Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 19/08/2022)

Ако сте соло патник и ви се допаѓа да се обучуваат патување како номад, тогаш сте на вистинското место. Воз патува е еден од најдобрите начини да се патуваат низ Европа Ако сакате да се доживее сè што Европа има да понуди. Било да е тоа на градови, или прекрасни природни пејзажи можете да го уживаат сите од патување со воз.

Што повеќе, патување со воз како номад има многу други предности. Ќе го добиете да се доживее се што е во вашиот пат, и возови ви нудиме можност да го направи тоа без проблеми и без никакви hassles. Тоа може да биде бавно повремено, но нема стрес во овој начин на патување, со оглед на тоа авиони се сосема различна работа. Ако патувате со авион, има постојан стрес на пренатрупани аеродроми и фанатични безбедносни мерки. Што повеќе, во некои случаи, ќе стигнете до вашата дестинација побрзо, ако се земе во возот!

За овие и многу други причини, патување со воз на вашиот однос е најдоброто нешто што можете да направите. Ако сакате да започнете овој магичен авантура номадски, овој напис ќе ви помогне од страна ви дава совети и совети за тоа како да го направи тоа добро.

 

Главните нешта да се разгледа кога сакате да се обучуваат за патување како номад

Воз патуваат како номад и да видиме неверојатни ставови

 

Пред да почнете со вашиот воз патување како номад авантура, мора да имаат волја да го направи тоа, и треба да се имаат пари.

Ако сакате да се биде на скитнически воз патник, ќе немаат проблеми, ако се работи како слободна пракса или од вашиот дом. Секоја работа што можете да направите на вашиот лаптоп, можете да го направите во било која локација.

Ако ти сакаат да се одморат од работа така на одмор, ќе треба да се трошат вашите пари мудро. Добрата работа е, постојат некои решенија да им помогне.

Знајте дека ако патувате со воз за 30 дена или повеќе од изберете Interrail глобална пропусница. Но Единствен билети ви нудиме можност да патуваат низ поголемиот дел од Европа во својата погодност, што го прави сонот номадско. Можеш да си одат кога и каде сакате, и тоа е најдобар начин да се создаде единствен искуство патување.

Што и да изберете за вашиот воз патување, сеуште можеш заштедите пари на овој начин.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Како да заштедите пари кога тренирате патувања како номад

Добрата работа во врска со овој вид на искуство е дека ќе се инхерентно трошат помалку пари. Со ова, што значи дека кога ќе се обучуваат патување како номад, ќе го добиете најдоброто искуство, ако остане во евтини хостели, готви вашиот храна, и повеќе.

Залагајќи се за овој начин на патување ќе ви заштеди пари.

Најголем дел од парите потрошени кога воз патување како номад оди во својата соба резервации. Сепак, ако книга хостели, можете да заштедите многу пари, како тие се многу повеќе прифатлива од хотели и да понудат подобра и незаборавно искуство. Што повеќе, кога ќе патуваат сами, можете да книга секоја соба со што повеќе луѓе во него, кој е најевтината опција. И ни веруваат, ќе го посакате ова затоа што ова ќе ви овозможи да се дружите со други истомисленици патници.

Од друга страна, ако сакаш исполнат локалните жители, треба да го користите CouchSurfing, бидејќи на овој начин ќе добиете за да остане со локалното население. Плус, тие може да ви каже повеќе за нивниот град и да покажете дека сите на забавата места вреди да се посети.

Следното нешто што ја голта вашите заштеди е, добро, јадење. Можете да заштедите пари на храна со подготовка на вашите оброци во хотел или апартман. Повеќето хостели и апартмани нудат кујни што можете да ги користите бесплатно. Што повеќе, друга можност хостелот е да се закачам со луѓе и да се подготви некои оброци да сподели.

Брисел во Париз возови

Лондон до Париз возови

Олимпик Марсеј во Париз возови

Келн со Париз возови

 

 

Патувањето со воз е совети за номадите

Воз патуваат како номад и да запознаеш нови пријатели

 

  • Ако сте воз патување како номад тип на екстроверт, престојуваат во хостели е нешто што ќе обожавате како што е за луѓе како тебе.
  • Ако сте воз патување како номад тип на интроверт, ќе треба да се стави во малку напор ако сакате да се дружат со другите. Добрата работа е во тоа што по неколку дена, ќе се навикнеш на него. На крајот, ќе ви се допадне начинот на кој можеш да се дружат со други, додека се номад патник.
  • Вие не треба да се користи каучот сурфање да остане со локалното население; исто така можете да го користите да се дружам со нив. Апликацијата може да се користи за да го поставите средби со локалното население кои сакаат странци преземање на една ноќ надвор.
  • Чувајте се од pickpockets! Како што е случај и со било кој друг град во светот, европски градови имаат pickpockets и други криминалци кои се обидуваат да ги искористат предностите на туристи. Вие треба да бидат внимателни, и треба да го прочитате на состојбата на pickpocket за место сте во посета. Секогаш истражувајте онлајн пред да посетите град.
  • Секогаш користете апликации кои може да направи вашата номад патуваат животот поудобен. Да ги пратите вашите трошоци, многу апликации може да биде вашиот најдобар придружници.
  • Не заборавајте да се патување светлина. Ако си оди за да биде возот кој се движел номад, ќе имаат само полесен пат носи она што е потребно. Хостелите нудат многу од основните удобности како крпи, фен за коса, и слично, така да не треба да се донесе твое. Плус, тие обично имаат машини за перење и сушење алишта кои можете да ги користите за евро или две, така да не мора да се земе премногу облека со вас или. Ако сакате да патуваат со многу нешта, планинарење може да биде подобар избор.

Минхен во Берлин возови

Франкфурт во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

 

Финале мисли

Се на се, воз патување како номад е убава и кавга бесплатно искуство. Можете да ја посетите многу места лесно сите во убава земји како Франција, Германија, Италија, и повеќе. Плус, ќе го добиете за да ја видите убава природа и на неверојатни пејзажи го нуди природата. Нема друг избор патување, ќе ви обезбеди со таква незаборавна и забавно искуство.

 

Направи одличен воз патување како номад план однапред и Купат билети воз што ти треба, и ќе се постави за да започнете ја авантурата!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-travel-nomad-europe%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/zh-CN_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / zh-cn да / де / или руски и на повеќе јазици.