Czas czytania: 7 minuty
(Poprawiony: 30/05/2022)

Latarnie morskie są naszym światłem przewodnim, rozświetlające gwiaździste noce i droga do domu do żeglarzy przez wiele stuleci. Podczas gdy niektórzy przestali działać, powinieneś umieścić w swoim planie dziesięć najlepszych latarni morskich, które rozjaśnią Twoje podróże po Europie.

  • Transport kolejowy to najbardziej przyjazny dla środowiska sposób podróżowania. Ten artykuł został napisany, aby kształcić się pociąg podróż i powstał przez Zapisz pociąg, ten Strona z najtańszymi biletami kolejowymi Na świecie.

1. Najlepsze latarnie morskie w Europie: Latarnia morska Neist Point

Ze światłem równym 480,000 świece, Latarnia morska Neist Point od tego czasu rozjaśnił wybrzeża cudownej Wyspy Nieba 1909. Jasne światło świeci na odległość 24 mila, wskazywanie drogi kupcom i marynarzom w pierwszych dniach. Dziś starożytna latarnia morska w Szkocji jest oświetlona przez Northern Lighthouse Board w Edynburgu, i gdy został zmodernizowany, latarnia jest dobrze zachowana.

Kolejną wielką zaletą latarni Nest Point jest jej fantastyczna lokalizacja. Oprócz malowniczego krajobrazu, możesz zobaczyć delfiny, wieloryby, i rekiny olbrzymie, mieszkańcy wód wokół wyspy. A zatem, Latarnia Neist Point to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia na Isle of Sky, zwłaszcza o zachodzie słońca. W związku z tym, załóż najlepsze buty do chodzenia i zaplanuj czas na 1-godzinną wędrówkę do latarni morskiej Neist Point.

Amsterdam Do Londynu Z Pociągiem

Pociągiem z Paryża do Londynu

Berlin do Londynu pociągiem

Z Brukseli do Londynu pociągiem

 

Best Lighthouse in Scotland

 

2. Najlepsze latarnie morskie w Europie: Latarnia morska Saint-Mathieu

W najbardziej wysuniętym na zachód punkcie Francji, szczęśliwi podróżnicy mogą znaleźć uroczą latarnię morską Saint-Mathieu. Druga najlepsza latarnia morska w Europie znajduje się w pięknym regionie Bretanii, obok ruin opactwa, co jest dość wyjątkowe dla latarni morskich. A zatem, podczas wizyty w jednej z najlepszych latarni morskich, aby uprzyjemnij podróże po Europie, można podziwiać średniowieczne relikty klasztoru i Pointe Saint-Mathieu.

Strome klify, Wybrzeże, i latarnia morska tworzą niezapomnianą scenerię. Ponadto, za naprawdę niezwykłe panoramiczne widoki na wybrzeże Bretanii, powinieneś się wspinać 136 kroki. Podsumowując rzeczy, piękna biała latarnia czeka na Ciebie w pięknym Plougonvelin, gdzie świeci światło i poprowadzi Cię wzdłuż jednego z najpiękniejszych wybrzeży w Europie.

Amsterdam do Paryża pociągiem

Pociągiem z Paryża do Prowansji

Z Lyonu do Prowansji pociągiem

Marsylia do Prowansji pociągiem

 

Lighthouse On The Edge Of The Ocean

 

3. Latarnie morskie, które rozjaśnią Twoje podróże po Europie: Latarnia morska w Genui

Stojąc wysoko w 76 metrów, Latarnia morska w Genui to druga co do wysokości klasyczna latarnia morska zbudowana z kamienia na świecie. Starożytna latarnia morska służy jako symbol Genui, a jego kształt przyciąga wielu zwiedzających do Genua z Florencji i inne miasta. Zbudowany w dwóch kwadratowych sekcjach, każdy sektor z częścią dachową w kształcie tarasu i latarnią wieńczy całą konstrukcję. Latarnia świeci na dużą odległość, odgrywanie swojej roli w kontroli lotów w okolicy.

Latarnia morska w Genui rozjaśnia piękne noce w Genui, zwłaszcza wybrzeże i port. co więcej, latarnia robi wrażenie w ciągu dnia, na tle turkusowego Morza Śródziemnego i kolorowych domów. Zwiedzanie starego portu w latarni morskiej w Genui to jedna z dziesięciu najlepszych rzeczy do zrobienia w Genui.

Milan Pociągi Genua

Rzym pociągom Genua

Florencja pociągom Genua

Wenecja pociągom Genua

 

 

4. Latarnia morska w Lindau, Niemcy

Zapalam Jezioro Bodeńskie od 1853, Latarnia morska Lindau jest magiczna w wieczornych światłach i w ciągu dnia. Wtedy, latarnia była obsługiwana przez otwarty kominek olejowy, ale dziś statki mogą nim zarządzać za pomocą sygnałów radiowych. Budowa latarni morskiej, która wita podróżnych w porcie Lindau, zajęła trzy lata.

Chociaż jest to interesujący fakt, Latarnia Lindau przyciąga odwiedzających przede wszystkim dzięki swoim piękna bawarska architektura, imponujący zegar na fasadzie, i naprzeciwko rzeźba lwa. co więcej, z tyłu można podziwiać widoki na Alpy, które uzupełniają malowniczy obraz pocztówki.

Dusseldorf do Monachium pociągiem

Drezno do Monachium pociągiem

Norymberga do Monachium pociągiem

Bonn do Monachium pociągiem

 

European Сity On The Water

 

5. Latarnia morska w Punta Penna, Włochy

Na wschód od Rzymu, otoczony wybrzeżem Adriatyku i Apeninami, położony we wspaniałym regionie Abruzzo. Ten południowowłoski klejnot to Najnowsze gorące miejsce we Włoszech, jest także domem dla drugiej co do wysokości latarni morskiej we Włoszech, latarnia morska Punta Penna.

Oświetlenie włoskiego wybrzeża i odprowadzenie statków z powrotem do domu 1906, latarnia morska Punta Penna jest otwarta dla publiczności. Oprócz, zwiedzający mogą wspiąć się po spiralnych schodach o 307 stopniach na szczyt latarni morskiej, aby podziwiać fantastyczne widoki na przyrodę i, oczywiście, piaszczyste plaże.

Mediolan do Rzymu pociągiem

Z Florencji do Rzymu pociągiem

Wenecja do Rzymu pociągiem

Neapol do Rzymu pociągiem

 

6. Latarnia morska w punkcie początkowym Aby rozjaśnić swoją podróż

W jednej z najbardziej uderzających lokalizacji w Europie, podróżnicy mogą znaleźć latarnię morską Start Point. Znajduje się na półwyspie w południowym Devon, Anglia, na wybrzeżu sięgającym głęboko w morze, obraz zapiera dech w piersiach. A zatem, podróżni nie będą zaskoczeni, gdy dowie się, że spacer do latarni jest jednym z najlepszych w okolicy.

Jeśli masz szczęście, będzie można zobaczyć łodzie płynące wzdłuż kanału La Manche, tak jak robią to od ponad 150 lat. To niewątpliwie dopełnia malowniczy widok na wybrzeże i latarnię morską na samym końcu cypla. Ponadto, inną opcją wędrówki jest spacer do Beesands i Torcross dla obserwowanie delfinów i fok.

 

Magical Lighthouse During The Starfall

 

7. Latarnia morska Wielka Wieża, Anglesey

Na końcu jednego z najpiękniejszych nadmorskich szlaków w Europie, można znaleźć uroczą latarnię morską Twr Mawr. Znajduje się na drugim końcu wyspy Llanddwyn, podróżni mogą podziwiać wspaniałe widoki Snowdonii na horyzoncie. Unikalna nazwa oznacza Wielka Wieża. Jest w kolorze białym, i trudno przeoczyć latarnię morską na zielonym wzgórzu.

Latarnia morska Twr Mawr znajduje się na końcu cieśniny Menai, za 25 Kilometrowy odcinek pływów oddzielających wyspę Anglesey od kontynentalnej Walii. Dodatkowo, podróżnych do Twr Mawr na wyspie Llanddwyn, Mała Wieża, mówi się, że został zbudowany wcześniej niż Twr Mawr. Podsumowując, położone obok siebie na małych wyspach, Latarnia morska Twr Mawr i Twr Bach z pewnością urozmaici Twoją podróż do malowniczego Anglesey.

Pociągiem z Londynu do Amsterdamu

Berlin do Amsterdamu pociągiem

Z Berlina do Pragi pociągiem

Wiedeń do Pragi pociągiem

 

Fascinating Lighthouse Landscape

 

8. St. Latarnia Maryi, Wyspa Przynęty

Dojazd do St. Latarnia Maryi jest trudna. Piękna latarnia morska znajduje się na małej wyspie Bait, znany również jako St. Wyspa Maryi. Podróżni chcący podziwiać urokliwą St. Latarnia morska Mary z bliska może odwiedzić tylko podczas odpływu, ponieważ Bait Island jest wyspą pływową. Pierwotnie latarnia była małą kaplicą, a wieża później przekształcona w latarnię morską, ostrzeżenie żeglarzy ze skalistego brzegu.

Dzisiaj, St. Latarnia Maryi już nie działa, ale jest całkowicie warta podróży. Na przykład, możesz uwzględnić przystanek tutaj podczas podróży kamperem w Anglii?, za wyjątkowo kreatywny sposób na podróżowanie po Europie. Wreszcie, można napić się kawy z pobliskich kawiarni.

 

Lonely Lighthouse In England

 

9. Najlepsze latarnie morskie w Europie: Z latarnią morską

Stojąc wysoko na skalistym wybrzeżu Bretanii, wspaniała latarnia morska Le Creac’h rozjaśnia ścieżkę wielu podróżnikom. Jedną z jego wyróżniających się cech jest latarnia, która miga światłem co 10 sekundy, więc jeśli masz szansę przepłynąć francuskie wybrzeże Atlantyku?, wiedz, że światło Le Creac'h jest po to, aby cię poprowadzić.

Chociaż światło latarni jest bardzo mocne, otaczają go skomplikowane badania przesiewowe, aby chronić migrujące ptaki. W związku z tym, chwalebne działanie latarni morskiej nie szkodzić morskiemu ekosystemowi w obszarze. W rzeczy samej, jeśli planujesz wyjazd do pięknej Francji miasta nadmorskie, koniecznie połącz swoją wycieczkę do latarni Le Creach z latarniami La Jument i Nividic.

Paryż do Amsterdamu pociągiem

Londyn do Paryża pociągiem

Pociągiem z Rotterdamu do Paryża

Pociągiem z Brukseli do Paryża

 

Lighthouse On The Edge Of The Ocean

 

10. Najlepsze latarnie morskie w Europie: Latarnia morska Little Kitty

Znajduje się na skale przed fortem, ten Mała latarnia morska Minou rozjaśnia statki’ podróż powrotna do domu wzdłuż wybrzeża Breton. Fort został zbudowany w celu ochrony Goulet de Brest pod fortyfikacjami markiza de Vauban w XVII wieku. Później, w 19 stulecie, zbudowano latarnię morską, a łukowaty most umożliwiał dostęp do latarni morskiej i niesamowity widok na wybrzeże.

Dodatkowo, ta urocza latarnia słynie z czerwonego dachu, który ma również czerwony sygnał, który włącza się, gdy niebezpieczeństwo zbliża się do płaskowyżu Les filety. Podczas gdy Les Fillettes oznacza “dziewczyny” po francusku, w tym przypadku, odnosi się do skał w Goulet de Brest. co więcej, dzięki tej funkcji, żeglarze pamiętają, aby uważać na tę część, używając mnemoniki “Kotek rumieni się, kiedy zakrywa Dziewczyny” (“Minou rumieni się, kiedy zakrywa dziewczyny”).

Nantes pociągów Bordeaux

Paryż Pociągi Bordeaux

Lyon Pociągi Bordeaux

Marsylia pociągów Bordeaux

 

Fortress On The Sea

 

Tu na Zapisz pociąg, chętnie pomożemy zaplanować niezapomnianą podróż pociągiem do tych latarni.

 

 

Czy chcesz zamieścić nasz wpis na blogu „10 najlepszych latarni morskich, które rozjaśnią Twoje podróże po Europie?”” w Twojej witrynie? Możesz zrobić nasze zdjęcia i napisać tekst lub przekazać nam kredyt z linkiem do tego posta na blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fbest-lighthouses-europe%2F – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)