Време на читање: 5 минути(Последно освежено на: 27/03/2021)

Патувањето со воз може да биде еден од најдобрите начини да се открие една нова земја - опуштање во вашиот превоз, гледа сценографијата се тркалаат на страна. Тие се, исто така, на најдобар начин да стигне до повеќето Instagrammable места во Европа!

Кога станува збор за патување, вашиот телефон е секако насекаде, каде што се – од преземање на слики и видеа на игра со многу филтри и легенди. Документирање на вашето патување, вашиот годишен одмор, е одличен начин да се одржи вашата прекрасни спомени на градови, земји, и правејќи се преку дестинации. Не само што може да се спаси овие спомени и се погледне назад на нив во иднина, но исто така можете да го користите Инстаграм да ги споделат моменти со вашите пријатели.

но,, каде што се најмногу Instagrammable места во Европа? Во бесмртните зборови на Кеди Херон од Лоши девојки, кога станува збор за бројот на Instagrammable можности, граница не постои.

 

Најмногу Instagrammable места во Европа: Венеција Симплон Ориент-експрес: Лондон - Венеција

Ние сме при што загинаа две птици со еден камен овде. Ова не е само еден од Најпознатите воз услуги во светот, но е исто така на повеќето Instagrammable места во Европа. Иако постојат неколку различни правци, може да се земе, од најпопуларните е Лондон патување во Венеција. Откако ќе го добивме вашиот воз да Венеција, со помош на Зачувај воз, вашите опции се бескрајни!

Лондон во Лил возови

Лондон до Париз возови

Лион во Лондон возови

Лондон во Бордо возови

 

Rialto Bridge (Rialto Bridge)

The Rialto Bridge is one of only four bridges crossing the Venetian Grand Canal, што значи дека е многу тешко да се фотографираат без луѓе на неа. Една опција - како и со сите овие локации - е да ја посетите многу рано наутро.

Милан во Венеција возови

Падова во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

Сладолед во Венеција Канал мост

 

Големиот канал

Јас се сомневам некој напушта градот без да се слика на Големиот канал. Тоа е она што го прави Венеција, и, Венеција! Еден од најдобрите погледи на тоа е од врвот на Rialto Bridge.

Венеција Италија е најголем Instagrammable места во Европа

 

Најмногу Instagrammable места во Европа: На Bernina Експрес: Швајцарија - Италија

Патуваат меѓу Chur во Швајцарија и во Tirano Италија, на 122km патување ќе ве однесе низ прекрасните швајцарски Алпите. Совршен за Instagram!

Швајцарските Алпи Во зима

 

Откако сте пристигнале во Швајцарија, тука се повеќето Instagrammable места:

 

ПЛАНИНАТА тоблероне

Дали оваа планина изгледа познато? Ако некогаш сте се јаде тоблероне бар, Тоа е веројатно зошто! Тоа е планински тоа е прикажано на пакувањето и затоа е на нашата листа на најинстаграбилни места во Европа.

За да го добиете истиот шут подолу, земе возот Gornergrat од Зермат на целиот пат до врвот, а потоа одиме до точка на потрага (минатото на хотелот).

Совет: супермаркетите во Зермат често работат надвор од тоблероне решетки за точната овој обид! Значи, ако сакате овој обид и не сакаат да ги преземат вашите шанси тогаш бидете сигурни дека ќе го купат пред да стигнете до Зермат.

Цирих Зермат возови

Женева за Зермат возови

Берн да Зермат возови

Луцерн на Зермат возови

INTERLAKEN

Ако сте тука за авантура (т.е.. параглајдерство) тогаш без сомнение ќе биде кршење на некои епски Instagram фотографии. Не се чувствувам како зголемувањето на крвниот притисок? Можете да добиете кул истрел од врвот на Потешко Kulm. Ќе добиете неверојатен поглед над градот Интерлакен и на швајцарските Алпи.

Базел во Интерлакен Возови

Берн да Интерлакен Возови

Луцерн да Интерлакен Возови

Цирих Интерлакен Возови

Најмногу Instagrammable места во Европа: Брокен Железничка. Харц Планина, Германија

На овој пат, ќе се искачи на 1,142m висока Брокен, највисокиот врв во северна Германија, уживајќи Панорама на околниот пејзаж. но,, вие не мора да се само како планинарење во посета на планините Харц. Всушност, тоа е подобро ако ви се допаѓа играчка градови со бајката замоци, УНЕСКО светското наследство, тврдини, и манастири од средниот век, или гледање диви животни во нивното природно живеалиште. Совршен за вашите Instagram храна!

Лајпциг до Вернигероде Брокен возови

Хановер да Вернигероде Брокен возови

Минхен Вернигероде Брокен возови

 

Посетете колегиум Црква, замокот, и стариот град Куедлинбург

Со комбинација на Gründerzeit и Арт Нову вили, на стариот град во Кведлинбург ја прави една од најпознатите Instagrammable места во Европа прави. Тоа е бројот и висок квалитет на дрво-врамени згради кои се убедени УНЕСКО да се изјасни Кведлинбург исклучителен пример на средновековните европски град.

Лајпциг до Кведлинбург возови

Хановер на Кведлинбург возови

Минхен до Кведлинбург возови

Кведлинбург е меѓу листата на повеќето Instagrammable места во Европа

Хајленд линија Запад: Шкотска

Патување по должината на Западот Хајленд линија, на Jacobite пареа воз е веројатно најдобро позната по улогата што ја игра во Хари Потер филмови - како Хогвортс Експрес. Возот работи на 84-километарски истегнување одвојување Форт Вилијам од Mallaig на Западот Хајленд железничка линија. Тоа често се нарекува еден од најголемите железнички патувања во светот, и со право е така!

Имаат на ум на некои од слики може да биде кршење на себе!

Западот Хајленд железничка линија

 

Најмногу instagrammable места во Европа: Жолтиот воз, Франција

Каже "Да’ на ова патување,! За повеќе од еден век, овој метар колосек жолта воз беше ликвидација својот пат низ францускиот Пиринеите од Villefranche-de-Conflent да Latour-de-Carol. Она што недостасува во далечина - тоа е долг само 63km и околу три часа - повеќе од прави се во сосема Instagrammable пати. Драматичните планините на Parc des Naturel Регионална Пиринеите Каталанес на тоа што еден од нив!

Тоа, исто така, ќе престане во Франција највисока железничка станица, Bolquère-Eyne. Која се наоѓа на 1592m надморска височина, и крстови Понт Gisclard, железничката суспензија мост.

Лион Тулуз возови

Париз во Тулуз возови

Марсеј, Тулуз возови

Бордо Тулуз возови

 

Полнење тој телефон и надградба на вашиот стан Instagram. Тоа е време да се резервира билет со помош на Зачувај ATrain и да добијат кршење!

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmost-instagrammable-spots-europe%2F%3Flang%3Dmk- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и можете да го промените / es да / де / или тоа и на повеќе јазици.