Czas czytania: 6 minuty
(Poprawiony: 01/04/2021)

Na całym świecie, przechylanie ma bardzo różne implikacje i praktyki, na przykład: Napiwki w Południowej Afryce są wymagane, jak to jest w USA. Oczekuje się, że pozostawisz wskazówkę pomiędzy 15 oraz 25% w Ameryce, a jeśli tego nie zrobisz, możesz być bardzo ścigany przez zirytowanego kelnera. Ale co z Europą? Wiele rachunków w Europie będzie zawierało napiwki, Jednakże, różni się to w zależności od kraju. Znajomość konkretnych praktyk napiwków w kraju docelowym pozwoli uniknąć zamieszania i możliwych negatywnych uczuć. Więc czytaj dalej, aby znaleźć najlepszy przewodnik po napiwkach w Europie!

 

Najlepszy przewodnik po napiwkach w Europie według usług

Napiwki w Europie zazwyczaj różnią się w zależności od rodzaju usługi, którą otrzymujesz. Na przykład, miałbyś oczekiwać napiwku kelnera w pięciogwiazdkowej restauracji na innej podstawie niż serwer za ladą. W niektórych przypadkach barmani nie oczekują napiwku, gdzie byliby taksówkarze. Korzystając z własnego uznania, a hojność jest zawsze dobrym sposobem na podjęcie właściwej decyzji. Również, większość miejsc wymaga napiwku w gotówce, więc zawsze noś przy sobie kilka banknotów euro.

Bilety z Mediolanu do Rzymu

Bilety z Florencji do Rzymu

Bilety z Pizy do Rzymu

Bilety z Neapolu do Rzymu

 

Tipping In Europe restaurants

 

Napiwki Restauracje

Każda sytuacja, w której jedzenie lub napoje są podawane na stół, zwykle wymaga napiwku. Ilość zależy od rodzaju posiłku, który lubisz. Standardową procedurą w przypadku napiwków w Europie jest pozostawienie jednego lub dwóch rachunków w euro nad kwotą rachunku, jeśli runda napojów, ale nie zostanie zamówione jedzenie. Pełne posiłki w siedzącym otoczeniu są różne. W tym przypadku, zwykle wystarczy kilka euro na osobę. Pięciogwiazdkowe restauracje w całej Europie zwykle umieszczają napiwek na rachunku. Pamiętaj, aby to sprawdzić, ponieważ nie musisz zostawiać dodatkowej porady, chyba że naprawdę podobała Ci się Twoja usługa. Doskonała obsługa czasami wymaga dodatkowej napiwku, więc w tych przypadkach, możesz iść aż do 15%.

Bilety z Amsterdamu do Paryża

Bilety z Londynu do Paryża

Bilety z Rotterdamu do Paryża

Bilety Bruksela - Paryż

 

Puby

Większość pubów i barów na całym kontynencie w ogóle nie oczekuje napiwków. Barmani otrzymują pensję, i choć kilka monet w słoiku z napiwkami zostanie najprawdopodobniej docenionych, to nie jest konieczne. jeśli dasz napiwek, ponownie pamiętaj, aby używać tylko gotówki, banknoty lub monety. Jeśli jesteś na wolności, oto lista 5 Najlepsze bary z żywymi muzycznych w Europie.

Bilety Bruksela - Amsterdam

Bilety z Londynu do Amsterdamu

Bilety z Berlina do Amsterdamu

Bilety Paryż - Amsterdam

 

 

Styliści i spa

Wiele osób chce zdobyć nową, świeżą fryzurę, lub masaż relaksacyjny podczas wakacji. Na szczęście w całej Europie znajdziesz uzdrowiska i stylistów, często w prawie każdym mieście. Napiwki, W obu przypadkach, wynosi zwykle około dziesięciu procent. Jeśli jesteś niezmiernie zadowolony z otrzymanej usługi, możesz iść tak wysoko jak 15%.

Bilety z Norymbergi do Pragi

Bilety z Monachium do Pragi

Bilety z Berlina do Pragi

Bilety z Wiednia do Pragi

 

Stylists And Spa's

 

Hotele

Hotele są częstym pytaniem, jeśli chodzi o napiwki w Europie. Jako zasada, należy zawsze postępować zgodnie z wytycznymi One Euro. Zasadniczo oznacza to, że pozostawiasz jedno euro na napiwki za usługę. Jeśli bagażnik lub portier niesie twoje torby, wystarczy jedno euro za worek. Sprzątanie domu powinno otrzymać euro dziennie. Dawanie napiwków konsjerżowi według własnego uznania, ale powinno to zależeć od poziomu świadczonych usług. Jeśli dołożyli wszelkich starań, aby Państwa pobyt był niezapomniany i przyjemny, wtedy napiwek w wysokości od pięciu do dziesięciu euro lub nawet więcej jest odpowiedni.

Bilety z Frankfurtu do Berlina

Bilety z Lipska do Berlina

Bilety z Hanoweru do Berlina

Bilety z Hamburga do Berlina

 

Co dać napiwek taksówkom I Transport

Taksówki i Ubers są wewnętrzną częścią poruszania się po Europie. Wybierając, co dać napiwek, najlepiej pamiętać, w jaki sposób kierowca otrzymuje wynagrodzenie. Ogólnie, chociaż, wskazówka za dwie euro za krótką taksówkę lub jazdę Uber jest odpowiednia. Aplikacje takie jak Uber pozwalają elektronicznie przechylać sterownik, podczas gdy odmierzone taksówki będą wymagały gotówki. Napiwki w Europie podczas podróży są bardzo podobne do napiwków w barach lub restauracjach. Pamiętaj, że nie zawsze jest to konieczne, ale często doceniane. Rezerwacja biletów kolejowych dla Twojego Europejska podróż jest proste i łatwe dzięki stronie z najtańszymi biletami kolejowymi na świecie.

Bilety z Mediolanu do Wenecji

Bilety z Padwy do Wenecji

Bilety z Bolonii do Wenecji

Bilety z Rzymu do Wenecji

 

Ultimate Guide To Tipping In Europe

 

Najlepszy przewodnik po napiwkach w Europie według kraju

Większość krajów stosuje te same ogólne wytyczne, jeśli chodzi o przechylanie w Europie. Oczywiście, należy zawsze zbadać zamierzone miejsce docelowe przed podróżą, aby upewnić się, że jesteś w pełni aktualny. Podróż pociągiem może często prowadzić Cię przez kilka krajów jednocześnie, więc zawsze jest pomocne, aby dokładnie wiedzieć, co robić w każdym z nich. Niektóre kraje wyróżniają się spośród swoich odpowiedników pod względem przepisów, Jednakże.

Islandia I Skandynawia

Niezależnie od tego, czy jest to powrót do ich pochodzenia wikingów, czy zwykła uprzejmość, te kraje wolą, żebyś nie dawał napiwków. Większość restauracji i usług będzie miała wskazówkę zawartą w rachunku. Nadal warto zaokrąglić rachunek w górę do najbliższego euro zamiast napiwku gotówką lub kartą kredytową.

 

Grecja i Cypr

Grecy robią wszystko trochę inaczej, a napiwki nie są wyjątkiem. Większe rachunki wymagają mniejszych napiwków, a mniejsze rachunki wymagają większych napiwków.

 

Austria

Pozostaw co najmniej 5% Wskazówka, w gotówce dla serwerów, nawet jeśli rachunek zawiera napiwek. Gotówka zawsze króluje w większości krajów europejskich, i Austria nie jest inaczej.

Bilety z Salzburga do Wiednia

Bilety z Monachium do Wiednia

Bilety z Graz do Wiedeń

Bilety z Pragi do Wiednia

 

Co dać napiwek w Irlandii i Szkocji

Znani ze swojej życzliwości, oba te narody z radością niosą twoje torby. Napiwki dla bagażowych nie są konieczne, i zwykle nie jest oczekiwane. Jest łaskawy i grzecznie dziękuje, Jednakże, spodziewany. Jeśli chcesz w przyszłości korzystać z tej samej usługi od swojego portiera, pamiętaj o ich pozytywnym przyjęciu.

 

Tipping In Europe bars

 

Co dać napiwek w Europie – Brytania

Wielu Brytyjczyków próbowało wyjaśnić turystom, że przechowywanie domu nie jest tak naprawdę potrzebne. Jeśli chodzi o napiwki w Europie, to jedna z najsolidniejszych zasad. Nie zostawiaj napiwku w swoim pokoju hotelowym, najprawdopodobniej zostanie przekazany w recepcji jako zgubiony pieniądze. Barmani również nie oczekują napiwków, a napiwki mogą być krzywdzone. Za wszelką cenę, bądź przyjazny i poznaj swojego barmana. Włóż kilka monet do słoika z napiwkami, jeśli taki istnieje. Jeśli nie, raczej zostaw końcówkę równania.

Bilety z Amsterdamu do Londynu

Bilety z Paryża do Londynu

Bilety z Berlina do Londynu

Bilety z Brukseli do Londynu

 

Zaokrąglanie wszystkich informacji dotyczących napiwków w Europie

Najlepszą radą dotyczącą napiwków w Europie jest odrabianie lekcji. Przeczytaj wszystko o kraju, lub kraje, które planujesz odwiedzić. Zapamietaj to podróże pociągiem często prowadzą przez wiele krajów na którym możesz się zatrzymać. Zawsze przynoś gotówkę, obie monety, i kilka uwag w gotówce. Jeśli nie jesteś pewien zasad, trzymaj się zasady dziesięciu procent dla restauracji, i jedna zasada euro na wszystko inne.

 

Zapamiętaj, Chcemy Cię edukować na temat podróży, więc kiedy nadejdzie właściwy czas i zdecydujesz się na podróż, pamiętaj, że podróż pociągiem to nasza specjalność i wybierz Zapisz pociąg, chcielibyśmy pomóc Ci cieszyć się podróżą!

 

 

Chcesz wdrożyć w naszym blogu “The Ultimate Guide to Tipping In Europe” na swojej stronie? można wziąć nasze zdjęcia i tekst, i dać nam kredyt z Link do tego blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/guide-tipping-europe/?lang=pl W pobliżu- (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)