Нарачајте билет за воз СЕГА

Насловна

10 Најубавите Железничките Станици Во Шпанија

Време на читање: 4 минути Постојат голем број на интересни и активни железнички станици во Шпанија. Ќе најдете голема брзина, средна далечина, регионалните, градските и хотел-воз патува низ целата земја. Од големите модерни станици за помалите опкружен со природата, овие се 10 на најфасцинантниот воз во Шпанија…

Воз Совети и Hacks За Европа

Време на читање: 3 минути совети воз за патување низ Европа се од суштинско значење за патници. Прво, постојат многу различни причини за да патуваат во Европа. Вие може да сакате да видите убави мостови, железнички станици, и подеднакво го одзема здивот сценографијата. Или можеби ќе се патува за да ја видите неверојатни култура на Италија. На…

Патување со воз во Будимпешта: 10 Нештата треба да знаете

Време на читање: 4 минути   Будимпешта, секако, е центар на Унгарија. Тоа е централна точка кога станува збор за патување со воз во Будимпешта постојат многу возови престанат. Додека патуваат со воз во Будимпешта и во целина е возбудлив и често ново искуство за многу луѓе,…

4 Потценети места во Европа стигне со воз

Време на читање: 4 минути За сите заинтересирани туристи таму, кои се во потрага по места во Европа стигне со воз затоа што повеќе би сакал да се вратиме на убавините на железнички патување од возбудата на авион, тука е едно парче од голема вест ќе ви се допаднат. Европскиот воз патувања вози секојдневно…

Бесплатни возови ова лето за тинејџери

Време на читање: 3 минути Најпрво, таму ќе биде бесплатно возови до 30,000 Тинејџери ова лето. Бројот на слободни билети дури и може да се зголеми во зависност од побарувачката. ЕУ дополнително најави дека ќе направи понуда на располагање на тинејџерите на возраст 18 и помлади. поради…

Врв 10 Лесно совети за железничка Возење Smart Секаде

Време на читање: 5 минути Патувањето со воз може да биде една од најпознатите релаксирачки и пријатно начини да се заобиколи. Вие треба да знаете како да се направи најдоброто од вашето патување и да се паметни. Being well organized and knowing what’s what goes a long way towards making

Плажа празници со воз во Белгија

Време на читање: 3 минути За мала земја, Белгија има својот фер удел на таписерии воз патувања со многу прекрасна глетка за да ја видите. Белгискиот брег е одличен начин да се опуштите и да уживате во сонцето и 65 километри од брегот, there are many exciting seaside activities to

Швајцарските возови ги рангираа најдобрите во Европа

Време на читање: 3 минути Швајцарската возови се најдобри во Европа според Бостон консалтинг груп. Најпрво, Швајцарската добија висок рејтинг и покрај намалувањето на квалитетот. Швајцарската постигнато 7.2 целокупната рејтинг од 10. додека Данска, Финска, и Германија сите постигнато 6+ рејтинг. меѓу…

Најсликовитите железничка Патувања Во Швајцарија Во лето

Време на читање: 3 минути Тоа би можело да се рече дека Швајцарија е најмногу познат по своите снежните врвови и вкусни чоколадна, но има толку многу повеќе за убава земја отколку Одговара на око. Воз патувања во Швајцарија се еден од најдобрите начини да уживате во прекрасниот село….

Кои се најдобрите Прехрана да се јаде на возови

Време на читање: 3 минути Најдобра храна да се јаде на возови во денешно време, всушност, многу вкусен. Затоа што многу возови нудат 5-ѕвезда сместување и првокласна храна. Ова ги вклучува храна направена од светски познати готвачи. You are probably used to reading about amazing food in train stations or beautiful scenery you

Copyright © 2020 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија