Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 10/09/2021)

Зошто да се Велика Британија билети за возење толку високи цени?

Обединетото кралство Цените на возењето со воз се зголемија превисоко. Европа се смета да се имаат најдобра воз патувања во светот. еколошки воз патувања во Европа содржат убава глетка. Возот патници пристап насекаде од оддалечените села за да се големите градови. Во Европа, воз патувања се конкурентни цени, заштеда на патници и време и пари. Во Обединетото Кралство, сепак, патувања со воз се многу скапи.

 

 

Велика Британија цените на воз вози споредба на табелата

 

Патници во Велика Британија

Цената на патувањето во Велика Британија се зголеми во просек за 700 фунти во последно време 7 години според анализата на трудот. Патувањето која е најмногу погодена е воз од Бирмингем Лондон. Патниците што го користат овој воз сега треба да платат цени за возење со воз од 10.567 фунти за сезонски билет. На зголемување на цените на почетокот на 2018 има во некои случаи и додаде екстра £ 100 на некои веќе скап сезонски билети.

Амстердам до Лондон возови

Келн во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Луксембург во Лондон возови

 

Споредба на цени билет за Велика Британија во Европа

Патниците кои патуваат во Германија можат да купат BahnCard100, што ги опфаќа сите Германија за 3.795 фунти.

Патниците кои патуваат помеѓу Манчестер и Ливерпул плаќаат 3.152 фунти и не можат да го користат овој билет за да патуваат на друго место во Обединетото кралство.

Во Франција, годишен оддалечени да Париски воз цените за возење може да бидат пониски од 750 фунти, а во Италија патниците кои патуваат помеѓу Велетри и Рим плаќаат само 442 фунти.

Цените на железничката Велика Британија се толку високи, кои годишен билет за патување во Лондон Ватерло од 20 милји надвор од Лондон трошоци 3,248.

воз компании кои поведе највисок зголемувања на цените во 2018 беа Северно (4.7%), TransPennine Експрес (4.6%), Крос-кантри (4.1%), Merseyrail (3.6%), и Богородица возови (3.1%).

Една студија од страна на ВаучерКлауд покажува дека патниците на Велика Британија возови плати огромна 50 пени за милја патувал. Споредете го ова со остатокот од ЕУ каде што цената на милја е 19 пени.

Лондон во Франкфурт возови

Париз во Лондон возови

Лондон во Келн возови

Лондон до Амстердам возови

 

Совети за заштеда на пари на Велика Британија Возовите

  1. Се шетаат или циклус

Затоа што цените воз оди според различни линии. Тоа би можело да биде дека постои линија која е подобра цена за вас, но не се извршува преку вашата локална железничка станица. Во овој случај, може да одиме или циклус 10-15 минути за да стигнете до станица со подобра цена, истото важи и за изнаоѓање на станица за враќање патување.

 

  1. Поделете ја вашата патување

Поради начинот на фер воз цените возење во моментов се пресметана на Велика Британија возови, тоа всушност може да биде поевтино да се купи две или три билети за да стигне до дестинација од купување на еден директен билет. Ако се патува од Ливерпул во Лондон, на пример,, за вас е поевтино да купите билет од Ливерпул до Кру, а потоа и од Кру до Лондон, од купување на директни Ливерпул-Лондон билет. За повеќе информации за делење на проверка на вашиот пат надвор Сплит калкулатори.

 

3) Регистрирајте се со трговците билет

Кога ќе се регистрирате со мало билет може да се квалификува за придобивките допаѓа 25% исклучите вашиот следен патување или бесплатна топла пијалок.

 

Заштедете пари на возови Секаде

Дали сте за планирање на патување со воз во Европа? Зошто да не се 3 минути и да се најде поевтини билети за SaveATrain. Пополнете го датумот и времето што би сакале да патуваат, и ние ќе ви овозможи со најдобра цена за вашето патување, кои може да се плати за повеќе начини.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fuk-train-ride-prices-vs-europe%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/tr_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / tr да / де / или руски и на повеќе јазици.