Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 25/01/2021)

Грабање на картата на Европа и одлучувањето за тоа каде да одат да биде ноќна мора! Да, особено ако сте сите добија неколку недели. На континентот, разновидна и богата со култура, две недели може да изгледа премногу краток! Затоа, тоа е веројатно најдобро да се подели и да ја посетите одредени региони на патување. На тој начин ќе си себе си даваат доволно време и простор да се целосно да го цениме она што секоја земја има да понуди. Западна Европа со воз одлично место да се започне, и што подобар начин да се патува со воз од!

 

Зошто да одам на Западна Европа со воз?

одење на Западна Европа со воз е одличен искуство како конекција преку железница е фантастично! Ова се прави во Западна Европа со воз искуство евтин и лесен избор за посета во период од две недели. Оваа група на земји е добро познат по своите наследство нурнати во историјата, уметност, и неверојатна архитектура! Нивната храна асортиман е толку разновиден, ќе најдете дека е речиси невозможно да се одолее јадење сето она што доаѓа на вашиот пат. Западна Европа е засебен пристап за модерниот живот ќе те оставам обземени како што се изгуби себе си во ноќен живот и трендови.

Тука се и некои од нашите врвни зема за да добиеш бројки.

Берлин во Минхен возови

Франкфурт Минхен возови

Трир во Минхен возови

Штутгарт во Минхен возови

 

Белгија

Познат по своите пиво, вафли, и чоколадо, Белгија е дел од нашата западна Европа со воз патување и е бескрајно фасцинантен место за посета. Од жив пабови, безброј музеи, извонреден канал тури на сложена архитектура, оваа земја има толку многу да понуди. Ако одлучите да ја посетите само Белгија, наместо да одат околу, во посета на земјата плажи – тие се големи!

Брисел во Бриж возови

Антверпен во Бриж возови

Хали два воза Бриж

Гент во Бриж возови

 

Западна Европа со воз Франција

 

Франција

Каде што го прави еден дури и да започне? Виното, кујна или уметноста? Секогаш полиран Французинките? Или на шармантно мажите? со повеќе 30 милиони странски посетители секоја година, Градот на Светлината нуди патување искуство за разлика од било кој друг. Зошто да не трошат време истражување на бројните музеи, ресторани, и продавници? Или да избега на село, уживаат во познатиот француски плажи, и се патува во посета на нивните живописни планински? Да! А бонус дел? железнички врски на се феноменални! Прегратка Западна Европа со воз и ќе видите што ние зборуваме за!

Нант во Бордо возови

Париз во Бордо возови

Аеродром Лион до Бордо возови

Возови од Марсеј до Бордо

 

 

Нашите затворање на земјата за Западна Европа со воз е Швајцарија

Патување во Швајцарија е секогаш добра идеја. Патување во Швајцарија со воз е уште подобар. Не само што се Швајцарската возови рангирана како најдобра во Европа, тоа е исто така еден од најсликовитите земји да ја посетите со воз. Швајцарија е дом на некои од најпознатите во Европа прекрасни езера, најпознатите планински врв, и чоколадо третира. Нејзините културната разновидност е зачудувачки! со повеќе 200 националности, ова е дефинитивно место кое ќе понуди нови увид и искуство на секој агол.

Западна Европа со воз искуство е во пораст во Западна Европа во текот на изминатата деценија. По оглед на тоа што само неколку земји од тој регион имаат да понудат, тоа не е навистина тешко да се замисли зошто. Честите и сигурни врски да патуваат полесно и ефикасно, навистина. Значи, што е сега само до вас да се одлучи каде и кога да се оди.

Базел во Интерлакен Возови

Берн да Интерлакен Возови

Луцерн да Интерлакен Возови

Цирих Интерлакен Возови

 

употреба Зачувај-А-воз да книга вашиот билет за воз на евтини цени. Оди до било која дестинација ослободена од ужасна резервација такси! Истражување на Западна Европа со воз никогаш не било полесно, и ние обложувам оние две недели ќе летаат од!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwestern-europe-train%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.