Време на читање: 6 минути(Последно освежено на: 13/11/2020)

Раскошни зелени долини, палати, и живописни села, Европа има многу зачудувачки места да посети. Секое и секое место ќе направи да се чувствувате како да сте зачекориле во браќа’ Бајки од Грим, и 10 најубавите гледишта во Европа се совршен амбиент за бајките.

 

1. Најубавата гледна точка во Франција: Долината Дордоња

Бујни зелени ридови, зачудувачката река Дордоња, и 5 неверојатни села кои добија “најубаво село во Франција” award make the Dordogne valley’s one of the beautiful views in Europe. Castelnaud is one of the most charming castles in France, сместено во областа на црното село Перигорд. Селата во долината Дордоња останаа недопрени од времето, и додека шетате низ патеките и улиците, ќе почувствувате дека сте патувале назад во времето до времето на витези и легенди.

Најубавата гледна точка во Франција е достапен со воз. Патувањето од Бордо можете да го обучите за помалку од 2 часа, или од Париз за помалку од 6 часа. Овој волшебен регион вреди повеќе од еднодневно патување.

Цените на возот од Нант до Бордо

Цени на возот од Париз до Бордо

Цени на возот од Лион до Бордо

Цени на возот до Марсеј до Бордо

 

The Dordogne Valley in France is the first Beautiful Viewpoint in Europe on our list

 

2. Vernazza, Пешачка патека Cinque Terre

Погледот на живописното село Вернаца во Цинк Тере е еден од најпознатите 10 најубавите глетки во Европа. Ова шарено село е едно од 5 зачудувачки села, кој се состои од прекрасниот регион Цинк Тере. Прекрасните куќи во позадината на синото чисто Медитеранско море, создадете поглед сличен на слика, особено зачудувачки во зајдисонцето.

Можете да му се восхитувате на овој прекрасен поглед од Cinque Terre пешачка патека гледна точка што ги поврзува сите 5 села. Како што пешачите по патеката, ќе видите лозја, рибарски бродови, и Цинк Тере во целиот свој сјај. Најдобро е да посетете го Цинк Тере во пролет и есен, бидејќи во лето времето станува прилично влажно за пешачење, а во зима патеката може да биде блокирана.

Цени на возот од Корниглија до Вернаца

Цените на возот од Фиренца до Вернаца

Цените на возот од Болоња до Вернаца

Цени на возот од Риомаџоре до Вернаца

 

Vernazza, Cinque Terre Hiking Trail Morning Viewpoint

 

3. Најсценското гледиште во Швајцарија: Рочерс Де Наје

Ставови на Швајцарија инспирирале многу филмови и уметници, и кога ќе ги посетите регионот Рошер Де Наје и Воуд, ќе разберете зошто. Додека повеќето патници пешачат по планинскиот врв Малатрај, всушност има повеќе воодушевувачки поглед од Рошер-Де-Наје.

Откако таму горе, ќе го разгледате Lakeеневското езеро и снежните врвови на швајцарските Алпи во позадина. Оваа прекрасна глетка во Рочер-Де-Наје е совршена за зајдисонце или пикник ако сте желни за пешачење рано наутро.

Цените на возот од аеродромот во Лион до Geneенева

Цени на возот од Цирих до Geneенева

Цените на возот од Париз до Geneенева

Цени на возот од Луцерн до Geneенева

 

Switzerland's Rochers De Naye is Most Beautiful Viewpoints in Europe and a very high one

 

4. Мулерталски регион

Mullerthal Region has the loveliest views in Luxembourg. Rocky formations, водопади, и зелени патеки за избор, тоа е рај за пешачење. Мулертал честопати се нарекува Мала Швајцарија, благодарение на неговиот неверојатен пејзаж.

Најубавата глетка во Луксембург е реката Сир во природниот парк Горно-Сир. Можете да уживате во ова место што го одзема здивот пешачејќи се нагоре Мулерталска патека 1. Оваа патека за пешачење трае заедно со зелените ливади, Замокот Тудор, правејќи го еден од 10 најубавите гледишта во Европа.

Цени на возот од Антверпен до Луксембург

Цени на возот од Брисел до Луксембург

Цени на возот Мец до Луксембург

Цени на возот од Париз до Луксембург

 

Mullerthal Region In Luxembourg is one of the Most Beutiful viewpoints in Europe

 

5. Најубавата гледна точка во Република Чешка: Моравска Тоскана

Зелени тркалачки полиња слични на свила, регионот Моравија во Чешка плене. Зелена во лето, цветаат, и шарени во пролет, боите на Моравската Тоскана се менуваат со годишните времиња. така, кога и да патувате во Моравија, ќе добиете тотално различни погледи на близнакот од Тоскана.

Овој зачудувачки став во Европа е еднодневно патување од Прага. Сценско селата Сардице, и Карлин и Морав, нудат најдобри погледи на моравските полиња.

Цените на возот од Нирнберг до Прага

Цени на возот од Минхен до Прага

Цени на возот од Берлин до Прага

Цените на возот од Виена до Прага

 

Moravian Tuscany picturesque Beautiful Viewpoints

 

6. Австрија, Алпбах

Дрвени куќи во позадина на планини прекриени со снег, Селото Албах е прекрасно. Малото живописно село Алпбах се наоѓа во еден од најпознатите зачудувачки региони во Австрија: Тирол. Зачудувачки водопади, пешачки патеки за искусни планинари или семејства со деца, постојат многу начини да се истражи австрискиот пејзаж и природата.

во прилог, можете да се натопите во најтоплите езера во Австрија, кои се наоѓаат и во близина на ова живописно село. Најубавиот поглед на Алпбах во Австрија е само краток воз вози далеку од аеродромот.

Цени на возот од Виена до Ландек Ишгл

Цени на возот од Минхен до Ландек Ишгл

Цени на возот од Салцбург до Ландек Ишгл

Цени на возот од Цирих до Ландек Ишгл

 

 

7. Најубавата гледна точка во Германија: замокот Нојшванштајн

Список на најневеројатните гледишта во Европа нема да биде целосен без поглед на замок. Замокот Нојшванштајн во Германија е најимпресивните замоци во Германија и нуди еден од најмагичните погледи во Европа.

Најпопуларната глетка на замокот Нојшванштајн е од мостот на Мери. Сепак, станува прилично гужва и скоро невозможно е да се сними слика од познатата гледна точка. Затоа, треба да продолжите да се искачувате по ридот и да ја минувате глетката на Мариенбрук. Најубавиот поглед во Германија е по пат на цик-цак, од оградена платформа.

Цени на возот од Дизелдорф до Минхен

Цените на возот од Дрезден до Минхен

Цените на возот од Нирнберг до Минхен

Цени на возот од Бон до Минхен

 

Neuschwanstein Castle Germany sunset viewpoint

 

8. Холандија, Село Заанштад

Холандија е позната по лалињата и ветерниците, канали, и шармантни градови. Затоа, не е изненадувачки што една од најубавите гледишта во Холандија ги има и двете. Ако сте доволно среќни да патувате на пролет, мора да го посетите селото Заанштад. Тука ќе најдете активни ветерници со расцутени лалиња во сите бои на виножитото.

Цени на возот од Бремен до Амстердам

Цените на возот од Хановер до Амстердам

Цени на возот од Билефелд до Амстердам

Цените на возот од Хамбург до Амстердам

 

Zaanstad Village in The Netherlands is one of the Most Beautiful Viewpoints in Europe

 

9. Најубавата гледна точка во Унгарија: Хилтеберг рид во Будимпешта

Погледот на унгарскиот парламент е една од најпознатите слики на Будимпешта. Овој поглед кој го одзема здивот можете да го добиете од ридот Гелертберг. на 235 m, ќе можете да ја видите реката Дунав и панорамскиот поглед на Будимпешта што го одзема здивот.

Во портокалови бои на зајдисонце, ноќни светла, или на чисто сино небо, погледите се прекрасни. Така, Гледиштата на Гелертберг Хил го направија нашиот 10 најубавите гледишта во Европа.

Цени на возот од Виена до Будимпешта

Цените на возот од Прага до Будимпешта

Цени на возот од Минхен до Будимпешта

Цени на возот од Грац до Будимпешта

 

Gellertberg Hill In Budapest Europe Viewpoint

 

10. Шато Де Кревеко во Динант

Сценското село Динант е едно од најшармантните и најуникатните села во Европа. Најубавиот поглед на Динант, црквата, река, и долината Меус е од Шато де Кревекур, Срце пауза.

Доминира во варовничкиот карпест предел, овој импресивен замок гледа од Динант уште од 13 век.

Цените на возот од Брисел до Динант

Цени на возот од Антверпен до Динант

Цените на возот од Гент до Динант

Цените на возот од Лиеж до Динант

 

Chateau De Crevecoeur In Dinant Viewpoints

 

заклучок

на 10 најубавите гледишта во Европа се наоѓаат нагоре во зелените ридови, каде се осмелуваат да одат само храбрите сонувачи. Најмногу посебен, Европските погледи ги очекуваат оние што бараат необично, места надвор од тепаните, и далеку од народот.

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да го испланирате вашиот одмор на 10 најубави гледишта во Европа со воз.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „10 најубави гледишта во Европа“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmost-beautiful-viewpoints-europe%2F </s>avkanî- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ja_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или де и на повеќе јазици.