Czas czytania: 3 minuty
(Poprawiony: 28/01/2022)

Życie jest o podróż niż przeznaczenie, aw przypadku tych najpiękniejszych dworców kolejowych – mówiąc, że naprawdę jest prawdą. Podczas gdy większość podróżnych zbliżyć stacje kolejowe jako punkt wyjścia dla swoich wycieczka, naprawdę niezapomniane naprawdę niezapomniane. Więc, dlaczego nie można spojrzeć na trzy z najpiękniejszych dworców kolejowych w Europie?

 

Piękne dworce wybrać numer 1 – Strasbourg Gare, Strasburg, Francja

Stacja kolejowa Francja Strasbourg
Stacja kolejowa Francja Strasbourg

 

W pobliżu wschodniej granicy Francji z Niemcami, położony w Strasburgu jest dworca kolejowego w Strasburgu. Jest drugim co do wielkości w kraju, i zapewne najpiękniejsza.

Stacja kolejowa znajduje się w nowoczesnym budynku ze szkła na zewnątrz. Więc, jak wejdziesz do środka, zobaczysz światło, przewiewna przestrzeń, i historyczne piękno stacji wewnątrz łani. Ta stacja kolejowa ma wiele historii. Został on otwarty w 1846 i przebudowany w 1883. Wspaniały okrągły szklany element widać dodano 2007 do ochrony stacji kultowego.

Co o tym myślisz? Jest Strasbourg warto odwiedzić?

Paryż Pociągi Strasburg

Luksemburg pociągom Strasburgu

Nancy Pociągi Strasburg

Pociągi Bazylea do Strasburga

 

Główny dworzec kolejowy w Antwerpii, Antwerpia, Belgia

Belgia Antwerpia stacje kolejowe piękne
Stacja kolejowa Belgia Antwerpia

 

Słowo Wielki nie rozpocząć opisywanie Antwerpia dworca kolejowego. Cud neobarokowy wydaje się bardziej przypominać katedra niż centrum podróży. Dworzec kolejowy znajduje się również przestronna poczekalnia z marmuru i kamienia, posiada ogromny zegar, i jest pokryty dużą kopułą.

Ten belgijski kosmetyczny został zbudowany na żądanie króla Leopolda II i jest z nami od ponad 110 lat. Obecnie mieści się pociągi podmiejskie, pociągi międzymiastowe, oraz Thalys szybkich pociągów. Jest to z pewnością jeden nie chcesz przegapić!

Wiele osób uważa Antwerpia dworzec będzie najpiękniejszą stacją kolejową ze wszystkich.

Bruksela pociągów Antwerpii

Pociągi Amsterdam do Antwerpii

Lille Pociągi Antwerpia

Paryż Pociągi Antwerpia

 

Dworzec kolejowy Sao Bento, Porto, Portugalia

Stacja kolejowa Portugalia Porto
Stacja kolejowa Portugalia Porto

 

Ten Stacja kolejowa jest po prostu wspaniały i był pierwotnie Sao Bento de Ave-Maria Klasztor iz zewnątrz, podróżujący będzie widać, że budynek ma piękny paryskim stylu Kamień elewacyjny.

Wnętrze jest prawdziwa nagroda chociaż! Są 20,000 Płytki, które opowiadają historie z portugalskim historykoraz, jak Bitwy Valdevez i Podboju Ceuta. Wykonawca Jorge Colaco malowane płytki dla 14 roku i malowidła został zakończony w 1916. Nie chcesz przegapić tego dzieło sztuki lub pociągów! 😉.

 

Czy odwiedził każdy z tych pięknych dworcach? Tweet nam swoje zdjęcia @SaveArtrain. Gotowy, aby zarezerwować kolejną przygodę? następnie wizyta www.saveatrain.com

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu w swojej witrynie?, kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feuropes-most-beautiful-railway-stations%2F%3Flang%3Dpl – (Przewiń w dół, aby zobaczyć kod HTML)