Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 27/03/2021)

Udhëtimi me tren mund të jetë një nga mënyrat më të mira për zbuluar një vend të ri - zbutës në karrocë tuaj, shikuar peizazh rrokulliset në nga. Ata janë gjithashtu mënyra më e mirë për të arritur vendet më Instagrammable në Evropë!

Kur vjen puna për të udhëtuar, juaj telefon është me siguri kudo jeni – nga marrja e foto dhe video për të luajtur me shumë filtra dhe captions. Dokumentimin e udhëtimit tuaj, pushime tuaj, është një mënyrë e madhe për të mbajtur kujtimet tuaja të mrekullueshme të qyteteve, vendet, dhe duke e bërë rrugën tuaj për në destinacionet. Jo vetëm ju mund të ruani këto kujtime dhe të shikojnë prapa në ta në të ardhmen, por ju gjithashtu mund të përdorni Instagram për të ndarë këto momente me miqtë tuaj.

por, ku janë vendet më të Instagrammable në Evropë? Në fjalët e pavdekshme të Cady Heron nga Girls Mean, kur bëhet fjalë për numrin e mundësive Instagrammable, kufiri nuk ekziston.

 

Vendet më Instagrammable në Evropë: I Venecias Simplon-Orient-Express: Londër - Venice

Ne jemi duke vrarë dy zogj me një gur këtu. Kjo nuk është vetëm një nga shumica e shërbimeve të famshme tren në botë, por është edhe vendet më të Instagrammable në Evropë. Ndërsa ka disa rrugëve të ndryshme që ju mund të merrni, më popullor është Londër të udhëtimit Venecias. Pasi të keni marrë tren tuaj Venice, me ndihmën e të ruaj një tren, mundësitë tuaja janë të pafundme!

London për Trenat Lille

London për Trenat Paris

Lyon për Trenat Londër

London për Trenat Bordeaux

 

RIALTO BRIDGE (RIALTO BRIDGE)

The Rialto Bridge is one of only four bridges crossing the Venetian Grand Canal, që do të thotë se është shumë e vështirë për të fotografuar pa njerëz mbi të. Një opsion - si me të gjitha këto vende - është për të vizituar shumë herët në mëngjes.

Milani për Trenat Venecia

Padua për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

Icecream në Venecia Canal Bridge

 

Grand CANAL

Unë dyshoj se dikush lë qytetin pa marrë një foto të Kanalit të Madh. Kjo është ajo që e bën Venecias, mirë, Venice! Një nga pikëpamjet më të mirë të saj është nga maja e Rialto Bridge.

Venice Italy është pikat më Instagrammable në Evropë

 

Vendet më Instagrammable në Evropë: Bernina Express: Zvicër - Itali

Udhëtim mes Chur në Switzerland dhe Tirano në Itali, udhëtimi 122km ju merr nëpërmjet mahnitëse zvicerane Alpe. Perfect për Instagram!

Alpet zvicerane në dimër

 

Pasi të keni arritur në Zvicër, këtu janë vendet më të Instagrammable:

 

Mal Toblerone

A të duket i njohur ky mal? Nëse ju keni ngrënë ndonjëherë një bar Toblerone, kjo është ndoshta arsyeja pse! Kjo është mal kjo është paraqitur në paketim dhe kjo është arsyeja pse është në listën tonë të vendeve më të admirueshme në Evropë.

Për të marrë të njëjtën shtënë poshtë, marrë trenin Gornergrat nga Zermatt gjithë rrugës për në krye, pastaj të ecin deri në pikën vëzhgim (të fundit të hotelit).

majë: supermarkete në Zermatt shpesh të dalë jashtë hekurave Toblerone për këtë shtënë saktë! Pra, nëse ju doni këtë shtënë dhe nuk duan të marrin shanset tuaj, atëherë sigurohuni që ju të blerë atë para se të merrni për të Zermatt.

Zurich për Trenat Zermatt

Gjenevë për Trenat Zermatt

Bern të Trenat Zermatt

Lucerne për Trenat Zermatt

INTERLAKEN

Nëse ju jeni këtu për aventurë (d.m.th.. paragliding) atëherë nuk ka dyshim që ju do të kërciturit disa epike të shtëna Instagram. A nuk e ndjeni si rritje e tensionit të gjakut? Ju mund të merrni një e shtënë ftohtë nga maja e vështirë Kulm. Ju do të merrni një pamje të pabesueshme mbi qytetin e Interlaken dhe Alpet zvicerane.

Basel për Trenat Interlakenit

Bern të Trenat Interlakenit

Lucerne për Trenat Interlakenit

Zurich për Trenat Interlakenit

Vendet më Instagrammable në Evropë: Hekurudhor Brocken. Harz Mountain Gama, Gjermani

Në këtë rrugë të veçantë, ju do të ngjiten 1,142m lartë brocken, Maja më e lartë në veri Gjermani, shijuar pamje panoramike i ambientin përreth. por, ju nuk keni për të vetëm si ngjitje malore për të vizituar malet Harz. Në fakt, është më mirë në qoftë se ju pëlqen qytete lodër me përrallë kështjella, Sites Trashëgimisë Botërore UNESCO, fortesat, dhe manastireve nga mesjeta, ose duke parë kafshët e egra në habitatin e tyre natyror. Perfect për të ushqyer tuaj Instagram!

Leipzig për Trenat Wernigerode brocken

Hanover për Trenat Wernigerode brocken

Mynih për Trenat Wernigerode brocken

 

Vizitoni Collegiate Church, kala, dhe Qytetin e Vjetër të Quedlinburg

Me kombinimin e Gründerzeit dhe Arti i Ri vila, Qytetin e Vjetër e Quedlinburg e bën atë një nga vendet më të Instagrammable në Evropë. Është numri dhe cilësia e lartë e ndërtesave drurit-i përshtatur që të bindur UNESCO për të deklaruar Quedlinburg një shembull të jashtëzakonshme e një qyteti mesjetar evropian.

Leipzig për Trenat Quedlinburg

Hanover për Trenat Quedlinburg

Mynih për Trenat Quedlinburg

Quedlinburg është në mesin e listës nga njollat ​​më të Instagrammable në Evropë

Highland Line Perëndimi: Skoci

Udhëtim përgjatë Highland Line West, avulli Train jakobit është ndoshta më i njohur për rolin që luan në Filma Harry Potter - si Hogwarts Express. Treni shkon shtrirje 84-milje që ndan Fort William nga Mallaig në hekurudhor Line West Highland. Kjo është shpesh e quajtur një nga udhëtimet më të mëdha hekurudhore në botë, dhe me të drejtë kështu!

Kanë një vështrim në disa nga pics ju mund të snapping veten!

West Highland Railway Line

 

Vendet më instagrammable në Evropë: Yellow Train, Francë

Thuaj "Po’ në këtë udhëtim! Për më shumë se një shekull, Kjo meter-matës tren verdhë është dredha-dredha rrugën e saj nëpërmjet Pyrenees franceze nga Villefranche-de-Conflent në Latour-de-Carol. Ajo që mungon në distancë - kjo është vetëm 63km dhe rreth tre orë e gjatë - ajo përbën më shumë se në pamje krejtësisht Instagrammable. Malet dramatike e Naturel Parc Rajonale des Pyrenees Catalanes duke qenë një prej tyre!

Ai gjithashtu ndalon në stacionin më të lartë hekurudhor të Francës, Bolquère-Eyne. I cili ulet në 1592m mbi nivelin e detit, dhe kalon Pont Gisclard, një urë pezullimin hekurudhor.

Lyon për Trenat Tuluzës

Paris për Trenat Tuluzës

Marseilles për Trenat Tuluzës

Bordeaux për Trenat Tuluzës

 

Akuzojnë se telefonit dhe përditësimin e app tuaj Instagram. Është koha për të rezervoni një biletë me ndihmën e Save ATrain dhe për të marrë snapping!

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmost-instagrammable-spots-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)