Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 05/03/2021)

Патуваат насекаде секогаш е неверојатен и ние го направи тоа да се открие најубавите градови, историјата на една земја или култури многу различни од нашите. Сепак, вие не мора да се оди далеку од дома до открие убави места. Постојат неколку европскиот воз патувања со уникатен шарм кој несомнено заслужува место на листата на желби на нашите патник. од шармантно Европските градови да метрополи со богата историја и културни влијанија, се земе време да се открие кои градови да ја посетите.

 

Еве некои европскиот воз патувања не треба да пропуштите:

Сан Себастијан

Ние одиме на малку потопло земјиште, посебно, на прекрасна регионот на Баскија. Еве ние се најде она што беше втор европски главен град на културата во 2016: Сан Себастијан. Овој прекрасен град кој се наоѓа на северниот брег секогаш на врвот на топ листите во светот за својата гастрономска понуда и нејзините весел ноќен живот. Од друга страна, сурфање, партии и опуштена атмосфера се нешто што ќе падне во љубов со. Тоа е заедничко за да најдете настани за уметноста, музика, и танц во сите делови на градот. Затоа, it is one of the greatest in Шпанија и дел од нашите европскиот воз тури за посета и го поминат денот открива своите најдобри места, а заврши вечерта со вкусна вечера и коктели од страна на морето.

Може да се добијат со европскиот воз Тури до Сан Себастијан

Лајпциг

Во срцето на Германија, околу еден час од Берлин, таму е уште еден град не треба да пропуштите. Лајпциг се повеќе се појавува како повеќето современи и одржлива алтернатива на главниот град. Можеби тоа е затоа што на своите славни историја, поврзани со имиња како Бах и Вагнер; или, можеби, по своите големи зелени површини, уште не освоен од страна на шпекулативни раце. Исто така, може да биде за мирен неговата душа, каде што уметноста и музиката се вонредни. Што се однесува до прекрасен европскиот воз патувања оди, ова е, секако, вреди.

Бремен во Лајпциг возови

Берлин во Лајпциг возови

Хановер во Лајпциг возови

Хамбург во Лајпциг возови

 

Западот Рајна Железничка европскиот воз Турс, Германија

За секој кој сака бујна, нокаут убавина, замоци, и зајдисонце искапен лозја, ова сценско се протегаат по должината на реката Рајна е местото каде што треба да оди. возење на воз меѓу германски градови Келн и Мајнц е оној што ќе се сеќавам засекогаш и секогаш. Нејзината слика-совршен предели ќе ве остават без здив! точно романтичари кои веруваат во среќен крај и бајка магијата ќе обожавате поставен замоци ѕиркаа низ зелена лозја. железничката Западот Рајна е позната во светот како дел од патувањето "Романтик Рајна", Значи, ако имаш некој што го сакаш, да се донесе заедно, направи така. Ќе имате незаборавно време, исто како и многу други кои ја направија железничката пруга во Западна Рајна дел од нивните европски патувања со воз.

Келн на Мајнц возови

Франкфурт на Мајнц возови

Берлин да Мајнц возови

Брисел да Мајнц возови

 

Лион, The French European Train Tours

Прекрасниот Лион е трет по големина град во Франција и вистински динамична центарот на земјата. Тоа е дефинитивно еден повеќе сносен и опуштено дестинација од главниот град, нуди забава во секој агол. Лион има сето тоа: музеи, ресторани, бутици, и оригинал продавници, како и голем број на барови и клубови. Тоа е, исто така, енергична универзитет градот, добро вреди да се посети на вашиот европскиот воз патувања. убави згради со поглед на реката Рона, голем паркови, и средина фали различни француските културни влијанија - што да не е љубов?

Брисел до Лион возови

Париз до Лион возови

Воз на Олимпик Марсеј до Лион

Амстердам до Лион Хајспед воз

 

[https://www.youtube.comwatch?= На mozmhlEKk0E

 

Тоскана

Не европскиот воз тури се заврши без возат низ живописните предели на Тоскана. Овој регион во централна Италија, понуди воодушевувачки глетки и обезбедува неколку точки на интерес, ако не сте апсолутно мора да се посети. Од најпознатите иконски ренесансната уметност на Микеланџело и Ботичели на најдобрите дела мајката природа во Апенините, Тоскана е прекрасен. А добро разработена воз турнеја може да се земе должината на брегот на Тиренското Море, или да те видам на познатиот лозјата Chianti.

Милан да Chianti Castellina возови

Фиренца Chianti Castellina возови

Неапол да Chianti Castellina возови

Рим за да Chianti Castellina возови

 

Зачувај воз ви помага да се резервира воз до вашата дестинација во 3 минути, на најевтиниот стапки, а е ослободено од ништожно резервација такси!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftop-european-train-tours%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml и можете да го промените / ru да / де / или тоа и на повеќе јазици.