Czas czytania: 5 minuty
(Poprawiony: 15/01/2022)

Przyroda i krajobrazy Europy są inspiracją dla baśni. Ogromne ziemie są domem dla niesamowitych szlaki górskie które prowadzą do jednych z najbardziej niezwykłych cudów świata. Niezwykłe jaskinie na Węgrzech, Wielki Kanion z turkusową wodą we Francji, lodowe pałace w Austrii, i góra w kształcie piramidy we Włoszech, są 5 z najlepszych cudów natury Europy.

Te cuda natury zapierają dech w piersiach, i zapewniają niesamowitą scenerię na najlepsze wakacje w Europie. Niezależnie od tego, czy lubisz wędrować po górach, czy jeździć kolejką linową, te 5 cuda są po prostu obowiązkową wizytą na każdym podróż do Europy, przynajmniej raz w zyciu.

 

1. Najlepsze naturalne cuda Europy: Eisriesenwelt, Austria

Być może pamiętacie Salzburg z The Sounds of Music i dzieci Von Trapp śpiewające w górach. Ale, pod górami Hochkogel, skrywa największą jaskinię w Europie. Jaskinia lodowa Eisriesnwelt w Austrii to jeden z najbardziej intrygujących cudów natury w Europie. Ponad wszystko, główną atrakcją tego 3000 metrów kwadratowych jest pałac lodowy, Eispalast.

To naturalne zjawisko to największa jaskinia lodowa na świecie, i został utworzony przez formowanie się lodu pod lawą lub wapieniem pod ziemią.

Jak mogę dostać się do lodowej jaskini Eisriesnwelt?

Co ciekawe, do tej 40-kilometrowej jaskini można dojechać pociągiem z Salzburga, a pociągi odjeżdżają co godzinę. Oprócz tego z Werfen, istnieje 15 minut jazdy minibusem do jaskini. co więcej, większość turystów do Niemiec, nie odkryli tego cudu natury, więc możesz być jednym ze specjalnych odkrywców. Możesz zrobić 4-godzinną wędrówkę lub 3 godzinna spokojna wycieczka połączona z kolejką linową.

Ceny pociągów z Monachium do Salzburga

Ceny pociągów z Wiednia do Salzburga

Ceny pociągów z Graz do Salzburga

Ceny pociągów z Linz do Salzburga

 

 

2. Najlepsze naturalne cuda Europy: Wąwóz Verdon, Francja

Wielki Kanion Francji rozciąga się aż do południowego regionu Prowansji. Strome klify i wapień, tworzą spektakularne tło dla niewiarygodnie pięknej wody jeziora. W związku z tym, unikalna nazwa tego cudu natury „Gorges du Verdon” oznacza Przełomy zieleni, po francusku.

To niesamowite jezioro w Prowansji jest idealne do letniego pływania i relaksu, a także raj dla wędrowców. Są 1500 szlaki dla entuzjastów wspinaczy, którzy chcą podziwiać ten europejski cud z góry. Więc, wybierzesz, jeśli ty po prostu chcę się wykąpać w słońcu na łodzi, lub odkryć pieszo.

Jak dostać się do Gorges Du Verdon?

Najbliższym miastem jest Moustiers-Sainte-Marie, i można się tam dostać pociągiem z Paryża. Następnie udaj się do wejścia przy moście Pont du Galettes, wejść w ten cud natury.

Ceny pociągów z Paryża do Marsylii

Ceny pociągów z Marsylii do Paryża

Ceny pociągów z Londynu do Paryża

Ceny pociągów z Marsylii do Clermont-Ferrand

 

Turquoise water in The Verdon Gorge, France

 

3. Najlepsze naturalne cuda Europy: Matterhorn, Włochy

Monte Cervino w północnych Włoszech jest 4,478 metrów nad poziomem morza. Dodatkowo, Matterhorn słynie z niemal idealnego kształtu piramidy. Matterhorn powstał w naturalny sposób, gdy kraje afrykańskie i europejskie po prostu zderzyły się ze sobą. W wyniku tego ruchu lądowego, wielka skała dotarła na szczyt.

Jeśli szukasz niezapomnianych wrażeń na Matterhorn, następnie pozostań w wiosce igloo u podnóża góry. Lód i śnieg igloo zapewnia podróżnym niezapomnianą noc. Jeśli boisz się zimna, drink przy barze zapewni Ci ciepło, podziwiając piękne góry w rozgwieżdżoną noc.

Jak mogę dostać się na Matterhorn?

Ten cud natury to dopiero początek Twojej niesamowitej podróży. Możesz dostać się na lodowiec Matterhorn przez podróż pociągiem z Zermatt. Na najwyższym dworcu w Europie, możesz podziwiać panoramę Włoch 360º, Szwajcaria, i Francja. Oznacza to, że wiosną możesz uzyskać doskonały obraz pod dowolnym kątem, lato, lub pokryte śniegiem zimą.

Ceny pociągów z Bazylei do Interlaken

Ceny pociągów z Genewy do Zermatt

Ceny pociągów z Berna do Zermatt

Ceny pociągów Lucerna do Zermatt

 

The sky above Matterhorn is a natural wonder of Italy

 

4. Jaskinie Aggtelek, Węgry

Jaskinie Aggtelek są cudownym cudem natury w Europie. Niezwykła nazwa oznacza „kapiącą wodę”, która pochodzi z naturalnego procesu kapania wody przez kamień. w konsekwencji, źródło pięknych kształtów we wspaniałych jaskiniach w Aggtelek Park Narodowy.

Jaskinia Baradla Domica to 25-kilometrowy system jaskiń naciekowych między Węgrami a Słowacją. Zatem jest to również plik Światowe dziedzictwo UNESCO teren.

Jak dostać się do jaskiń Baradla Domica?

Jaskinie Aggtelek to 4 godziny podróż pociągiem z Budapesztu ze zmianami. Więc, Jeśli jesteś planując jednodniową wycieczkę z Budapesztu, może być trochę ciasny.

Ceny pociągów z Wiednia do Budapesztu

Ceny pociągów z Pragi do Budapesztu

Ceny pociągów z Monachium do Budapesztu

Ceny pociągów z Graz do Budapesztu

 

Aggtelek Caves, Hungary lighted

 

5. Najlepsze naturalne cuda Europy: Czarny Las, Niemcy

Słynie z mistycznych i gęstych drzew, ten Czarny Las w Niemczech to fascynujący naturalny cud Europy. To spektakularne pasmo górskie w Badenii-Wirtembergii było inspiracją dla wielu legend, jak opowieści Grimma. To tutaj wychodzi się z uzdrowiska Baden-Baden, i do zaczarowanego lasu baśni i kukułek.

Jeśli jesteś zainteresowany przygodą, Wodospad Triberg, czekają na leśny szlak turystyczny. Innym świetnym sposobem na poznanie tego wspaniałego cudu natury w Niemczech jest wędrówka z przewodnikiem, ponieważ ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest zgubienie się w gęsto zalesionych terenach.

Na zakończenie, te 5 najlepsze cuda natury w Europie są największymi tajemnicami świata. Więc, z pewnością możesz zwiedzać Europę jak turysta i robić popularne trasa zwiedzania, lub możesz odkryć i zobaczyć na własne oczy najpiękniejsze i zapierające dech w piersiach krajobrazy Europy. Większość, co ważne, wszystkie te cuda natury są dostępne pociągiem i innymi środkami transportu, z centralnych miast Europy.

Ceny pociągów z Offenburg do Freiburg

Ceny pociągów ze Stuttgartu do Fryburga

Ceny pociągów z Lipska do Fryburga

Ceny pociągów z Norymbergi do Fryburga

 

The Black Forest is a natural wonder of Europe

 

Tu na Zapisz pociąg, z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć sposób dotarcia pociągiem do któregokolwiek z tych cudów natury.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „5 najlepszych cudów natury w Europie” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-natural-wonders-europe/?lang=pl W pobliżu– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)