Czas czytania: 8 minuty
(Poprawiony: 29/06/2021)

Przez syberyjską tajgę, najstarsze jezioro Bajkał, dziką Kamczatkę do Moskwy, te 12 niesamowite miejsca do odwiedzenia w Rosji zapierają dech w piersiach. Po prostu wybierz swój sposób podróżowania, zapakuj ciepłe rękawiczki lub płaszcz przeciwdeszczowy na trudną pogodę, i podążaj za nami do Rosji.

 

1. Ałtaj

Między Rosją, Mongolia, Chiny, a domem jest region Ałtaju w Kazachstanie 700 jezior, lasy, i najwyższy syberyjski szczyt Belushka, w 4506 m. Ałtaj jest słabo zaludniony, więc przekonasz się, że współczesna cywilizacja nie ma na to wpływu, i przywita Cię tylko najdziksza przyroda i dzikie zwierzęta.

Dodatkowo, jeśli jesteś żądnym przygód podróżnikiem, następnie wycieczkę do któregokolwiek z 1499 lodowce w Ałtaju zadziwią Cię. co więcej, Rafting w największych rzekach Katun i Biya to niesamowite przeżycie. Z drugiej strony, safari z dziką przyrodą może być bardziej relaksującą opcją. Możesz mieć rzadką okazję spotkać lamparta śnieżnego, koziorożec alpejski, ryś, i więcej niż 300 gatunki ptaków. Bez wątpienia, Ałtaj jest jednym z najlepszych miejsca dzikiej przyrody w Europie i niesamowite miejsce do odwiedzenia w Rosji.

 

Malownicze góry Ałtaj w Rosji

 

2. Kazań

Kazań to architektoniczny raj w Republice Tatarstanu, zachodnia Rosja. Centrum świata tatarskiego leży nad brzegiem Wołgi, i Kazanki, i uważane za piąte co do wielkości miasto w Rosji.

Jak wspomniano powyżej, architektura głównych miejsc Kazania przyciągnie wzrok dzięki biało-niebieskim kolorom i wzornictwu. Na przykład, Kreml kazański, miejsce światowego dziedzictwa, Meczet Kul Sharif, Katedra Objawienia Pańskiego, to tylko kilka miejsc, które możesz odwiedzić, aby dowiedzieć się więcej o kulturze tatarskiej.

 

Kazań Rosja Widok

 

3. Niesamowite miejsca do odwiedzenia w Rosji: jezioro Bajkał

Najstarsze jezioro w historii świata, Powstało jezioro Bajkał 25 milion lat temu. Jego lodowata i rozległa powierzchnia sprawia, że ​​Bajkał jest zimową atrakcją Syberii, a latem, możesz wskoczyć do najczystszych wód w Europie, lub poznaj najrzadszą przyrodę na świecie.

Rejs, podziwianie pieszo ze szlaku Bajkał, lub grillowanie nad brzegiem najpiękniejszego jeziora w Rosji, przeżyjesz niesamowitą przygodę. Wokół sosny, Tajga i dzicz są podróż pociągiem od najbliższego miasta Irkuck, kolejne fascynujące miejsce do odwiedzenia w Rosji. Do tego wszystkiego, przygodę z Bajkałem można rozpocząć od Chin lub Rosji, pociągiem transsyberyjskim, latem lub zimą.

 

Mrożone niesamowite miejsca do odwiedzenia w Rosji: jezioro Bajkał

 

4. Sankt Petersburg

Miasto carów i legendarnych pałaców, Sankt Petersburg był inspiracją dla poetów i pisarzy. Jeśli nie byłeś w Sankt Petersburgu, tak naprawdę nie widzieliście Rosji, ponieważ to miasto jest jedną z najbardziej znanych i imponujących ikon Rosji impressive.

Pustelnia, Katarzyny, Pałac Zimowy, i ogrody Peterhof, po prostu zapierają dech w piersiach. Każdy twój krok zbliża Cię do rosyjskiej bajki i oczaruje. Historia i architektura Sankt Petersburga sprawiają, że jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia w Rosji i oczywiście jedno z najlepszych 12 najbardziej niesamowite miejsca w Rosji.

 

Neva River in Saint Petersburg Is one of Russia's Amazing Places to Visit

 

5. Kamczatka

Dziki, ogromny, piękny, i zaskakujące, Kamczatka czeka na Ciebie prawie na końcu świata. Półwysep Kamczatka leży na dalekim wschodzie Rosji, do domu prawie 300 wulkany, większość jest aktywna, i najbardziej oszałamiające widoki na Ocean Spokojny i rosyjskie pustkowia. Niewielu zna cuda Kamczatki, więc Kamczatka jest zdecydowanie najbardziej niesamowitym i niezwykłym miejscem do odwiedzenia w Rosji.

Przekonasz się, że nie jest łatwo dotrzeć do cudów Kamczatki, ze względu na jego odległe położenie. jednak, kiedy to zrobisz, będziesz zaskoczony pierwotną naturą, cuda natury: w gorące źródła, rzeki, dzikiej przyrody, i oczywiście wulkany. ZA wyprawa na wulkan to jedna z najbardziej ekstremalnych i ekscytujących atrakcji na Kamczatce. Na przykład, Klyuchevskaya Sopka to najwyższy szczyt i aktywny wulkan, pożądane miejsce dla wielu podróżników na Kamczatce.

 

 

6. Niesamowite miejsca do odwiedzenia w Rosji: Soczi

Na wybrzeżach Morza Czarnego, otoczony zielonymi górami i kurortami, Soczi to najlepsze miejsce na letnie wakacje w Rosji. Soczi jest tak popularne, że miasto przyciąga 4 milionów ludzi każdego roku, Dla ich letnie wakacje nad morzem.

Oprócz opalania, Arboretum w Soczi, lub małe Włochy, jest idealny do panoramicznych widoków na Morze Czarne i Soczi, spacerując po ogrodach i podziwiając pawie.

Podsumowując, nie ma lepszego miejsca na relaksujące wakacje, w stylu rosyjskim, Rosja niż w Soczi. W związku z tym, nic dziwnego, że można podróżować do Soczi z Moskwy i dowolnego miejsca w Rosji, a także z Azji Środkowej i Europy Wschodniej, pociągiem.

 

panoramiczny widok na morze Soczi

 

7. Veliky Novgorod

Veliky Novgorod ma na nas honorowe miejsce 12 najbardziej niesamowite miejsca do odwiedzenia w Rosji. Można powiedzieć, że to właśnie w wielkim Nowogrodzie Rosja stała się wielkim krajem, jakim jest dzisiaj is. Z powrotem w 9. stulecie, Veliky Novogrod był miejscem, w którym książę Rurik, w 862 ogłosił nowoczesne państwo rosyjskie i uczynił z Nowogrodu centrum handlu, demokracja, i umiejętności czytania i pisania między Rosją a Bałkanami.

Więc, jeśli interesujesz się rosyjską historią, Veliky Novogrod powinien znajdować się na Twojej liście życzeń. Twierdza Nowogród Kreml, Katedra św. Sophia jest sprawiedliwa 2 z miejsc, które trzeba zobaczyć w Wielkim Nowogrodzie, które Cię zaskoczą. Stojąc za 800 roku, pomyśl tylko o historiach i wydarzeniach, które miały tutaj miejsce.

 

Most w Wielkim Nowogrodzie Rosja

 

8. Niesamowite miejsca do odwiedzenia w Rosji: Wyspa Olkhon

Jezioro Bajkał jest tak duże, że musieliśmy dodać kolejne niesamowite miejsce, które trzeba odwiedzić będąc w Rosji. Wyspa Olchon to największa wyspa na jeziorze Bajkał, podobnej wielkości do Nowego Jorku. Wyspa jest domem dla myślących lasów, skalisty krajobraz, i tylko 150000 mieszkańcy, w przeciwieństwie do Nowego Jorku.

jednak, Wyspa Olkhon to popularne miejsce wśród podróżników nadających się do jeziora Bajkał. Oznacza to, że latem możesz przyjechać, aby popływać w czystej, nieskazitelnej wodzie jeziora i nurkować w najgłębszym jeziorze na świecie. W zimę, z drugiej strony, możesz przyjść podziwiać najstarsze jezioro na świecie, w swoim zimowym stroju, mrożone i piękne w bieli.

Wyspa jest promem oddalonym od Sakhuyurta i uważa się, że ludność Buriacji tam przebywa 1 pięciu globalnych biegunów energii szamańskiej. w rzeczywistości, możesz znaleźć skały szamana w centrum wyspy.

 

Niesamowite miejsce na wyspie Olkhon, Rosja

 

9. Irkuck

Jeśli jesteś na swojej transsyberyjskiej podróży, wtedy prawdopodobnie zatrzymasz się w Irkucku, nieoficjalna stolica Syberii Wschodniej. 19rosyjskie kościoły z XIV wieku, drewniane domy w kolorze brązowym i niebieskim, Syberyjska tajga, Irkuck to piękne historyczne miasto.

co więcej, Irkuck był niegdyś miejscem wygnania na Syberię wielu rosyjskich szlachciców i intelektualistów, jeśli panujący rząd zdecyduje, że wystąpią przeciwko władzy. Więc, W Irkucku i syberyjskiej tajdze znajduje się wiele rosyjskich dzieł poetyckich i literackich. Niemniej jednak, Dziś Irkuck to piękne miasto: blok 13 drewnianych domów z XVIII wieku, Kościół Zbawiciela, i Galeria Bronshteyn to tylko kilka z miejsc, które powinieneś odwiedzić.

 

Stary dom w Irkucku w Rosji

 

10. Niesamowite miejsca do odwiedzenia w Rosji: Rezerwat przyrody Stolby

Na brzegach rzeki Jenisej, Rezerwat przyrody Stolby znajduje się na południe od miasta Krasnojarsk. Rezerwat nie upada pięknem od Top 5 najpiękniejsze rezerwaty przyrody w Europie. Po długiej podróży transsyberyjskim pociągiem przez Rosję, przekonasz się, że wędrówka po rezerwacie podnosi na duchu senne ciało i duszę.

Stolby ma 5 główne szlaki oznaczone kolorami, więc nie zgubisz się w wielu małych leśnych szlakach. Gdy już dotrzesz w głąb lasu, odkryjesz pochodzenie nazwy rezerwatu. Tam są 100 stolby - skaliste filary z kamienia, impressive and tall clusters of stolby amidst the trees.

Wizyta w tym pięknym parku przyrody polega na czerpaniu radości z tego, co najlepsze w matce natury. Nie ma to jak zapach i widoki rosyjskich lasów, latem lub zimą. jednak, jeśli planujesz wyjazd zimowy, przypomnij o noszeniu wielu warstw, gdy Syberia robi się bardzo zimna i śnieżna.

 

Niesamowite miejsca do odwiedzenia w Rosji: Rezerwat przyrody Stolby

 

11. Moskwa

Kolorowy Arbat, Kreml i Plac Czerwony, St. Bazylego, i Moskwa, pojawia się na każdej pocztówce, wizerunek, i kawałek o Moskwie. jednak, tylko dopóki nie postawisz stopy w tych cudownych miejscach, że naprawdę doceniasz ich wielkość i piękno. Nie ma wątpliwości co do pięknego uroku Moskwy. Więc, nic dziwnego, że stolica jest jednym z 12 najbardziej niesamowite miejsca do odwiedzenia w Rosji.

A Moskwa zapiera dech w piersiach, Podziemne miasto stacji metra jest równie wspaniałe. Miasto piesza wycieczka po moskiewskim metrze to jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w Moskwie. Tutaj, dostaniesz mnóstwo informacji o sztuce, projekt, i historia każdej stacji, jak i miasto, od miejscowych.

 

Noc na Placu Czerwonym w Moskwie

 

12. Niesamowite miejsca do odwiedzenia w Rosji: Wyspa Kizhi

Kościoły drewniane, ośmiokątna wieża zegarowa w całości z drewna, stanowią wyjątkową Kizhi Pogost. Ten niezwykły kompleks drewnianych konstrukcji został wykonany przez stolarzy, na jednej z wysp jeziora Onega. Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że ten typ modelu był popularny w czasach starożytnych. Te drewniane przestrzenie były popularnymi przestrzeniami parafialnymi w XVI wieku, a może wcześniej.

Podczas gdy kościoły nie są rzadkim widokiem w Rosji, drewniane kościoły. Wyspa Kizhi jest wspaniałym przykładem rosyjskich rzemieślników. Wyspa Kizhi to UNESCO, i jeden z cudów świata, jak cały kompleks, wspaniale wpisuje się w naturalny krajobraz.

 

Drewniane kościoły na wyspie Kizhi

 

Tu na Zapisz Pociąg, z przyjemnością pomożemy Ci zaplanować niezapomnianą podróż do tych miejsc 12 niesamowite miejsca w Rosji pociągiem.

 

 

Czy chcesz osadzić nasz wpis na blogu „ 12 Niesamowite miejsca do odwiedzenia w Rosji ”na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Famazing-places-visit-russia%2F - (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)