Нарачајте билет за воз СЕГА

Насловна

Првиот воз Пат Уште Изработени Во Италија

Време на читање: 3 минути Италија има некои прекрасни воз патувања. Тој има голем број на убави возови и исклучителни станици низ целата земја, но каде што беше прв пат со воз некогаш направени во Италија? This article was written to educate about Train Travel and was made by Save A

ЕУ Да се Инвестира Милијарди Евра Во Европската Патуваат Со Возови

Време на читање: 3 минути ЕУ предложи да се инвестираат над 100 милијарди евра во возови за зајакнување на европските патувања, Оваа инвестиција ќе се комбинираат со јавното и приватното финансирање. целосно, вкупната инвестиција ќе надмине 4,5 милијарди евра. Инвестицијата ќе се дојде преку група за финансирање наречен Поврзување на објектот во Европа. во…

4 Воз Пат Видено да направите вашиот Instagram Блесок

Време на читање: 2 минути Патувањето со воз е удобно, еколошки и тоа обезбедува спектакуларни погледи, совршен за правење на вашиот Инстаграм многу поубава. Еве 4 ставови воз пат да се направи сјај на вашиот Инстаграм профил. Оваа статија е напишана за да се едуцираат за воз патување и беше направен од страна на…

Најевтини европски дестинации и како да одам таму

Време на читање: 3 минути Евтини европски дестинации е жешка тема. Најпрво, туристи во Европа може да се види сè, од големи продавници за кафе со убави плажи. Како резултат на градови како Венеција, Рим, и Париз милиони туристи патуваат во Европа секоја година. Ние направивме листа од најевтините…

Повеќето железнички станици во Европа Убава

Време на читање: 3 минути Животот е патување, а не дестинација, и во случај на овие најубавите железнички станици – велејќи дека навистина е точно. Додека повеќето патници се пријде железнички станици, како појдовна точка за нивното патување, ќе најдете дека овие железнички станици…

Најдолгата железничка патувања во светот

Време на читање: 3 минути Најдолгиот воз патувања во светот се многу долго! Овие патувања може да потрае неколку дена и се покрива илјадници милји. така, тука се и патувањата кои се најдолго во Европа, Азија, Австралија, и САД. This article was written to educate about

3 Европски градови најдобар посети со воз

Време на читање: 3 минути Има толку многу убави градови во Европа, и она што е повеќе, тоа е толку лесно да ги посетат. Патувањето со железница е одличен начин за да се види овие кофа листа дестинации. Еве 3 Европски градови најдобар посети со воз. Оваа статија е напишана за да се едуцираат…

Воз патуваат Versus авион Патување - Која е најдобра?

Време на читање: 5 минути Постојат повеќе начини на транспорт на располагање денес за патување низ Европа, но воз патување наспроти авион патување е еден од најинтересните. Сепак, кој начин на транспорт е најдобро? На Зачувај воз, ние, се разбира, пристрасно и мислам дека е со воз патување…

Убавината на Bernina Експрес

Време на читање: 3 минути Bernina Express е еден од најубавите воз патувања во светот. Најпрво, На Rauma линија од Dombås да Åndalsnes (Норвешка), можете да уживате во поглед на високите врвови. Исто така, може да се види планински падини и висорамнини како ќе помине реката Rauma….

Зошто железничка Tripping е подобар од патот Tripping

Време на читање: 3 минути Кога се планира одмор за семејство, пар или група на пријатели, тоа е често тешко да се добие секој да се договорат. Една работа ќе биде лесно да се договорат за, сепак, е дали да се изнајми автомобил или одат со воз. Here’s why train tripping is

Copyright © 2020 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија