Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 13/05/2022)

Европа има одреден шарм зима за време на студените месеци, кои се за разлика од било која локација во светот. Постои многу различни, и нема две места имаат истото чувство и атмосфера. Всушност, многу луѓе велат дека градовите и населените места во текот на студените месеци чувствувам како патува на нова дестинација. Зимски има фантастична способност да се трансформира во Европа во целост, и за возврат, создаде целосно ново искуство за посетителите што тие не можат да го доживеат во кое било друго време од годината. Паѓа снег со себе носи многу зимски активности и важни празници кои го прават сé што е многу Празнична. И покрај изобилството на промени и убавина, не е возможно да ја посетите сето. Ако сакаш да патува на некои од најпопуларните туристички места, посетат овие 5 зимски дестинации во Европа.

 

1. Зимски дестинации во Европа: Будимпешта, Унгарија

Ако сте во потрага за зима на чудата кои ќе ви amaze, тогаш не гледам подалеку од Будимпешта. Тоа е совршен град за зимски одмор. Една од главните причини поради кои многумина избираат Будимпешта е пристапни цени. Ќе го добиете да се доживее прекрасен град за прифатлива цена. Будимпешта вообичаено е полн со туристи за време на летото. Сепак, во текот на зимата, можеш да се види убавината на градот со минимален број луѓе. За разлика од тоа, добивате многу колачи со оџаци и вкусно вино.

Дополнителен бонус е зачудувачки Маргарет Остров. Тоа е совршено место за посета, ако сакате да имате епска снежни топки борба. Многу локални жители и туристи се собираат со своите пријатели и да уживате во снегот. Ако снежни топки се бори не се за вас, а потоа уживајте во уметничко лизгање во предниот дел на замокот! Будимпешта Сити Парк станува мраз лизгалиште во текот на зимата. Откако ќе завршите со играње во снегот, може да се движи на бањи. неверојатни Гелерт бањата е одлично место за да се загрее и да уживаат во некои термални води.

Budapest, Hungary ice skating

 

2. Венеција, Италија

Венеција не може да биде првото нешто да се дојде на ум кога ќе се замисли Европската зими. Сепак, ако патуваат во градот на каналите во текот на зимата, ќе се сеќавам засекогаш. Преполните улици и бучни кафулиња се смири, и ќе видите на страната на градот дека летото не може да покаже. Сите метежот и вревата на летните месеци се заменува со мирен и спокоен атмосфера која е добра за зимска прошетка. Сепак, тоа е од суштинско значење е да се напомене дека во градот доаѓа на живот многу брзо кога Венеција карневал се врти. секој февруари, градот добива наплив на посетители, и раскошен маски поплави на улиците на градот. Креативен костимите и танчерите на улиците ја оживуваат шарената историја на градот. Ако сакате жив зима дека никогаш нема да го заборавам, стави Венеција на вашата листа.

Џенова во Венеција возови

Торино во Венеција возови

Парма во Венеција возови

Ла Специја во Венеција возови

 

 

3. Зимски дестинации во Европа: Париз, Франција

Франција асоцира на дел од луѓето со вкусна кујна и романтични прошетки. Сепак, земјата ќе стане дури и повеќе поставен кога зимата се врти, особено во главниот град. Париз е зачудувачки без разлика кое време од годината да патуваат таму. За жал, не многу луѓе се да се доживее во текот на постудените сезона. Париз, градот на љубовта и романтиката, е сигурен за задоволство и импресионира вас, ако не ми пречи носење топла јакна и друга зимска облека. Празничната сезона носи Париз на живот. Посетителите можат не само да се занесе во вкусна храна и вино фестивали. Сепак, тоа е исто така совршено време за да се види настани како што се Фестивалот прекрасни во Musee des Arts Саем и на Светла фестивал во Jardin des Plantes.

Истражуваат пазари на градот и украсени улиците, додека да се земе во убавината на градот. Зимата е совршено време за да се прошетам по должината на бреговите Seines или да се изгуби во улиците на Ле Маре. Откако ќе се види дека, можете да поп во париски кафе и да уживаат во добар пијалок. Откако што е направено, можете да ги видите сите од главните атракции во Париз со помалку линии.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

Paris, France in the winter

 

4. Виена, Австрија

Иако илјадници туристи доаѓаат во Австрија во текот на годината, постои одредена бајка чувство во текот на зимата. Сите градови во земјава имаат волшебна чувство дека е сосема уникатна. Таму обично е значително снежни врнежи од ноември до март. Ова значи дека љубителите на снегот се сигурни да обожавате австриската зими. Ако сакате да се доживее суштината на австрискиот зимски, посета на Виена. Овој голем град е познат по својата празнична духот и карактеристична облека. Ако сте во расположението за некои зимски шопинг, бидете сигурни да ја посетите Божиќ пазари. Виена, има некои од најпопуларните пазарите во цела Европа. Посетителите се да уживаат во вкусна австриската кујна и напиј се mulled вино. За разлика од тоа, постојат различни рачно изработени предмети и вкусна чоколадо третира.

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

Vienna Winter Destinations in Europe

 

5. Зимски дестинации во Европа: Интерлакен, Швајцарија

Ако сте човек на акцијата, која не може да се замисли трошење на време во градот за време на зимскиот распуст, тогаш Интерлакен во Швајцарија е зима дестинација за вас. За разлика од популарниот, големи дестинации на градот, Интерлакен е туристички град во близина на Алпите. Илјадници скијачите и сноубордерите направат својот пат до Интерлакен секоја зима и да ја искористиме на неверојатни пејзаж понуди областа. Интерлакен има најдоброто од двата света. Прво, близина и лесен пристап до прекрасни планински активности. Второ, тој нуди се што би можело да се сакаат, кога станува збор за објекти. Дали уживате во светлината забава, или ако сакате да ги тестираат вашите граници на екстремни патеки, Интерлакен е за вас. Без оглед на вашата идеја за забава е, ќе ви биде мило да знаат дека може да се направи на вашиот пат назад кон градот и уживајте во некои Фромаж.

Базел во Интерлакен Возови

Берн да Интерлакен Возови

Луцерн да Интерлакен Возови

Цирих Интерлакен Возови

 

Interlaken Winter Destinations in Europe

 

Европа има за секого по нешто. Тоа е до вас да се одлучи што вашиот Зимски земјата на чудата изглед како и употреба Зачувај воз да одам таму. Има многу да се доживее во зимските месеци, па авантуристи се и направи смел чекор напред.

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “5 Зимски дестинации во Европа” на вашиот сајт? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwinter-destinations-europe%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/zh-CN_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / zh-cn да / FR / или де и на повеќе јазици.