Нарачајте билет за воз СЕГА

Акции на патнички компании

Акции на патнички компании – Туристички компании – Патни акции – Компании за патнички акции

 

Акции на патнички компании

Ова не е обична страница бидејќи сме во индустријата за патувања и возови, решивме исто така да направиме динамична страница за патните резерви во светот, така може да инвестирате во туристички компании и да го зголемите сопственото богатство и истовремено да го зголемите нивото на среќа со патување од страна на овие компании за патнички акции.

Собравме вредни информации за подолу споменатите туристички компании, така што со читање на оваа страница, можете да дознаете повеќе за нивниот профил, вредноста на акциите, и цели, што на крајот ќе ги подобри вашите шанси да направите профитабилна инвестиција.

 

 

Табели со акции за патувања

Кои се податоците за компаниите за патнички акции, ако не можете да ги видите нивните историски претстави, еве ги сите горенаведени симболи на акции, сега во историски графикони по компанија и по симбол.

динамичен графикон на финавиз за БКНГ динамичен графикон на финавиз за EXPE динамичен графикон на Финвиз за АБНБ динамичен графикон на финвиз за МАРТ динамичен графикон на финавиз за TRIP динамичен графикон на финвиз за TCOM динамичен графикон на финавиз за MMYT динамичен графикон на финавиз за CCL динамичен графикон на финавиз за RCL динамичен графикон на финвиз за RYAAY

 

Новости за залихите за патувања

Податоците се добри, но што се податоци без информации и вести што водат до нив, еве дел од новостите на трговските акции на компании од системите за известување за берза и исто така од независни новини и аналитичари. Ова се најновите достапни податоци:

 

Резервирање на новости од акции

Новости на акции на групацијата Експедија

Актуелни новости на AirBnB Inc

Мериот Интернационални берзански вести

Актуелни вести на Трипадвизер

 

Trip.com (Ctrip) Групни новости за акции

 

Вести на MakeMyTrip

 

Новости за карневалско крстарење

 

Новости на акциите на Кралската Карибите

 

Актуелни вести на „Рајанер холдингс“

 

Главни информации за берзата

Иако патувањето е голема индустрија, тоа е исто така под влијание на други индикатори на пазарот, затоа го подготвивме ова кратко поглавје за информации за берзата, за да можете да ги видите главните светски берзански индекси, како и други одлични информации што ги дадовме погоре.

 

 

Нашиот личен поглед на патните резерви

Ве молиме, најдете подолу во поглед на секој од акциите.

 

БКНГ – Со оглед на тоа е најголемата туристичка компанија во светот, ние сме нахакани на Букинг холдингс (БКНГ).

EXPE – За време на Covid19 мораше да отпушти многу луѓе и затоа неговата култура е кревка, така, нашето гледиште е природно за групацијата „Експедиа“ (EXPE).

АБНБ – Навистина зависи од проценката, Ние веруваме во вистинската проценка на Airbnb (АБНБ) треба да биде половина од вредноста на Групата за резервации (БКНГ)

МАРТ – За 2021 ние сме нахакани на Мериот Интернешнл (Симбол на МАР) бидејќи туристичката индустрија ќе забележи огромен поттик штом патувањето повторно е дозволено.

ПАТУВАЕ – TripAdvisor се обидува да го претвори својот модел на приходи, и воопшто, мислиме дека содржината е крал и ТРИП е врвен по сопствена содржина и содржина генерирана од корисник на својата платформа, ние сме силеџии.

ТЦОМ – Со оглед на тоа Ctrip (ТЦОМ) е кинески прв бизнис, уживаа во брзото враќање на Кина, сепак, Групата ТРИП има и глобални деловни активности за патувања кои ќе уживаат во враќањето на Травел, Нахакан е.

ММИТ – Тешко е да дадеме совет за MakeMyTrip, поради тензиите во Кина, но од позитивната страна, Економијата во Индија е во добра состојба и треба да биде многу добра по Covid19.

CCL – Акциите на карневалското крстарење ќе скокнат веднаш штом првиот брод се врати неповреден на брегот, овие денови не се далеку, дотогаш сме природни на CCL.

RCL – Royal Carribian е многу сличен на карневалското крстарење и нормално двете компании’ резултатите се слични, сепак, пресвртот на RCL е помал од CCL, но исто така и тука остануваме природни на Кралските Кариби.

РЈА – Рајанер е една од најголемите, ако не и најголемите авиокомпании со буџет, штом ќе бидат укинати европските ограничувања, оваа акција ќе оди многу високо, но дури и сега, сметаме дека оваа акција на RYA е одлична за вашето портфолио, Нахакан.

 

Добиваме заедничко прашање во врска со операцијата „Зачувај воз“, Зачувај воз е навистина веб билети, но имаме и посебен дел за блогови, што е потполно бесплатно, и тоа е само за промовирање на патувања и патувања со воз во специфичности.

 

Сега имате подобар поглед на проценката и информациите за акциите на туристичките компании, ова не треба да ве обесхрабрува да патувате, и кога ќе го направите тоа, Ве молам одберете Зачувај воз. како ваша веб-страница за патување со воз.

 

 

Дали сакате да вградите оваа страница на вашиот сајт, само кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftravel-companies-stocks%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/in_routes_sitemap.xml и можете да го промените / се во / де / или тоа и на повеќе јазици.
Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија
Не оставајте без подарок - Добивајте купони Вести !