Нарачајте билет за воз СЕГА

Насловна

Дизниленд одмор во Париз во текот на зимата и летото

Дизниленд во Париз е често првиот меѓународен Дизни парк за многу фанови да се посетат. Дали сакате да знаете како да планираат најдобар Дизниленд одмор во Париз во текот на зимата и летото? Тогаш сте на вистинското место! Се наоѓа во Marne-la-Vallée, a suburb of

Nockherberg Starkbierfest – Минхен Силен фестивал на пивото

Повеќето патници пиво-љуби-сè треба Минхен високо на нивните to-do листа. Тоа е поради тоа што Октоберфест ќе биде таму, но Nockherberg Starkbierfest – Минхен Силен фестивал на пивото носи нешто екстра. Не, не на народот. Ќе доживее половина како многу. Но пивото е двојно повеќе од…

Најдобар кинески ресторани во Европа

Автентично зачинета и полни со неверојатна вкусови, добра кинеска храна понекогаш е тешко да се најде во Европа. Сепак, добрата вест е дека постојат значајни кинески ресторани во Европа - што треба да знаете каде да ги најдете, и како да одам таму….

на 6 Мора да Try австриската кујна

Овие се моите размислувања за најдобар локални јадења што некогаш сум го диктираше, време на мојот престој во Австрија. Јас бев таму во текот на летото 2016 за мојата 4-месеци стаж на мали локални невладини организации. искуство за практикантска работа беше толку голема, што имав можност да се сретнат талентирани…

Патува за Стразбур, со воз

Кога еден патник се споменува во посета на Франција, повеќето луѓе веднаш би помислил на Париз. Сепак, Франција, главниот град не е единствениот град вреди да се посети во оваа прекрасна земја, Патување во Стразбур е ново во. Многу други места се достоен за благодарност за сите…

Велика места во Европа да ја посетите во март

Тоа не е премногу доцна за да се планираат бегство во март, во пресрет на Велигден брзање. Со децата се на одмор, сега е време да се најде можност да го посетат необичниот малку острови со некој близок, се качат врз првата голема авантура на семејството…

5 Топ совети за Бризбејн со воз

Бризбејн е главен град на Квинсленд и е благословен од А-листата атракции како Море Светот, казната тревници и градини на Јужна банка, и приказна мост и многу повеќе - Австралија најдолгиот мост конзола. Тоа е, исто така, креативен градот, with art museums and galleries and chic cafes

Изведба на повеќето од вашите патувања

Патување е за сите истражување, зборува за локалното население, јадење на локална храна и така натаму. Секоја земја се различни по големина и форма и понатаму, во зависност од големината на земјата, тоа би можело да биде или да не може да се подели во различни држави. и…

Велигден прослави во Европа Вие не може да прескокнете

Велигденските празнувања во Европа се разликуваат од земја до земја, од град во град. Тоа е една од најзначајните и најстарите празници на христијанската црква. Велигден е прослава на воскресението на Исус Христос од гробот. денот на прославата за Велигден…

Каде што можете да го прослават Пурим Во март

Еврејски Марди Грас некој? Внесете карневал Пурим! прослават Пурим на 14 и 15 дена Адар, дванаесеттиот месец, во еврејскиот календар, кој се совпаѓа со март. Пурим има карневалска атмосфера, with people either wearing their best Sabbath clothing or fancy dress

Copyright © 2020 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија