Czas czytania: 3 minuty
(Poprawiony: 27/12/2019)

Życie jest o podróż niż przeznaczenie, aw przypadku tych najpiękniejszych dworców kolejowych – mówiąc, że naprawdę jest prawdą. Podczas gdy większość podróżnych zbliżyć stacje kolejowe jako punkt wyjścia dla swoich wycieczka, można zauważyć, że te stacje kolejowe są naprawdę niezapomniany. Więc, dlaczego nie można spojrzeć na trzy z najpiękniejszych dworców kolejowych w Europie?

 

Piękne dworce wybrać numer 1 – Strasbourg Gare, Strasbourg, Francja

Stacja kolejowa Francja Strasbourg
Stacja kolejowa Francja Strasbourg

 

W pobliżu wschodniej granicy Francji z Niemcami, położony w Strasburgu jest dworca kolejowego w Strasburgu. Jest to drugi co do wielkości w kraju, i zapewne najpiękniejsza.

Stacja kolejowa znajduje się w nowoczesnym budynku ze szkła na zewnątrz. Więc, jak wejdziesz do środka, zobaczysz światło, przewiewne miejsce i historyczne piękno stacji wewnątrz Doe. Ta stacja kolejowa ma wiele historii. Został on otwarty w 1846 i przebudowany w 1883. Wspaniały okrągły szklany element widać dodano 2007 do ochrony stacji kultowego.

Co o tym myślisz? Jest Strasbourg warto odwiedzić?

Paryż Pociągi Strasburg

Luksemburg pociągom Strasburgu

Nancy Pociągi Strasburg

Pociągi Bazylea do Strasburga

 

Główny dworzec kolejowy w Antwerpii, Antwerpia, Belgia

Belgia Antwerpia stacje kolejowe piękne
Stacja kolejowa Belgia Antwerpia

 

Słowo Wielki nie rozpocząć opisywanie Antwerpia dworca kolejowego. Neobarokowym cud wydaje się bardziej jak katedra niż podróże. Dworzec kolejowy znajduje się również przestronna poczekalnia z marmuru i kamienia, posiada ogromny zegar i jest pokryty dużą kopułę.

Ten belgijski kosmetyczny został zbudowany na żądanie króla Leopolda II i jest z nami od ponad 110 roku. Obecnie mieści się pociągi podmiejskie, pociągi intercity, i Thalys szybkich pociągów. Jest to z pewnością jeden nie chcesz przegapić!

Wiele osób uważa Antwerpia stacja kolejowa być najpiękniejsze dworce z nich wszystkich.

Bruksela pociągów Antwerpii

Pociągi Amsterdam do Antwerpii

Lille Pociągi Antwerpia

Paryż Pociągi Antwerpia

 

Dworzec kolejowy Sao Bento, Porto, Portugalia

Stacja kolejowa Portugalia Porto
Stacja kolejowa Portugalia Porto

 

To Stacja kolejowa jest po prostu wspaniały i był pierwotnie Sao Bento de Ave-Maria Klasztor iz zewnątrz, podróżujący będzie widać, że budynek ma piękny paryskim stylu Kamień elewacyjny.

Wnętrze jest prawdziwa nagroda chociaż! Tam są 20,000 Płytki, które opowiadają historie z portugalskim histori, jak Bitwy Valdevez i Podboju Ceuta. Wykonawca Jorge Colaco malowane płytki dla 14 roku i malowidła został zakończony w 1916. Nie chcesz przegapić tego dzieło sztuki lub pociągów! 😉

 

Czy odwiedził każdy z tych pięknych dworcach? Tweet nam swoje zdjęcia @SaveATrain Gotowy, aby zarezerwować następną przygodę? następnie wizyta www.saveatrain.com

 

Czy chcesz umieścić na naszym blogu na swojej stronie, kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feuropes-most-beautiful-railway-stations%2F%3Flang%3Dpl - (Przewiń w dół, aby zobaczyć kod HTML)