Czas czytania: 6 minuty
(Poprawiony: 25/02/2022)

Zalane słońcem plaże, luksusowe wille, i towarzystwo jej rodziny – Beth Ring znalazła idealny sposób na spędzenie świąt Bożego Narodzenia. Mieszkaniec Chicago, pojechała na Jamajkę z mężem i pięciorgiem dzieci na ośmiodniowy wypad w luksusowej willi Mais Oui. Cieszyli się typowymi karaibskimi wakacjami, dopóki Ring nie rozwinął suchego kaszlu i bólu gardła na kilka dni przed lotem powrotnym do Chicago. Powiedzieć, że stamtąd wszystko się pogorszyło, byłoby niedopowiedzeniem. To są kluczowe rzeczy podróżnicze, które powinieneś wiedzieć w nowej normie.

 

Najważniejsze rzeczy podróżnicze w nowej normalności: Koszmar kwarantanny

Dzień przed wyjazdem z Jamajki, rodzina wykonała w domu szybkie testy antygenowe COVID. Zgodnie ze standardowymi protokołami linii lotniczych, w przypadku lotów na pokład obowiązkowy jest raport negatywny.

Ku ich całkowitemu rozczarowaniu, Ring i jej mąż uzyskali pozytywny wynik testu na COVID-19. Nie można wejść na pokład lotu powrotnego, rodzina zdecydowała się poddać kwarantannie na Jamajce, dopóki nie uzyskają pozwolenia na lot.

Ale znalezienie przyzwoitego miejsca kwarantanny w kraju wyspiarskim było zupełnie inną męką.

Mais Oui Villa ma wzajemne porozumienia z innymi obiektami, aby przyjmować gości, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na COVID-19. Ale ze względu na ogromny wzrost turystyki związany z sezonem świątecznym, większość obiektów noclegowych na Jamajce była wypełniona po brzegi.

Ring i jej rodzina nie mieli innego wyjścia, jak przenieść się do rządowego miejsca kwarantanny. Ale brak podstawowych udogodnień i higieny utrudniał im pobyt.

Wtedy Ring skontaktował się z pogotowie lotnicze serwis i zaczął wypełniać dokumenty. To był jedyny sposób, aby jej rodzina mogła wrócić do Chicago bez przechodzenia przez rządową dziesięciodniową kwarantannę.

Srebrna podszewka polega na tym, że Ring i jej rodzinie udało się zarezerwować prywatną karetkę pogotowia lotniczego i wrócili do domu na czas na obchody Nowego Roku. Również, żadna z jej rodziny nie doświadczyła komplikacji związanych z COVID-19.

Ale Ring zapłacił strasznie dużo $35,000 aby skorzystać z pogotowia lotniczego.

Pociągi Amsterdam do Londynu

Paryż Pociągi Londynie

Berlin pociągom Londynie

Bruksela pociągów w Londynie

 

Crucial Travel Stuff In The New Normal: Air Ambulance

 

Najważniejsze rzeczy w podróży: Nowa norma podróżowania

Doświadczenie Beth Ring z kwarantanną i ewakuacją nie jest wyjątkiem. Szybko staje się rzeczywistością dla turystów, którzy chcą wyjechać za granicę.

Jazda za szczepieniami sprawiła, że ​​wyjście na zewnątrz jest bezpieczniejsze. Że, z kolei, skłonił wiele krajów do złagodzić ograniczenia w podróży. Należy jednak pamiętać, że pandemia jeszcze się nie skończyła.

Dopóki ludzie będą zarażać się COVID-19, groźba przełomowych infekcji i nowych wariantów będzie duża,. Chociaż nie powinno to powstrzymać Cię od odkrywania nowych miejsc, przy planowaniu wyjazdu będziesz musiał być bardzo ostrożny. Stawka będzie jeszcze wyższa, jeśli podróżujesz do obcego kraju.

Oto kilka przydatnych wskazówek, o których warto pamiętać przed wyruszeniem na następne wakacje:

 

1. Okładka Podstawy

Nie trzeba dodawać, że musisz być na bieżąco ze szczepieniem COVID-19. Jeśli zastrzyki przypominające są dostępne w Twoim kraju?, upewnij się, że dostałeś swoją dawkę przed podróżą. Również, pobierz kartę szczepień i zapisz ją w telefonie.

Po zarezerwowaniu lotów, skontaktuj się z linią lotniczą, aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz negatywnego raportu RT-PCR przed wejściem na pokład. Nie zapomnij również sprawdzić przepisów dotyczących testowania i kwarantanny w miejscu docelowym.

 

2. Sprawdź opcje transportu

Lotniska, terminale autobusowe, oraz stacja kolejowa może narazić Cię na mnóstwo patogenów, w tym nowy koronawirus. Dlatego podczas transportu należy zachować szczególną ostrożność.

Dobrą wiadomością jest to, że większość dworców kolejowych i lotnisk wdrożyła rygorystyczne protokoły dekontaminacji dla bezpieczeństwa pasażerów. Postępuj zgodnie z wytycznymi dotyczącymi maskowania i dystansu społecznego wydawanymi przez władze.

Również, jeśli podróżujesz pociągiem, trzymaj pod ręką torbę osobistych kosmetyków wraz ze środkiem dezynfekującym do rąk. Dowiedz się, czy potrzebujesz negatywnego raportu RT-PCR przed wejściem do pociągu.

Jeśli to będzie nocna podróż, noś śpiwór i poduszkę, aby zminimalizować ryzyko narażenia.

 

3. Zarys planu kwarantanny

Jeśli jest jedna rzecz, której musisz się nauczyć z doświadczenia Beth Ring, chodzi o to, że nowy koronawirus może uniknąć wszelkich środków ostrożności. Pomimo maskowania się i unikania zatłoczenia atrakcje turystyczne, możesz się zarazić.

W większości przypadków, oznaczałoby to, że nie możesz wrócić do swojego kraju, dopóki nie uzyskasz negatywnego wyniku testu.

Dlatego rozsądniej jest przygotować plan kwarantanny na początku podróży. Zacznij od sprawdzenia dostępności miejsc kwarantanny w miejscu docelowym. Dowiedz się, czy niektóre prywatne hotele i kurorty pozwalają gościom zarażonym COVID-19 na poddanie się kwarantannie.

Również, skontaktuj się z dostawcą zakwaterowania, aby dowiedzieć się, czy ma wyznaczone piętro kwarantanny dla gości zarażonych COVID-19.

Alternatywnie, możesz skontaktować się z przyjaciółmi lub znajomymi, którzy mieszkają w pobliżu miejsca wypoczynku. Dowiedz się, czy będzie im wygodnie, pozwalając Ci zostać na kilka dni, jeśli uzyskasz pozytywny wynik testu na COVID-19.

 

4. Skontaktuj się z pogotowiem lotniczym

Korzystanie z ambulansów lotniczych nie ogranicza się już do wypadków i nagłych przypadków opieki zdrowotnej. Dzisiaj, karetki lotnicze w USA i na całym świecie stają się preferowanym środkiem transportu dla turystów, którzy nie mogą skorzystać z lotów pasażerskich.

Jeśli uzyskasz pozytywny wynik testu na COVID-19 w obcym kraju, medyczny transport lotniczy może być jedyną opcją powrotu do bezpieczeństwa i komfortu w domu. Karetka powietrzna byłaby szczególnie ważna, jeśli się rozwijasz poważne powikłania od choroby.

Dlatego dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z niezawodnym i renomowanym operatorem pogotowia lotniczego. Sprawdź koszt transportu, oraz dokumentacja wymagana do transferu medycznego. Również, sprawdź, jakie udogodnienia i wyposażenie są dostępne na pokładzie.

Porozmawiaj ze swoim ubezpieczycielem zdrowotnym, aby dowiedzieć się, czy Twój obecny plan obejmuje medyczny transport lotniczy i koszty ewakuacji. Również, upewnij się, że zainwestujesz w solidny plan ubezpieczenia podróży, aby pokryć koszty leczenia podczas podróży.

Milan Pociągi Neapol

Florencja pociągom Neapol

Wenecja pociągom Neapol

Pisa pociągom Neapol

 

 

Najważniejsze rzeczy podróżnicze, które powinieneś wiedzieć w nowej normalności: Ostateczne dania na wynos

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż dreszczyk emocji związanych z odkrywaniem nowych miejsc, kultury, i kuchnie. Jednakże, podróżowanie w czasie pandemii wymaga skrupulatnego planowania i dodatkowych środków ostrożności. Jeśli planujesz wyjazd za granicę, nie zapomnij przygotować planu kwarantanny i ewakuacji przed wyjazdem.

Dijon Pociągi Provence

Paryż Pociągi Provence

Lyon Pociągi Provence

Marsylia pociągów Provence

 

Crucial Travel Stuff In The New Normal - Evacuation plan

 

Tu na Zapisz pociąg, z przyjemnością podzielimy się z Tobą najważniejszymi rzeczami dotyczącymi podróży, które powinieneś wiedzieć w nowej normalności.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „Kluczowe rzeczy związane z podróżami, które powinieneś wiedzieć w nowej normalności” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fcrucial-travel-stuff-new-normal%2F – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)