ гурманските пица

А малку скапо за пица место, но нејзината внатрешност и локацијата се оправда голема сметка. сепак, на вкусна пица е премногу. Ова пицерија е за оние кои се размислува надвор од кутијата. Екстравагантните состојки ќе ви предизвик да се проба нешто ново и несекојдневно, како пица со смокви или со морски плодови. повторно, мени дегустација е одличен избор тука, бидејќи тоа не е лесно да се одлучи што да земам. дополнително, за разлика од повеќето други пици во Италија, ова е навистина лесно да се вари.

Римини во Милано возови

Рим во Милано возови

Торино во Милано возови

Венеција во Милано возови

 

friends eating together in italy

 

  1. Ил Trapizzino, Рим: Нешто малку поинаку

Ил Trapizzino е вистинско изненадување за било пица љубовник. Спротивставени на други пици во Италија, пици тука за да изгледа повеќе како триаголен сендвичи. Некои ги нарекуваат полнети пици. Внатре во овие полнети триаголници можете да најдете состојки како што се бари на пареа пилешко, модар патлиџан, и црвена октопод. Тестото е многу светлина, кој ви овозможува да се јаде две или три парчиња. овој мал, пријатно место во соседството на Тестачио секогаш е преполн со луѓе. Така да подобро да се направи резервација барем неколку часа однапред.

Трст во Рим возови

Сиена во Рим возови

Ла Специја во Рим возови

Пиза во Рим возови

 

  1. пица AM, Милано: Место каде што можете да јадете во знак пици во Италија

Ова е еден од најдобрите познати пици во Италија и е во Милано. Така, немојте да бидете изненадени ако видите линија на луѓе кои чекаат надвор од продавница. Знаците се редовна работа во пица AM. Бидејќи тие не сакаат да одат некаде на друго место, сопствениците ќе ви понудат мали парчиња пица додека сте на чекање. Може да се добие чаша Италијански бела вино премногу. Тие имаат мало мени, само со 3 видови на пица. Еј, не се грижите – сите тие се прекрасни, така да нема да се чувствуваат како да се пропуштаа на сите.

Џенова Милан возови

Трст до Милан возови

Перуџа во Милано возови

Лече во Милано возови

 

veggie pizza in milan

 

  1. Симбиоза Органски пица, Фиренца: Здрав Земете на пици во Италија

Во случај да се во потрага по глутен-пици во Италија, Симбиоза во органското Фиренца е името треба да се запамети. Исто така, постојат неколку вегетаријанска опции, но целокупната, секој пица вкус неверојатно! Сè што е направен од органски состојки, со што оваа пица малку поздрав од другите. Тестото е многу дебела, која може да биде по сечиј вкус. но, – секој ќе љубов на богатите полнење која сте предизвици да се јаде цела пица! Ако не можете да го изедат, спакуваат она што остана и зачувајте го за утре. Тоа сепак ќе вкусите вкусни.

Салерно на возови во Фиренца

Лече на возови во Фиренца

Бари во Рим возови

Џенова на возови во Фиренца

 

 

Па таму ќе ја имаат. Ова е нашиот избор на најдобрите пици во Италија. Толку многу ресторани во посета на, и толку многу различни варијации на вкус! Сепак, овие се само предлози. Сигурно може да се најде многу повеќе места со вкусни пици околу Италија себе. Ако ви треба помош да одлучат на кој начин е најдобар за патување во Италија, посетете не на www.saveatrain.com. Ние ќе бидеме повеќе од среќни да ви помогнат! Пак вашиот воз патуваат претходно патување најважен, ни даде на повик, и да започне авантурата!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк(www.saveatrain.com) на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftop-8-pizzas-italy%3Flang%3Dmk/ – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.