Нарачајте билет за воз СЕГА

Насловна

Како правилно да тренирате деловно патување

Време на читање: 3 минути Фрустрациите и елементот што губи време во редиците за пријавување на аеродромот и сообраќајниот метеж до аеродромот се премногу познати за деловните патници. Regardless of whether you are going on a short Business trip by train or a longer one that will take several

Совети за Западна Европа со воз 2 недели

Време на читање: 3 минути Грабање на картата на Европа и одлучувањето за тоа каде да одат да биде ноќна мора! Да, особено ако сте сите добија неколку недели. На континентот, разновидна и богата со култура, две недели може да изгледа премногу краток! Затоа, тоа е веројатно најдобро е да се…

Патување со попреченост, во Европа Made Easy

Време на читање: 4 минути Зошто ние патуваат со воз? Воз патуваат е релаксирачки, практични и понуди социјален аспект дека другите методи на транспорт, едноставно, не може да одговара. Сепак, патуваат со попреченост може да биде застрашувачка за некои. Ова не значи дека не можете да уживате во забавата, иако. ова…

Најдобар начин да патувате од Амстердам до Берлин со воз

Време на читање: 3 минути Патувањето од Амстердам до Берлин со воз му нуди на патникот незаборавно искуство и најеколошки избор. Иако шест-часовното патување е малку бавен, удобноста понудени од страна на возови и шармот на патувањето е извонредна. With beautiful scenery along the

23 Апликациите треба да го преземете, пред да замине

Време на читање: 12 минути Currency appWe recently wrote a blog on Riding with kids on a train and gave you some tips for keeping your little ones entertained. Читање книги, игра Уно и слушање на аудио книги е дефинитивно мора за секој, but there are tons of apps to download

5 Причини да се прошетаат ноќ возови Во Европа

Време на читање: 3 минути Иако европските ноќ спанко возовите да стане нешто од загрозен вид (буџетот авиокомпании ние сме во потрага на вас!), љубители на возот се уште не се откажуваат! За љубителите на ентузијасти воз, ништо не се удира подрипнувајќи на бродот ноќ возови и ужива во убавината на долги растојанија без…

Совети за возење со деца во воз

Време на читање: 3 минути За фамилии со деца, Возење со деца со воз може да биде и возбудлив и прифатлива начин да се патува. Тоа е, исто така, можеби повеќето удобно и најмалку стресни кога ќе се патува со деца. Знаеме дека патуваат со деца е застрашувачка, без разлика што…

Кои се најбрзите возови во Европа и светот

Време на читање: 4 минути Дали некогаш сте сакале да ја посети Европа од нешто гроздобер, како воз? Како тоа да звучи да патуваат до 300 километри на час? Европа има голема мрежа на брзи возови што ќе ве однесе брзо до вашата дестинација. само услуги на високо-брзински воз…

Мора да се направи Европа искуства со воз

Време на читање: 4 минути Европа е неверојатен континент да се истражуваат! Со толку многу работи да се види, направи и да ја откриеме, тоа е совршено место да се планираат бескрајна, Европа се соочува со воз. Оваа статија е напишана за да се едуцираат за воз Патување и беше направен од страна Зачувај воз, The Cheapest Train

4 Воз патуваат претпристапна Пат Essentials Во Европа

Време на читање: 4 минути Една од работите највозбудливите за патување во Европа е дека може да се дојде со воз насекаде. Тоа е најзастапен средството за транспорт и омилени на многу луѓе да патуваат низ континентот. Луѓето ги поставам неколку прашања пред да одлучите да ги преземе…

Copyright © 2020 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија