Време на читање: 8 минути
(Последно освежено на: 02/10/2021)

На покривот на познатите улици во Париз, или среде шкотските висорамнини или Алпите, ова се најпосакуваните места за одмор во Европа. Згора на тоа, овие 10 врвните дестинации со тениски игралишта ќе ве поттикнат од првиот ветер и ќе ја кренат вашата игра на ново ниво. соло или парови, ќе ги сакате овие прекрасни места и нивните тениски игралишта.

 

1. Најдобра дестинација во Франција со одлично тениско игралиште: Тениска академија Муратоглу

Француската ривиера е една од најдобрите дестинации за одмор во Франција, а камоли Европа. Погледи на алпските планини, сините лагуни, и песочни плажи, на само неколку чекори подалеку од тениското игралиште Муратоглу. Со поглед на Јонско Море, ова најсовремено тениско игралиште е прекрасно место за вежбање на бекхенд со некои од врвните тениски инструктори во Европа.

Тениската академија Муратоглу ги поздравува сите типови играчи на сите нивоа. Тениските игралишта Муратоглу се отворени секој ден. За време на вашиот престој во хотелот & одморалиште, можете да резервирате суд од еден час дневно. Неверојатното тениско игралиште Муратоглу е дел од светски познатото Академија Муратоглу и тука вежбаа некои од најдобрите тенисери во светот и ја продолжија бањата или плажата на хотелот за релаксација и опуштање.

 

man serving on a clay tennis court in Mouratoglou Tennis Academy

 

2. Неверојатна дестинација за одмор во Италија со тениско игралиште: Сан Пјетро Ди Позитано

Ова големо тениско игралиште е ексклузивно за гостите на хотелот Ил Сан Пјетро. Тениското игралиште Позитано со 5 starвезди го нуди Средоземното Море и прекрасниот брег на Амалфи. Тениското игралиште Сан Пјетро е во Позитано, еден од 10 најневеројатните дестинации за посета во брегот на Амалфи, и Италија, се разбира.

Патувањето во Амалфи е сон на сите. Плажата, на живописни села, морски живот, и разгледници разгледувани со одлични надворешни терени за спорт и тенис, може ли некој да побара повеќе? Ако ви здосади да ја практикувате својата игра, можеш да се симнеш на камчестата плажа, или одете на ексклузива возење на брод заедно со Позитано што го одзема здивот.

Милан до Неапол со воз

Фиренца до Неапол со воз

Венеција до Неапол со воз

Пиза до Неапол со воз

 

Holiday Destination In Italy With Tennis Court: Il San Pietro Di Positano

 

3. Ттој е најдобар тениски терен во Англија: Глава на глава, Корнвол

Карпести заливи, песочни плажи, синиот Атлантски Океан, и англиски колиби во зелениот крајбрежје, Корнвол е една од најживописните дестинации за одмор во Англија. Зачудувачкиот полуостров е совршен за релаксација на крајбрежјето, и одлично активности на отворено, како тенис или спортови на вода.

Во Корнвол, можете да изберете од 4 тениските игралишта да одиграат одличен натпревар. На пример, Тенискиот клуб Penzance е отворен за сите посетители и играчи на сите нивоа. Сепак, најдоброто тениско игралиште е во хотелот Хедленд во Newуки. Со поглед на плажата Фистрал и Атлантскиот Океан, Headland е луксузен хотел, со одлични надворешни капацитети за да останете активни на вашиот одмор во неверојатниот англиски брег.

 

Tennis Field In England: Headland, Cornwall

 

4. Топ тениски дестинации за одмор во Швајцарија: Палата Гштад

Многу туристи можеби го знаат градот Гштад како зимска земја на чудата, но исто така е доста летна бајка. На швајцарските Алпи се прекрасни во пролет, со одлични временски услови за пешачење, возење велосипед, и тениски натпревар. Гштад е неверојатна дестинација за активен одмор во Швајцарија, со прекрасни погледи и свеж алпски воздух во природа што ќе го зголемат вашето ниво на енергија.

Како што споменавме погоре, Гштад е врвна дестинација за одмор во тенис на швајцарските Алпи. Од тениските игралишта со 5 starвезди во одморалиштето Гштад Палас до швајцарскиот Опен Ј. Тениско игралиште Сафра Сарасин, и клупскиот спортски центар Гштад, изборот зависи од вас, Алпските погледи ќе чекаат на секој терен за да ги вежбате вашите потези со некои од најдобрите тенисери во светот.

Базел до Интерлакен со воз

.Енева до Зермат со воз

Берн до Зермат со воз

Луцерн до Зермат со воз

 

 

5. Играјте тенис во езеро Женева, Швајцарија

Спокојно, зелена и сина, воодушевувачка природна убавина, Lakeеневското езеро е магична дестинација за одмор. Алпскиот пејзаж во позадина привлекува посетители преку целата година, до одличен ски викенд, или релаксирачки пролетен одмор. тука, можете да изберете од пешачење по алпските ливади или одмор покрај езерото, да останете активни или да се разладите, Како и да е, што ќе изберете ќе ве натера да се чувствувате поздрави и полни со енергија.

Бидејќи Lakeеневското Езеро е идеална дестинација за забава на отворено, тениските игралишта тука го зголемуваат шармот и привлекуваат тенисери од целиот свет. Хотелите и одморалиштата овде нудат неверојатни тениски игралишта, и викендите исто така можат да уживаат во самци или двојки’ натпревар во еден од тениските клубови во Lakeеневското Езеро. Овој швајцарски скапоцен камен ги поздравува играчите на сите нивоа и за секој буџет.

Лион до Geneенева со воз

Цирих до Geneенева со воз

Париз до Geneенева со воз

Берн до Geneенева со воз

Tennis rackets And Picnic In Lake Geneva, Switzerland

 

6. Врвни дестинации со тениски терени: Тениски одмор во Париз

Не знаевте ли дека во шик и романтичен главен град на светот има најубавите тениски терени во Европа. Едно од овие места е скриено во 12 -тиот округ, Париз’ централен тениски клуб. Бидејќи клубот е скриен на стара париска улица, ова модерно тениско игралиште се претвори во големо тениско игралиште од штала. Ако ви е тешко да поверувате, погледнете сами, бидејќи овој тениски клуб е отворен за секого.

Бидејќи сите сонуваат да дојдат во Париз, и многумина го исполнуваат својот доживотен сон да патуваат во Париз или да се преселат трајно, градот е преполн. Затоа, не е изненадување што некои од најпознатите претпријатија во Париз се искачуваат на покривот. Ова е случај и со тениските игралишта, додека во многу земји ова се полиња на отворено, во Парис, можете да вежбате понатаму врвот на железничката станица, на Атлантската градина, со поглед на турнеја Монпарнас.

Амстердам до Париз со воз

Лондон до Париз со воз

Ротердам до Париз со воз

Брисел до Париз со воз

 

City center tennis in Paris

 

7. Играјте тенис во хотелот Ибица

Шпанскиот остров е познат благодарение на прекрасните забави, луксузни хотели, и плажи. Е се изненадите кога ќе дознаете дека Ибица има некои од нив најразлични погледи во Шпанија. Карпестиот остров, златни плажи, и чистото море создаваат слика што ги тера сите да заборават на танцување цела ноќ. наместо, тие изгреваат со сонцето, да поздравиме уште еден одличен ден на Ибица.

Згора на тоа, одличното отворено на шпанскиот остров го прави островот совршена дестинација за активен одмор. Хотелите нудат одлични спортски капацитети, како фантастични тениски игралишта. Едно од најдобрите места за соло игра во тенис е розовото игралиште на хотелот Пикес. Ова забавно тениско игралиште гледа на море со зелени ридови наоколу и синото небо погоре. Совршен за самци, или двојки, ако сте tennisубител на тенисот, тогаш Пајкс на Ибица е задолжителен.

 

Coastline At Pikes Hotel Ibiza

 

8. Островот Тенута Деле Рипалте Елба, Тоскана

Многу малку сместувања за одмор на островот Елба немаат тениско игралиште. Островот Елба во Тоскана е покрај морето, надвор од патеките за лозјето и италијанските вили, но исто толку сонувачки. Островот Елба е една од најдобрите дестинации за нуркање во Европа, и ќе се согласите откако ќе поминете под, па дури и претходно, додека се восхитував на најголемиот архипелаг во Италија.

Затоа, Островот Елба е прекрасна дестинација за одмор на отворено. Додавање забава на плажа, можете да играте соло или да ја искрате предноста на вашата моќна двојка во едно од врвните одморалишта’ тениско игралиште. Како што споменавме погоре, секое сместување за одмор во Елба нуди приватни тениски игралишта, базени, или приватни плажи. Кога можете да скокнете од дворот кон морето во еден чекор, живееш добар живот, сигурно.

Римини до Фиренца со воз

Рим до Фиренца со воз

Пиза до Фиренца со воз

Венеција до Фиренца со воз

 

Tennis court in Tenuta Delle Ripalte Elba Island, Tuscany

 

9. Врвни дестинации со тениски терени: Тениски одмори во Шкотска

замоци, колиби, Шкотска природа на карпи и висорамнини, патувањето во Шкотска се враќа во времињата на витези и легенди. Додека колибите со слама и величествените замоци се недопрени од времето, големата зелена боја на отворено целосно ги собира патниците денес. Од базени до тениски терени, секој детал е дизајниран да им обезбеди на посетителите с all што им треба далеку од дома.

Значи, ако сакате натпревар тенис, или пешачење до прекрасен поглед на село, Шкотска е прекрасна дестинација. Зборовите нема целосно да го пренесат искуството од одморот во Шкотска додека не ја видите убавината сами. Кога сте во таков природен сјај, ќе ја цените секоја минута забава и релаксација на отворено.

 

Scotland Tennis Vacation

 

10. Тениски одмор во Салцкамергут Австрија

Може да пишувате поезија покрај езерото, гледајќи го зајдисонцето, со Штрудел. Од друга страна, може да одите со планинскиот воз Шафберг до славното езеро Волфганг во Салцбург. Езерскиот регион Салцбург е неверојатно убав и одлична дестинација за одмор во природата. Погледи на езерото, Алпско пасиште, пешачка патека за аџилак помеѓу Свети Гилген и Сент Волфганг се прекрасни начини за подмладување на вашите сили.

Додека повеќето посетители доаѓаат во езерото Волфганг за да се релаксираат, тоа е всушност прекрасна активна дестинација за одмор. Освен одличното планинарење, можете да го направите, Австрискиот регион е неверојатен за tennisубителите на тенисот. Хотелите во Салцкамергут имаат прекрасни тениски игралишта со поглед на алпски и езеро. Значи, ако твојот долгогодишен сон е тенискиот одмор во Австрија, Салцкамергут е најдобрата локација.

Салцбург до Виена со воз

Минхен до Виена со воз

Грац до Виена со воз

Прага до Виена со воз

 

Salzkammergut Austria

 

овде, во Зачувај воз, со задоволство ќе ви помогнеме да планирате одличен активен одмор. овие 10 врвните дестинации имаат одличен поглед и неверојатни тениски терени. Значи, можете да ја вежбате вашата соло игра или на натпревар против вашите пријатели, создавајќи забавни спомени на вашиот прекрасен одмор.

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост „10 најдобри дестинации со тениски терени“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fen%2Ftop-destinations-tennis-fields%2F – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, и може да ги смените / овите во / fr или / de и повеќе јазици.