Czas czytania: 4 minuty
(Poprawiony: 19/06/2020)

Istnieje wiele ciekawych i czynnych dworców kolejowych w Hiszpanii. Znajdziesz wysoka prędkość, średni dystans, regionalny, metropolitalnych i hotel-pociąg podróży na terenie całego kraju. Od dużych nowoczesnych stanowisk do mniejszych otoczonych Natura, to są 10 z najbardziej fascynujących dworców kolejowych w Hiszpanii.

 

Barcelona, Hiszpania (Dworzec kolejowy Sants)

Ta nowoczesna stacja jest jedną z nich najbardziej ruchliwy dworzec kolejowy w Barcelonie. Jest to główny dworzec kolejowy w obie krajowych i międzynarodowych połączenia kolejowe. Ta stacja jest dość duży i znajduje się w centrum miasta. Jest on stosowany zarówno przez miejscowi oraz turyści i będzie łączyć się z większością stacji kolejowych w całej Hiszpanii.

 

Madryt (Stacja kolejowa Puerta de Atocha)

Ta stacja jest największy w Madrycie i jest już od wielu lat. To jest piękny dworzec i jeden z najbardziej fascynujących dworców kolejowych, w którym mieści się piękny ogród tropikalny i żółwia wewnątrz sanktuarium. Na Marca 11, 2004, dziennie obecnie znany w Hiszpanii jako 11-M, 191 osób zginęło w serii zamachów bombowych. wystąpiły one w czterech podmiejskich pociągach, zarówno w tej stacji i okolicznych.

 

Fascynujące Stacje kolejowe w Hiszpanii, Madryt

Sewilla (Dworzec kolejowy Santa Justa)

Santa Justa jest trzecim najbardziej ruchliwych stacji w Hiszpanii, w sumie dwunastu platformach. Jej nazwa pochodzi od jednego z ulubionych świętych Sewilli (siostra Santa Rufina). Obiekt znajduje się we wschodniej części centrum Sewilli. Czyste budowa i konstrukcja są przykładem plany modernizacji miasta z 1991.

 

Dworzec kolejowy w Ronda

Ronda jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii. Ten hiszpański wybór fascynujących dworców kolejowych wskazuje na to, a na pewno trzeba zobaczyć. Stacja została zbudowana z powrotem w 1892, Jednakże, został zaktualizowany i wspaniale utrzymany na przestrzeni lat. Stacja nadal ma „Anglo” lub kolonialne indyjskie wygląd choć. Czasza drewna piórach są wsparte na słupach kutego żelaza obejmujących przylegającą platformę.

 

Dworzec Puebla de Sanabria

Stacja ta znajduje się w pięknym starym mieście Zamora. Jest to jeden z najbardziej znanych stacji kolejowych w Hiszpanii ze względu na jego piękno, które jest spowodowane architektury regionalnej i tradycyjnej, z dachów łupkowych, łom kamienie i duży centralny Przewodniczący arch. Stacja ta znana jest również znaczenia to miał na Ruta de la Plata jako połączenie miejsce.

 

Dworzec Zamora

Stacja ta znajduje się w mieście Zamora w Kastylii i Leon i jest uważana za jedną z najbardziej fascynujących dworców kolejowych w historii. Jego budowa miała zostać zatrzymana w 1929 i został ostatecznie zakończony w 1958. Ma urzekającym Renaissance inspirację z pewnymi szczegółami, które są pamiątką późnego gotyku. To naprawdę zapiera dech w piersiach.

 

Stacja Estacion del Norte

Ta stacja kolejowa znajduje się w miejscowości San Sebastian, piękne miejsce, oferując zarówno niesamowite morze i górskie widoki. Ta stacja jest atrakcją samą w sobie jako baldachim pokrycie platform zaprojektowana przez Gustave Eiffel, który jest ten sam człowiek, który zaprojektował Wieżę Eiffla we Francji.

 

Dworzec canfranc Estacion

Ten opuszczony pick fascynujących dworców kolejowych można znaleźć na pograniczu Hiszpanii i Francja. Został on otwarty w 1928 i nazwany „Titanica z następujących Góry.”Został on zbudowany w celu zwiększenia wymiany handlowej między obu krajami, ale po nie został utrzymany i został opuszczony od 1970. Stacja jest rozpada się dzisiaj. Turyści są jeszcze w stanie dostrzec podobieństwo tego, jak wielkie to było w swoim czasie. Więcej turystów hiszpańskie odwiedził miejsce, ponieważ 2013. Więcej niż liczba osób, które kiedykolwiek odwiedziłem stację gdy był otwarty.

 

Dworzec Estacio del Nord

Jest to główny dworzec kolejowy w Walencji. Wzniesiono go 1917 i stał się symbolem europejskiej architektury modernistycznej. Jest to duży budynek z dużym zegarem i rzeźba orła w centrum, które są jednymi z najbardziej reprezentatywnych elementów stacji dzisiaj. Ten pick fascynujących dworców kolejowych jest również uważany za obiekt o znaczeniu kulturalnym.

 

Dworzec Algeciras

Stacja ta znajduje się w górnej części Algeciras i kilka kilometrów od portu ze względu na wymóg historycznych, które oznaczało, że musiał być poza zasięgiem Gibraltarskiego 100-tonowej armaty. Ten pociąg jest wykorzystywany przez ludzi, którzy chcieliby, aby odwiedzić Skała Gibraltaru. Po raz pierwszy został otwarty w 1982 i nadal ma wygląd starej szkoły i czują do niego.

 

Chociaż istnieje wiele z nich pracuje w Hiszpanii dzisiaj, to są 10 z najbardziej fascynujących stacjach kolejowych Hiszpanii do odwiedzenia. Podróż pociągiem jest duża część transport publiczny System w kraju i działa płynnie całej planszy. Istnieje szereg piękne wycieczki jak również na noc przygody które można pociągiem i warto poświęcić chwilę, aby skorzystać z kolei, gdy odwiedzają Hiszpanię.

 

Fascynujące Stacje kolejowe w Hiszpanii, WALENCJA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znaleźć najlepsze i najtańsze bilety w Europie Zapisz pociąg, to trwa 3 minut teraz zarezerwować bilet na pociąg na Zapisz pociągu. do najbardziej fascynujących dworców kolejowych w Hiszpanii, Zapłać wykorzystując wszystkie popularne metody płatności, w tym, karty kredytowe i PayPal.

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu w swojej witrynie?, kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F10-fascinating-train-stations-spain%2F%3Flang%3Dpl – (Przewiń w dół, aby zobaczyć kod HTML