Koha e leximit: 5 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 10/01/2020)

Evropa është e mbushur me disa nga rrugët më të bukura. Nga më elegante dhe ngjyra të pazakontë. Disa nga më të Streets bukura në Evropë janë zbuluar tashmë dhe të mirë vendosur në rrugën e duhur turistik, por të tjerët janë të vërteta gems fshehur se vetëm ata që janë në dijeni do të jetë në gjendje për të vëzhguar. Ne kemi vënë së bashku listën tonë të lartë!

 

1. Më e bukur Rruga në Evropë: street Cremieux, Paris, Francë

Ka diçka në lidhje me shtëpitë shumëngjyrëshe dhe të çuditshëm, rrugët me kalldrëm të street Cremieux se make vënë aparatin tuaj poshtë pamundur! Kjo rrugë mrekullueshëm parizian është e veshur me pinks, zarzavate, yellows dhe blues, çdo ngjyrë që të shkojë çdo veshje për këtë xhiruar detyrueshme foto. Bëjë atë për gram, djema!

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

Rue Cremieux, Paris, France on Most Beautiful Streets In Europe

 

2. Via Toledo, Naples, Itali

Via Toledo është një rrugë e lashtë dhe një nga një rrugëkalim thelbësore pazar në qytetin e Napolit, Itali. kjo 1.2 kilometra rrugë është një nga më të Streets të bukura në Evropë. Ajo fillon në Piazza Dante dhe përfundon në Piazza Trieste e Trentos, pranë Piazza del Plebiscito.

Ndërtimi i rrugës është urdhëruar nga një mëkëmbës i Napolit, Pedro Alvarez de Toledo, në 1536. Via Toledo u bë i famshëm si pasojë e udhëtimeve Grand Tour në shekujt e 18 dhe 19 dhe në sajë të napolitan pagesë, në të cilën është përmendur shpesh.

Milani për Trenat Napolit

Florence për Trenat Napolit

Venecia për Trenat Napolit

Pisa për Trenat Napolit

Via Toledo, Naples, Italy

 

3. Më e bukur Rruga në Evropë: Kynance Mews, Londër, Angli

Dredhkë të mbuluar shtëpitë dhe një shkallë të fshehtë. Kynance Mews në Kensington është duke larg nga rrugët më të bukura në Evropë. Ne vjeshte, rrugë glows me jeshile dhe burgundy lë, dhe kur arrin pranverë, shtëpitë të kthehet në një pyll të purpurt. Kjo zonë e Londrës është çdo blogerët ideja e qiellit!

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

Kynance Mews, London, England on Most Beautiful Streets In Europe

 

4. Calleja de Las Flores, Cordoba, Spanjë

Calleja de las Flores është një nga rrugët më të njohura turistike të qytetit Cordoba në Andaluzi, Spanjë. Kjo është edhe arsyeja pse ajo është në listën tonë të më të bukura rrugëve në Evropë. Pozicionuar si një kryqëzim të rrugës Velazquez Bosko, është një rrugë e ngushtë që përfundon në një shesh.

Muret e bardhë janë të veshur me të panumërta, pots lule fshatar mbushur me barbarozë dhe karafila, duke i dhënë një pop lavdishme e ngjyrës në këtë pjesë të vërtetë të veçantë të qytetit. Së bashku me të ngushtë të saj, kati kalldrëm, archways guri dhe sigurisht dekor bukur mur, Katedralja Mezquita është në pikëpamje midis mureve bërë për tepër i përsosur për një fotografi tashmë të përsosur.

Calleja de Las Flores, Cordoba, Spain

 

5. Më e bukur Rruga në Evropë: Square Chalcot, Londër, Angli

Tucked larg në një shesh të vogël në afërsi të Primrose Hill, ju do të gjeni një nga më të bukura rrugëve në Evropë si dhe më Instagrammable! Picture një rresht të townhouses bukur pastel që qëndrojnë lartë, curving nëpër të vogla, park të gjelbër që është Chalcot Square. Kjo është një gur hedh larg nga Regents Park dhe i famshëm Tregut Camden.

 

 

6. Rozenhoedkaai, i përdorur, Belgjikë

Nëse keni shikuar filmin, Në Bryzh me Colin Farrell. Atëherë ju do të dini saktësisht se çfarë ne po flasim për. Kjo është ndoshta një nga njollat ​​më idilike për atë moment kartolinë! Rozenhoedkaai mund të jetë më pak rruge si se vendet e tjera në këtë listë, megjithatë, kemi menduar se ende meritonte një vëmendje të veçantë. Çfarëdo koha e vitit, Rozenhoedkaai glows për vizitorët e saj. Nuk është diçka aq këndshëm në lidhje me Arkitektura përrallë dhe billowing pemë se pothuajse të ulet në ujë kanalit.

Bruksel për Trenat Bruges

Antwerp për Trenat Bryzh

Halle dy trena Bruges

Ghent për Trenat Bryzh

Rozenhoedkaai, Bruges, Belgium

 

7. Më e bukur Rruga në Evropë: Victoria Street, Edinburg, Skoci

Gëzojnë një shëtitje poshtë Edinburgh kalldrëm Victoria Street mbushur me argëtim, dyqane unike, dhe eateries. Victoria Street është një pjesë solide e historisë citys me muret e saj prej guri dhe vizitorët mosha bukuri e vjetër tërhequr nga e gjithë. Sigurohuni që ju ecin poshtë në Grassmarket që origjinën në shekullin e 14 dhe shet të gjitha llojet e prodhimit vendor dhe copa për të marr.

Victoria Street, Edinburgh, Scotland

 

8. Nyhavn, Kopenhagen, Danimarkë

Nyhavn ticks kutinë e për të qenë një pasqyrë e përsosur port side street që breshëri me ngjyra, me shtylla idilike varkë, kafene ëmbël dhe restorante stilit të lartë rreshtim të dyja palët. Ky qytet krenohet Copenhagens atmosferë quirky dhe Hipster vibe, si rrugë më piktoreske në qytet. Asnjë udhëtim në Kopenhagë nuk është i plotë pa një shëtitje dhe një foto këtu sidoqoftë.

Nyhavn, Copenhagen, Denmark

 

9. Më e bukur Rruga në Evropë: Burano, Venice, Itali

Një shëtitje (apo udhëtim varkë) poshtë këtë rrugë të bukur në Venecia është si duke marrë një turne të ylberit. Burano është një ishull në mes të Laguna Venedikut, por në qoftë se ju jeni ndonjëherë me fat të mjaftueshme për të vizituar ju do të jetë grabbing aparatin tuaj (Cellphone) menjëherë. Shtëpitë me kanali bukur drejtimin drejt nëpër atë të bëjë atë në mënyrë këndshëm. Kjo është lloji i vend që mund të heqë disponimin askujt në një çast.

Milani për Trenat Venecia

Padua për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

Burano, Venice, Italy

 

10. East Side Gallery, Berlin, Gjermani

Merrni një shëtitje poshtë të famshëm në botë East Side Gallery. Një rrugë me një galeri aktuale ajër të hapur suvatuar të gjithë së bashku me eshtrat e Murit të Berlinit. Ka mundësi Insta bollëk poshtë këtë rrugë si artwork është e pabesueshme, por ajo është gjithashtu një kujtesë trishtues i historisë Berlinit dhe Lufta e Ftohtë.

Frankfurt për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

East Side Gallery, Berlin, Germany

 

A jeni gati për të shkuar dhe për të vizituar nga rrugët më të bukura në Evropë? Sigurohuni që ju libër me Save A Train Nuk ka tarifa shtesë, pa bujë, thjesht qejf!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “10 Shumica Streets bukura në Evropë To Explore” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmost-beautiful-streets-europe%2F – (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)