Czas czytania: 6 minuty
(Poprawiony: 02/09/2022)

Wraz z postępem technologii, podróżowanie nigdy nie było łatwiejsze. W dzisiejszych czasach jest tak wiele sposobów podróżowania, ale podróż pociągiem to najlepszy sposób podróżowania. Zebraliśmy się 10 korzyści z podróżowania pociągiem, więc jeśli nadal masz wątpliwości, jak poruszać się po Europie?, uznasz to za bardzo pomocne.

  • Transport kolejowy to najbardziej przyjazny dla środowiska sposób podróżowania. Ten artykuł został napisany, aby kształcić się pociąg podróż i została wykonana przez zapisać Train, Najtańsze bilety kolejowe w Europie.

 

1. Ekologiczne podróżowanie

Podróżowanie pociągiem to przyjazny dla środowiska sposób podróżowania. Podróżnicy generacji Z, lub zoomers, bardzo mocno myślą o korzystaniu z ekologicznego transportu, gdy odkrywają świat i odkrywają kultury. Podróżowanie pociągiem generuje mniej dwutlenku węgla niż podróżowanie samochodem czy samolotem. Dodatkowo, ponieważ pociągi są transportem komunalnym, paliwo jest dzielone między wielu pasażerów, w porównaniu do podróżowania indywidualnie.

Pociągi Amsterdam do Londynu

Paryż Pociągi Londynie

Berlin pociągom Londynie

Bruksela pociągów w Londynie

 

10 Benefits Of Traveling By Train

 

2. Najlepsze widoki na świecie

Jedne z najbardziej malowniczych widoków na świecie można zobaczyć tylko z okna pociągu. Trasy kolejowe przechodzą przez fantastyczne miejsca, w których nigdy nie przejadą ani samochody, ani autobusy. Zaletą podróżowania pociągiem jest to, że można podziwiać te widoki bez jazdy i w wygodnym fotelu pociągu.

Oprócz podziwiania widoków z okna pociągu, podróż jest okazją do udokumentuj swoje podróże. Podróżowanie pociągiem w przeciwieństwie do jazdy samochodem pozwala zrobić sobie przerwę na zwiedzanie i zapamiętać wszystkie osoby, które spotkałeś i miejsca, które odwiedziłeś i zapisać je w dzienniku, a także szczegóły ze scenerii po drodze.

Frankfurt w pociągach Berlin

Lipsk w pociągach Berlin

Hanover w pociągach Berlin

Hamburg w pociągach Berlin

 

Mountain Railway

 

3. Brak opóźnień pogodowych

Kiedy podróżujesz samolotem, bardzo często zdarzają się opóźnienia lub, w najgorszym przypadku, odwołania lotów. Możesz wybrać podróż samochodem, ale jeśli planujesz ferie zimowe, wtedy zablokowane drogi z powodu obfitego śniegu, a nawet śliskich dróg mogą powodować opóźnienia w podróży. Kilkugodzinne opóźnienia mogą skutkować łańcuchem opóźnień, jeśli masz przed sobą długą podróż.

Jednakże, podróż pociągiem jest znacznie łatwiejsza i nie powoduje opóźnień w przypadku ekstremalnych zmian pogody. Pociągi słyną z punktualności i komfortu, a podróżowanie nimi jest bardzo bezpieczne, szczególnie w złych warunkach pogodowych. Na przykład, ten Pociąg transsyberyjski to najlepszy sposób na podróżowanie z Europy do Rosji i Chin, gdy przez większą część roku na zewnątrz jest śnieżnie i zimno.

Bruksela pociągów w Amsterdamie

Pociągi Londyn do Amsterdam

Pociągi Amsterdam Berlin

Paryż Pociągi Amsterdam

 

10 Benefits Of Traveling By Train in a city

 

4. Punktualność

Jedną z najgorszych rzeczy, które mogą się przydarzyć podczas podróży, jest opóźnienie lub odwołanie lotu bez wyjaśnienia. Pociągi jeżdżą bardzo punktualnie i trzymają się rozkładów jazdy. Opóźnienia pociągów są rzadkie i rzadko zdarzają się bez uprzedzenia.

W związku z tym, jeden z 10 korzyści płynące z podróżowania pociągiem to punktualność. Jeśli podróżujesz w napiętym harmonogramie z wieloma środkami transportu, Następnie biorąc podróż pociągiem to idealny sposób na podróż.

Salzburg Wiedeń Pociągi

Pociągi Monachium do Wiednia

Pociągi Wiedeń Graz

Praga Pociągi do Wiednia

 

5. Lokalizacje Dworca Centralnego

Zaletą podróżowania pociągiem jest to, że możesz wsiąść do pociągu z centrum miasta, w większości Europy. Dworce kolejowe w Europie znajdują się w centralnych lokalizacjach, uczynienie pociągów dostępnymi i wygodnymi dla każdego rodzaju podróżnych.

Więc, w większości przypadków, dworzec centralny będzie 7 minut spacerem od placu miejskiego. Dlatego podróż pociągiem z lotniska do hotelu iz powrotem to najwygodniejszy sposób podróżowania w większości europejskich miast.

 

 

6. Przystępność

Pociągi są szybkie, nowoczesny, wygodny, i fantastyczna oszczędność czasu dla podróżników. Pomimo tych wielkich korzyści, podróżowanie pociągiem to jeden z najtańszych sposobów podróżowania. Firmy kolejowe mają świetne oferty dla każdego podróżnika: rodzina, biznesmen, Podróżujący samotnie, starszy podróżnik, i wiele więcej.

co więcej, są moje rodzaje biletów kolejowych na każdą podróż. A zatem, Jeśli jesteś podróżowanie po Europie z ograniczonym budżetem, lub z chęcią zaszaleć, mają mało czasu, jesteś samotnym podróżnikiem, lub podróżujesz z przyjacielem, wtedy podróż pociągiem jest najtańszym i polecanym sposobem podróżowania.

Interlaken do Pociągi Zurych

Lucerna do Pociągi Zurych

Berno Pociągi Zurych

Pociągi Genewa do Zurych

 

Train Station Wallpaper

7. Zdolność do pracy

W przeciwieństwie do autobusów, pociągi zawsze oferują połączenia Wi-Fi, stoły, i komfortowe warunki do pracy podczas podróży. Chociaż może być konieczne zakupienie 1st bilet klasowy na podróż w klasie biznes lub skorzystaj z darmowego Wi-Fi, jeśli podróżujesz do pracy, wtedy pociąg oferuje najlepsze warunki do pracy w trasie.

A zatem, pociąg to idealne miejsce na zakończenie prezentacji lub raportu, jeśli jesteś dla osób podróżujących służbowo. Dodatkowo, możesz wykonywać rozmowy biznesowe online, korzystając z face time, nie tracąc cennego czasu. Powiększenie lub Zespoły z pewnością stały się akceptowalnym sposobem prowadzenia spotkań biznesowych, gdziekolwiek jesteś.

 

Man Working On Laptop In a Train

8. Idealny do podróży grupowych

Pociągi to świetny sposób na wspólne podróżowanie z przyjaciółmi lub rodziną. W przeciwieństwie do autobusów i samolotów, w pociągu, cała grupa może usiąść razem przy stole lub dzielić kabinę. Jest niesamowicie wygodny na pociągi sypialne i długie podróże, gdzie można zarezerwować kabinę dla czterech osób.

Dodatkową korzyścią dla grup podróżujących pociągiem jest to, że niektóre firmy kolejowe mają specjalne oferty dla grup. Na przykład, można dostać się do 30% off, jeśli podróżujesz w grupie 3 do 9 pasażerowie, co może być ogromną oszczędnością podczas Twojej podróży. Więc, dostajesz świetną zniżkę i dzielisz podróż z ludźmi, z którymi czujesz się najbardziej komfortowo, gwarantujący zdrowy i przyjemny sen.

Pociągi z Lyonu do Wersalu

Pociągi z Paryża do Wersalu

Pociągi z Orleanu do Wersalu

Pociągi z Bordeaux do Wersalu

 

10 Benefits Of Traveling By Train

9. Wygodne długie wycieczki

Podróżowanie na duże odległości wymaga cierpliwości, czas, i przygotowanie. Pociągi to świetny sposób na pokonanie wielu kilometrów w krótkim czasie i przy minimalnym wysiłku. Pociągi międzymiastowe lub regionalne wyposażone są w najlepsze udogodnienia, gotowy do obsługi pasażerów’ każda potrzeba.

Podróżni nie muszą się martwić o to, gdzie jest następny przystanek, aby coś przekąsić, przerwy na łazienkę, a nawet przejście przez kontrolę paszportową, aby dostać się na lot przesiadkowy. Pociągi mają kawiarnię pokładową, nie wymagają wysiadania na przejściu granicznym, i mieć wszystko, czego mogą potrzebować podczas 8-godzinnej podróży pociągiem kilka kroków od siedzenia.

Pociągi Monachium do Innsbruck

Pociągi Innsbruck Salzburg

Oberstdorf Pociągi do Innsbruck

Pociągi Graz Innsbruck

 

High Speed Rail waiting for departure

10. Planowanie z wyprzedzeniem

Jedna z największych zalet podróżowania pociągiem, a nie autobusem, samochód, czy samolotem jest to, że wiesz dokładnie, kiedy odlatujesz i kiedy przylatujesz. Ta zaleta jest idealna dla osób podróżujących służbowo, którzy nie mogą ryzykować opóźnień na trasie z powodu korków lub problemów technicznych. Ponadto, podróż pociągiem zabierze Cię dokładnie tam, gdzie chcesz jechać, na wypadek, gdybyś się zgubił lub zgubił w kierunkach.

A zatem, do podróżowania niezbędny jest niezawodny środek transportu, a umiejętność planowania z wyprzedzeniem należy do najlepszych 10 korzyści z podróżowania pociągiem. Po prostu zarezerwuj bilet na pociąg online, i zaplanuj resztę wycieczki z wyprzedzeniem, rezerwując hotel, Wycieczki, i wszelkie inne czynności, które chcesz wykonać.

Pociągi z Wiednia do Budapesztu

Pociągi z Pragi do Budapesztu

Pociągi z Monachium do Budapesztu

Pociągi z Grazu do Budapesztu

 

Vintage Train Station

Tu na Zapisz pociąg, chętnie pomożemy Ci zaplanować i skorzystać z niezapomnianej podróży pociągiem.

 

 

Czy chcesz zamieścić nasz wpis na blogu „10 korzyści z podróżowania pociągiem?””W Twojej witrynie? Możesz zrobić nasze zdjęcia i napisać tekst lub przekazać nam kredyt z linkiem do tego posta na blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2F10-benefits-traveling-by-train%2F – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)