Czas czytania: 6 minuty
(Poprawiony: 25/02/2022)

Gdyby starożytne kamienie świątyni mogły mówić?, mówiliby o starożytnych cywilizacjach, inwazje, kultury, i miłość. ten 12 Większość starożytnych świątyń na całym świecie jest dobrze zachowanych i imponuje pięknem i posągami. Od świątyń faraona w Egipcie po świątynie buddyjskie i hinduistyczne w Azji Południowo-Wschodniej, te stare świątynie to historyczne perełki.

 

1. Większość starożytnych świątyń na świecie: Pałac w Knossos

Miejsce kultu i centrum życia politycznego w epoce brązu, Pałac w Knossos to jedna z najstarszych świątyń na świecie. Świątynia w Knossos była centrum cywilizacji minojskiej na Krecie. co więcej, starożytna świątynia jest jedną z najlepiej zachowanych świątyń na świecie.

Pierwsza świątynia w Knossos została zbudowana w 1900 BC na wzgórzu, ale zniszczyło go jedno z wielu trzęsień ziemi na Krecie. Jednakże, zaraz potem zbudowano kolejną świątynię, która została zniszczona podczas erupcji wulkanu. A zatem, stojąca dziś świątynia w Knossos to 3r & D świątynia z 1375 pne. Świątynia w Knossos jest jedną z topowe cele podróży dla maniaków historii z jego legendami w reliktach.

Frankfurt w pociągach Berlin

Lipsk w pociągach Berlin

Hanover w pociągach Berlin

Hamburg w pociągach Berlin

 

The Oldest Temples In Greece: Palace of Knossos

2. Göbekli Tepe

Przed Stonehenge przez 6,000 lat, uważa się, że kamienie Göbekli w południowo-wschodniej Turcji są reliktami pierwszej świątyni na świecie. ten 11,000 stare kamienie Göbekli Tepe były miejscem kultu na wzgórzu.

Jednakże, w regionie nie ma śladów osadnictwa ludzkiego, ale to miejsce było punktem podróży wielu koczowniczych myśliwych i zbieraczy. Więc, świątynia Göbekli Tepe służyła jako sanktuarium, o znaczeniu religijnym.

Rimini do Pociągi Werona

Rzym pociągom Verona

Florencja pociągom Verona

Pociągi do Wenecja Werona

 

3. Większość starożytnych świątyń na świecie: Hagar Qim

Wykonane z 20 tony kamień megalitowy w centrum, świątynia Hagar Qim jest jedną z najbardziej imponujących świątyń na świecie. A zatem, Hagar Qim to także typowa świątynia z okresu prehistorycznego Malty.

Jedną z najbardziej niezwykłych cech świątyni Hagar Qim jest eliptyczny otwór w jednej z dwóch komór. W pierwszy dzień lata, promienie słoneczne przechodzą przez tę dziurę i oświetlają kamienny blok. Możesz odwiedzić Hagar Qim podczas swojej podróży na Maltę, i podziwiaj jednego z 12 najstarsze świątynie na świecie.

Bruksela pociągów w Amsterdamie

Pociągi Londyn do Amsterdam

Pociągi Amsterdam Berlin

Paryż Pociągi Amsterdam

 

4. Starożytne świątynie na całym świecie: Świątynia Seti

Niezwykle dobrze zachowany, Świątynia Seti pochodzi z XIX dynastii. Świątynia Seti jest dziełem Setiego i jego syna Ramzesa II. Ojciec rozpoczął tworzenie, podczas gdy syn dokończył dekoracje i dziedzińce wokół niego.

Dzisiaj, możesz odwiedzić świątynię Seti, na wycieczka z Kairu. Kiedy tam powinieneś zwrócić uwagę na graffiti Abydos na ścianach świątyni.

Interlaken do Pociągi Zurych

Lucerna do Pociągi Zurych

Berno Pociągi Zurych

Pociągi Genewa do Zurych

 

 

5. Większość starożytnych świątyń na świecie: Świątynia Hypogeum

Najstarsza podziemna świątynia na świecie to najlepiej zachowana świątynia Hypogeum na Malcie. Niezwykła świątynia jest… 6,000 lat, 3 poziomy starożytna świątynia połączonych ze sobą komnat.

Świątynia Hypogeum była najpierw miejscem kultu i modlitwy, ale później starożytna świątynia przekształciła się w miejsce pochówku. Zwiedzający mogą podziwiać czerwone malowidła na ścianach, jedyne prehistoryczne malowidła na wyspach maltańskich. Dodatkowo, można zobaczyć specjalne artefakty znalezione w świątyni w Muzeum Valletta.

Salzburg Wiedeń Pociągi

Pociągi Monachium do Wiednia

Pociągi Wiedeń Graz

Praga Pociągi do Wiednia

 

6. Świątynia Luksorska

Spacerując po komnatach świątyni w Luksorze?, cofasz się o setki lat historii. Każdy krok prowadzi do czasów Ramzesa II, i życie religijne starożytnego Egiptu.

Świątynia Luksorska ma ogromne znaczenie w religii starożytnego Egiptu. do tego, to właśnie w świątyni w Luksorze Bóg Amon doświadczył odrodzenia podczas corocznej koronacji faraona.

Pociągi Amsterdam do Paryża

Pociągi Londyn do Paryża

Rotterdam Pociągi Paryż

Bruksela pociągów Paryżu

 

Luxor Temple

 

7. Większość starożytnych świątyń na świecie: Stonehenge

Masywny kamienny krąg to jedna z największych tajemnic świata. Stonehenge stoi dumnie w Wiltshire, Anglia. Przyciąga setki zwiedzających, którzy go podziwiają. Eksperci w dziedzinie historii i archeologii uważają, że druidzi zbudowali Stonehenge.

Stonehenge mógł mieć cele religijne w czasach prehistorycznych. Jednym ze znaków rozpoznawczych jest ułożenie kamieni oraz to, że pomnik zwrócony jest w stronę wschodu słońca. Chociaż wciąż nie jest jasne, w jaki sposób te gigantyczne kamienie zostały sprowadzone do tego konkretnego miejsca w Anglii?, Stonehenge to jedna z najpopularniejszych świątyń na świecie.

Pociągi Amsterdam do Londynu

Paryż Pociągi Londynie

Berlin pociągom Londynie

Bruksela pociągów w Londynie

 

Stonehenge

 

8. Świątynie Ggantija

Starożytna Ggantija na Malcie wyróżnia się wśród 12 większość starożytnych świątyń na świecie. Dzieje się tak dzięki temu, że jest to kompleks dwuskroniowy. co więcej, Ggantija świątynie zyskały swoją nazwę dzięki masywnym kamieniom, które je budują.

co więcej, oprócz odwiedzenia jednej z największych świątyń na świecie, możesz spacerować po najstarszym kamiennym pomniku na świecie.

Milan Pociągi Turyn

Jezioro Como pociągom Turyn

Genua pociągom Turyn

Parma pociągom Turyn

 

9. Starożytne świątynie na całym świecie: Świątynia Amady

Egipskie świątynie słyną na całym świecie ze swoich wyjątkowych rozmiarów, i projekt. Świątynie w Egipcie znane są z tego, że są najpiękniejszymi świątyniami na świecie. Dzięki hieroglifom i rzeźbom na ścianach, Świątynia Amady nie jest wyjątkiem pod względem piękna.

Mały, ale imponująca świątynia Amada ma przepiękne rzeźby na ścianach. Inskrypcje zawierają ważne wydarzenia w historii Egiptu, takie jak inwazja Libii na Egipt. Więc, jeśli chcesz odwiedzić najstarsze świątynie jeziora Nasser, spakuj walizki i udaj się do Nubii.

Basel pociągom Interlaken

Pociągi Genewa do Zermatt

Pociągi Berno do Zermatt

Lucerna pociągom Zermatt

 

Ancient Temples Worldwide: Temple of Amada

 

10. Świątynia Mundeshwari Devi, Bihar

Najstarsza funkcjonalna świątynia hinduska na świecie, świątynia Mundeshwari znajduje się w Kaimur. Mały, ale efektowne w kamiennych rzeźbach, świątynia jest symbolem Pana Shivy i Shakti. Odwiedzający świątynię Mundeshwari mogą podziwiać fascynujące rzeźby z okresu Gupty i życie z powrotem w 625 pne.

Piękna świątynia znajduje się na wzgórzu Mundeshwari, gdzie odnaleziono wiele innych znaczących relikwii. Jeśli jesteś zafascynowany z historią hinduizmu, powinieneś odwiedzić świątynię Mundeshwari. Dowiesz się więcej o symbolice Pana Śiwy i Śakti zamieszkujących razem w jednym wyjątkowym miejscu.

Milan Pociągi Rzymie

Florencja pociągom Rzymie

Wenecja pociągom Rzymie

Neapol pociągów w Rzymie

 

11. Większość starożytnych świątyń na świecie: Borobudur Indonezja

Świątynia Borobudur w Indonezji słynie z tego, że jest największą świątynią buddyjską na świecie. Dziś wielu buddystów odwiedza świątynię Borobudur podczas pielgrzymki na wyspie Jawa.

Kiedy odwiedzasz świątynię Borobudur, zdziwisz się, widząc 56,000 metry sześcienne szarego kamienia wulkanicznego, które tworzą tę buddyjską świątynię.

Offenburg pociągom Freiburg

Pociągi Stuttgart do Freiburg

Pociągi Lipsk do Freiburg

Pociągi Norymberga do Freiburg

 

Borobudur Indonesia

12. Świątynia Hatszepsut

Święty Świętych, świątynia Hatszepsut pochodzi z XVIII wieku. Faraon Hatszepsut zbudował świątynię na klifach Deir El-Bahri, więc fasada świątyni na tle klifów’ krajobraz jest jednym z najbardziej imponujących na świecie.

Starożytna świątynia pochodzi z okresu Nowego Państwa, ale z biegiem lat świątynia zmieniła swoje przeznaczenie ze świątyni na klasztor. Deir El-Bahri oznacza “Klasztor Północny”, a na terenie Świątyni Hatszepsut znajduje się nawet kaplica.

Pociągi Monachium do Hallstatt

Innsbruck Pociągi Hallstatt

Pociągi Passau do Hallstatt

Rosenheim Pociągi Hallstatt

 

Temple of Hatshepsut

 

Jesteśmy w Zapisz pociąg z przyjemnością pomożemy Ci zaplanować wycieczkę do nich 12 Większość starożytnych świątyń na świecie.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „12 najbardziej starożytnych świątyń na świecie” na swojej stronie?? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fmost-ancient-temples-worldwide%2F – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)