Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 10/04/2021)

Воз патуваат во зима во Париз доаѓа со многу бакшиш. Најпрво, тоа е најстариот удобен начин да се патува. Седиштата се пространи, овозможувајќи ви повеќе простор за нозете отколку што би на рамнина. Одење со воз е исто така еден од најбезбедните начини да се дојде до вашата дестинација, особено во текот на зимата.

 

Запомнете дека зимските месеци се брутални и во други делови на континентот. снег, лапавица, и температури на замрзнување го прават тоа предизвик и застрашувачки за возачи за да отидете на патишта. Патувањето со автобус или автомобил значи пркосејќи им на студено време и подмрзнати патишта. Патиштата се лизгави, и автомобил или автобус може да се лизга надвор од контрола.

Без оглед на тмурна, ладен времето, Париз останува сон дестинација преку целата година. Нема потреба да ги пропуштите сите дека Париз има да понуди само затоа што на поладна клима. Еве зошто треба да ја посетите Париз во зима и зошто воз патување е најдобар начин да одам таму:

Брисел во Париз возови

Лондон до Париз возови

Олимпик Марсеј во Париз возови

Амстердам до Париз возови

 

Cold weather Train Travel in Winter to Paris

 

Зима во Париз

Зима во Париз паѓа помеѓу декември и февруари. Многумина ќе тврдат дека најдобрите времиња во посета на Париз се меѓу април и во јуни. Сепак, нема негирајќи дека Париз во зима е магичен.

Секоја година, Градот на Светлината се претвора во Зимска идила. Уште во ноември, градот греди посветла со спектакуларни излози и пенливи Божиќ дрвја. Замислете треперењето светла блескави за разлика од сиво небо. Уметничко лизгање во Париз е исто така еден сон. Може дури и ќе се најде на суд формиран во Ајфеловата кула.

Јануари и февруари се исто така е најдобро време да ја посетите Париз музеи. Во текот на зимските месеци, уживаат во музејот народот дека се полесни и линии кои се пократки. И ако сте сè за ноќниот живот, Париз е познат по тоа преку целата година. Исто така, ако сте такт купувач кој сака да добие најдобрите трговски зделки, Зимски продажба во Париз работи од јануари до средината на февруари. Зимските месеци се, исто така, Најевтиниот време да останат во хотелите како што тие ги нудат намалена соба стапки во текот на овој период од годината.

Лион во Париз возови

Женева во Париз возови

Монпелје во Париз возови

Ница во Париз возови

 

Dress up Train Travel in Winter to Paris

 

Воз патуваат во Париз со брзина и со стил

Ако сте во потрага за најдобар начин да се добие во Париз, ќе најдете дека воз патува е како да го направи тоа удобно и погодно. Ако живеете во Европа или сте на чело на Париз од еден европски град, повеќе возови со голема брзина одат во и надвор од Париз секој ден. Следнава листа ги покажува колку брзо ќе може да пристигне во Париз од некои од големите градови во Европа кога ќе одберете една од многуте возови со голема брзина на располагање:

 

Ако сакате да патуваат во Париз за помалку, контактирајте со нас за најдобрите цени на билетите. Купување влезници однапред значи добивање на подобро да се занимава. Нашата цел е да ви помогнеме заштеди пари и време со нашите поедноставен процес резервација, Единственото нешто што остана да направите сега е да книга билети за SaveATrain.com

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-travel-winter-paris%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / nl на / де / или руски и на повеќе јазици.