Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 11/12/2020)

Патување низ Италија со воз е незаборавно искуство. железничка мрежа во Италија се поврзува со речиси секој поголем град во Италија, што го прави лесен да се добие од место до место. Патување околу со воз не е само брз и ефективен начин да се види во Италија, но тоа, исто така, нуди најмногу спектакуларни погледи на неговата околина. Еве неколку едноставни советите за патување за истражување на Италија со воз, дека ќе ви гарантира на патувањето на својот живот.

 

Патување Совети за истражување на Италија – Книга што е можно порано

Седиштата и кочии се чист и удобен, без разлика каде ќе изберат да седат. Сепак, кога купување на вашиот билет, обидете се да книга рано да се обезбеди да добие место кој е во право за вас.

Брисел во Париз возови

Лондон до Париз возови

Париз во Лондон возови

Амстердам до Париз возови

 

 

Погледнете го овој пост на Instagram

 

Објава споделена од „Зачувај воз“ (@saveatrain)

Во зависност од вашата дестинација имаме различни советите за патување за истражување на Италија со воз, ќе може да се патува за неколку часа, па се размислува за вашите потреби. Дали сте задоволни да седат од страна на прозорецот? трошење на одредено време релаксирачки и гледајќи како ќе се види на прекрасни предели помина покрај, или би ти попрво да биде во седиштето на патека? каде што може да се движат од вашето седиште послободно, но сепак го цениме пати од големата кабина прозорци.

 

Искористете ги предностите на вашето време во авионот

На време ќе потрошите на долг воз вози може да биде можност да се организираат, израмни на спиење или се прават планови за следната дестинација.

Тоа не е често дека сте вистински да го исклучите и да потрае некое време за себе. Без разлика дали сакате да се чита книга, работат на вашиот италијански или се запознаат со историја и сајтови на вашата избрана дестинација, изборот е твој. Уживајте во патувањето и не заборавајте да се внимава од прозорецот за да се земе во Италија живописен предел.

Келн во Берлин возови

Минхен во Виена возови

Франкфурт Минхен возови

Прага во Виена возови

 

Разговарајте со локалното население или другите патници

Еден од најдобрите совети во овој блог пост, Патување совети за истражување на Италија со воз е дека, всушност, патувањето со воз е одлична можност да се сретнат локалното население или истомисленици патници. Неверојатно е тоа што можете да се учи од другите. Локалните жители може да ви најдобрите кажам-скриени скапоцени камења да посети, додека другите патници да ги споделат своите искуства и препораки. Вие би можеле да седат спроти тивок но фасцинантна и пријателски лице за цела воз вози, или може да се скрши мразот со поставување на прашање. Бидете отворени за разговор, никогаш не знаеш што може да дознаете или кои може да се сретнат на патот.

Офенбург да Konstanz возови

Штутгарт Офенбург возови

Лајпциг до Дортмунд возови

Дортмунд со Штутгарт возови

 

 

Следете воз бонтон – советите за патување за истражување на Италија со воз

Патување низ Италија со воз е неверојатно искуство. Тоа е важно да се биде почитувана од други патници во возот за да бидете сигурни дека секој има пријатно патување. Персоналот секогаш ќе обезбеди гости се згрижени и се чувствуваат удобно, сепак, тоа е до сите на возот да дејствува considerately.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Помпеја во Рим возови

Неапол да Помпеја возови

 

Обрни внимание на нивото на бучава во вашиот превоз и обидете се да се држи до оваа. Пуштање гласна музика или со користење на седиште спроти вас како подложка за нозе никогаш не е добредојдена. Со манири и почит за другите, ова ќе направи вашата патување со воз и секој друг патување што многу повеќе пријатни.

 

Дали сакате да се доживее со воз во Италија и ги користат нашите совети за патување за истражување на Италија? Оди до SaveATrain Онлајн да се провери од сите нашите ексклузивни цените и да почне планирањето вашиот следен авантура!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftravel-tips-for-exploring-italy-by-train%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml и можете да ја промените /nl да /или /de и на повеќе јазици.