Czas czytania: 4 minuty
(Poprawiony: 25/02/2022)

Załóżmy, że planujesz wkrótce odwiedzić Unię Europejską. W tym wypadku, istnieje szereg wskazówek i kluczowa podróż informacje, które sprawią, że Twoje wrażenia będą o wiele przyjemniejsze. Można by pomyśleć, że nie może być naprawdę dużej różnicy w względy niezbędne do podróży do Europy w porównaniu z jakimkolwiek innym miejscem na świecie. Nadal, w jego rozległym obszarze, istnieje szereg dokumentów prawnych, których możesz potrzebować, aby dostać się do Europy jako turysta. Również, bardzo różne klimaty, dziwactwa, i kulturowych cech szczególnych, o których należy pamiętać.

 

1. Podróż do Europy: Złap swój paszport

Paszport jest głównym problemem, ponieważ będzie to Twoja karta prezentacyjna i klucz do kraju przyjmującego. Najpierw zajmiemy się paszportem. Twój rząd pierwszeństwa określa, do których krajów będziesz mógł się dostać bez konieczności przetwarzania jakichkolwiek specjalnych dokumentów. Zawsze najlepiej jest sprawdzić, czy ambasady w Twoim domu i miejscu docelowym utrzymywały stosunki dyplomatyczne lub traktat podczas podróży. Większość krajów Ameryki i Azji Południowo-Wschodniej ma niekontrolowany dostęp do większości krajów w Europie.

Powiedziawszy to, jeśli tak nie jest; skorzystaj z prawnego doradcy ds. podróży, który pomoże Ci w przetwarzaniu Twoich zezwoleń na podróż. Możesz również potrzebować certyfikatów zdrowotnych i takich, aby uzyskać dostęp. Jeśli lubisz jeździć za granicą, będziesz również potrzebować pliku międzynarodowe prawo jazdy. Jeśli planujesz robić interesy, podróż może wymagać wielu innych zezwoleń międzynarodowych. Możesz sprawdzić, jakie dokumenty są potrzebne zgodnie z planem podróży na rządowej stronie internetowej kraju przyjmującego.

Lyon do Tuluzy pociągiem

Pociągiem z Paryża do Tuluzy

Miło do Tuluzy pociągiem

Bordeaux do Tuluzy pociągiem

 

Bring Valid Passport When Traveling In Europe

 

2. Naucz się odpowiednio pakować

Europa to duży i zróżnicowany kontynent, od słonecznych hiszpańskich plaż Andaluzji po zaśnieżoną wschodnią Tundrę. Ważne jest, aby pakować się z myślą o klimacie i działaniach, które planujesz wykonywać za granicą. Pamiętaj, że nie pakujesz się, aby wyprowadzić się z kraju, nie bierz za dużo ani za mało; dzięki temu będziesz tracić mniej czasu na zbieranie ubrań, pomóc w drodze na lotnisko, i nawet Ci zaoszczędzić pieniądze za pomocą uniknięcie opłaty za nadwagę. Najlepiej zorganizować swoją torbę podróżną lub walizkę w stylu wojskowym, zwijanie spodni, koszule, skarpety, i bieliznę jak rogalik i ułóż je grubo obok siebie. Pozwala to uniknąć kłopotów ze składaniem ubrań i oszczędza miejsce na dopasowanie produktów higienicznych lub elektroniki. Ta wskazówka jest również przydatna, jeśli chcesz zabrać ze sobą ubrania kupione w podróży. Kolejną dobrą radą jest spakowanie dodatkowej torby na prezent lub przedmioty zakupowe.

Amsterdam do Paryża pociągiem

Londyn do Paryża pociągiem

Pociągiem z Rotterdamu do Paryża

Pociągiem z Brukseli do Paryża

 

Pack Accordingly When Traveling To Europe

 

3. Podróż do Europy: Poinformuj swoje banki, że będziesz za granicą i będziesz wydawać pieniądze

Szaleństwo włamań do kart kredytowych, które miało miejsce kilka lat temu, sprawiło, że banki zbyt nieufnie podchodziły do ​​tego ryzyka. Doprowadziło ich to do ustanowienia blokady, aby najpierw zapytać o politykę później, gdy zobaczą, że karta kredytowa jest używana w losowym kraju. Musisz stawić się osobiście w swoim banku lub zadzwonić, ponieważ powiadomienia online czasami nie są brane pod uwagę. Skorzystanie z tego przepisu pozwoli uniknąć szkodliwych i krępujących doświadczeń podczas zakupów. Jeśli idziesz do banku, dobrym pomysłem jest również zdobycie lokalnej waluty, gdy tam jesteś. Opłaty za wymianę są absurdalnie zawyżone dla turystów w większości europejskich sklepów i punkty wymiany.

Salzburg do Wiednia pociągiem

Pociągiem z Monachium do Wiednia

Graz do Wiednia pociągiem

Praga do Wiednia pociągiem

 

Let Your Banks and credit card companies Know You Will Be Abroad And Spending

 

4. Podróż do Europy: Podsumowując

Jeśli wybierasz się na „Stary Kontynent,”Pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentów i opłaceniu wszelkich wymaganych zezwoleń międzynarodowych. Ten rodzaj dokumentacji jest niezbędny, jeśli planujesz odwiedzić różne kraje w obrębie prawodawstwo europejskie. Jeśli planujesz wycieczkę samochodową, konieczne jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy i unikanie rezerwacji. Również, Pamiętaj by pakuj lekko i wziąć pod uwagę klimat i zajęcia, które będziesz znosić za granicą. Zawsze zgłaszaj, w których krajach planujesz wydawać pieniądze, i wymieniaj waluty tylko z upoważnionymi podmiotami. W końcu, kontaktujesz się z różnymi ludźmi, żywność, kultury, nie zapomnij dobrze się bawić i cieszyć się tym doświadczeniem.

Dusseldorf do Monachium pociągiem

Drezno do Monachium pociągiem

Norymberga do Monachium pociągiem

Bonn do Monachium pociągiem

 

 

Teraz wiesz już wszystko, co musisz wiedzieć, my w Zapisz pociąg, są gotowi pomóc Ci we wszystkich innych potrzebach pociągu.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „Wszystko, co musisz wiedzieć o podróżowaniu po Europie” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feverything-know-traveling-europe%2F%3Flang%3Dpl– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)