Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 29/03/2020)

Џенова, кој е дел од Рим и Фиренца, кој е главен град на италијанскиот регион Тоскана, се популарни туристички дестинации and hence the route from Genoa to Florence is popular and frequently traveled route and a distance that can be communicated with ease. Genoa is located северозападниот дел на Италија во регионот Лигурија, е познат по централната улога во поморската трговија во текот на вековите. Фиренца се наоѓа во северозападниот дел на Италија и е познат по бројни и разновидни ремек-дела на ренесансната архитектура и уметност, кои се наоѓаат насекаде.

 

 

Постојат голем број на начини да се патува и да се меѓу двете. На најбрзиот и најбрз начин на патување се дефинитивно е Џенова во Фиренца воз.

Милан во Џенова возови

Рим во Џенова возови

Фиренца во Џенова возови

Венеција во Џенова возови

 

 

Џенова до железничката Фиренца

Постојат околу 28 Џенова на возови во Фиренца со првиот воз заминување на 00:02 и последниот воз заминува од Џенова во 19:56. Повеќето од овие возови се наменети за ден патувања; сепак, возовите кои работат доцна навечер или рано наутро, имаат тенденција да имаат спанко услуги. времето на патување за Џенова до железничката Фиренца е околу 2 часови и 58 минути, што е за директен воз без промени. Во случај да има промена во средината на начин што времето на патување за Џенова до железничката Фиренца може да биде до 3 часови и 33 минути, што уште повеќе може да се разликуваат во зависност од денот на патувањето.

Римини за возови во Фиренца

Рим на возови во Фиренца

Фиренца во Рим возови

Џенова на возови во Фиренца

 

 

Таму се знае дека се помалку возови во текот на викендите и празници. Оваа тенденција да влијае на времето на патување, како и. Повеќето од пати најдобра опција ќе биде проверка на возовите, како на денот на вашето патување, кој ќе обезбеди поголема јасност што се однесува до времето на Џенова во Фиренца воз се смета а исто така и колку патување времето ќе биде.

 

Џенова во Фиренца: Други начини на патувањето

Џенова во Фиренца е популарна пат и може да се доставуваат преку автобус, воз или патот. Секоја од начини на патување има дури и во сопственост на време на патување и други параметри кои треба да се гледа во. Постои опција "RideShare", исто така на располагање, кои е веројатно најевтиниот начин да се патува на овој пат и може да трае околу 3 часови за патување треба да биде завршен. Исто така постои и опција да се патување со автобус, која трае околу 4 часови. Сепак, само има 2 автобуси за овој пат. Конечниот избор на патувањето зависи од вас или на лицето кое патува во зависност од она што е лесен и удобен, како на нивните параметри.

 

Buying Genoa to Florence train tickets saves you valuable time and “Save a Train” gives you an opportunity to get your Genoa to Florence tickets online. Вие исто така може да се добие добар попуст на резервации од време на време, Ве молиме да се логирате за да SaveATrain to check their services and price before you book your Genoa to Florence Билети.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само да ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftraveling-from-genoa-to-florence%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де до / ES / или тоа и на повеќе јазици.