Czas czytania: 9 minuty
(Poprawiony: 29/10/2021)

Imponująca w architekturze, bogaty w historii, w najpiękniejsze miasta na świecie, ten 10 najbardziej znane zabytki do odwiedzenia koleją, które powinny znajdować się na Twoim lista wiadra. Z Europy do Chin, przez najsłynniejszą bramę Berlina, i do Zakazanego Miasta, oto rzut oka na punkty orientacyjne, które Cię zadziwią.

 

1. Wieża Eiffla w Paryżu

Naprawdę trudno przeoczyć ten spektakularny punkt orientacyjny, 300 metrowa żelazna wieża. Niezależnie od tego, czy spacerujesz po Le Marais?, Matka Boska, lub Dzielnica Łacińska, ta ogromna ikona Paryża będzie widoczna przez cały czas.

Więc, jeśli podróżujesz do Paryża po raz pierwszy, na pewno odwiedzisz Wieżę Eiffla w dzień i w nocy, aby zobaczyć oświetlony Eiffel. W związku z tym, powinieneś być dobrze przygotowany na wizytę i wiedzieć, że to najlepszy sposób na podróż do Wieży Eiffla w Paryżu, lub w dowolnym miejscu w Europie.

Jak dostać się koleją do wieży Eiffla??

Do Wieży Eiffla najlepiej dojechać pociągiem. ten transport publiczny system w Paryżu jest bardzo wydajny i wygodny. Podróżowanie po dzielnicach i zabytkach jest bardzo łatwe, a centralne położenie Wieży Eiffla w mieście oznacza, że ​​jest ona dobrze skomunikowana z francuską koleją.

Champ de Mars/Tour Eiffel to najbliższa stacja kolejowa, a Wieża Eiffla jest po prostu 2 minut spacerem od stacji?. Jednakże, wysiąść na stacji Trocadero zapewni bardziej magiczne widoki na wieżę i Sekwanę. Co kilka minut do Wieży Eiffla można dojechać koleją RER Line C, a bilet metra na jedną podróż to € 1.9.

Amsterdam do Paryża pociągiem

Londyn do Paryża pociągiem

Pociągiem z Rotterdamu do Paryża

Pociągiem z Brukseli do Paryża

 

The Eiffel Tower in Paris at night

 

2. Najbardziej znane zabytki do odwiedzenia koleją: Wielki Mur Chiński

Największy na świecie zabytek stworzony przez człowieka, przejął Wielki Mur Chiński 2000 lata do zbudowania. Pierwsza budowa murów rozpoczęła się na początku VII wieku, a później dodano dodatkowe mury, aby wzmocnić i przekształcić Wielki Mur Chiński w jeden z ogromnych i oszałamiających punktów orientacyjnych na świecie.

Ponieważ Wielki Mur Chiński jest tak rozległy, możesz go podziwiać z wielu miejsca w całych Chinach, i może zająć do 175 dni, aby w pełni go przekroczyć. Jednakże, najlepszym miejscem do podziwiania Wielkiego Muru Chińskiego jest Pekin, przedmieścia Pekinu, i miasta takie jak Badaling. Podsumowując, Wielkość Wielkiego Muru Chińskiego, historyczne znaczenie, i nie z tego świata design sprawiają, że jest to jeden z 10 najbardziej znane zabytki do odwiedzenia koleją.

Jak dostać się do Wielkiego Muru Chińskiego z Pekinu??

Do stacji Huoying należy dojechać metrem lub linią Airport Express. Następnie z dworca kolejowego Huangtudian wsiądź do pociągu S2 do dworca kolejowego Badaling. Wejście do Wielkiego Muru zobaczysz 20 minut spacerem od dworca kolejowego.

 

Famous Landmark To Visit By Rail: The Great Wall Of China

 

3. Najbardziej znane zabytki do odwiedzenia koleją: Kaplica Sykstyńska Watykan

Piękne freski Michała Anioła od wieków zdumiewają odwiedzających. Kaplica Sykstyńska w Watykan najlepiej odwiedzać w piątkowe wieczory i noce latem, kiedy jest mniej tłoczno. Największe dzieła sztuki na świecie są dostępne za pośrednictwem muzeów watykańskich, i nie musisz rezerwować czasu, aby do niego wejść.

Kaplica Sykstyńska nosi imię szóstego papieża, kto go zbudował w XV wieku. A zatem, freski zdobiące sufit w Kaplicy Sykstyńskiej przedstawiają opowieści z Księgi Rodzaju. W niezwykłych pociągnięciach i kolorach, freski są dobrze zachowane, i możesz spokojnie spędzić cały dzień na podziwianiu scen.

Jak dostać się do Kaplicy Sykstyńskiej z Rzymu??

Kaplica Sykstyńska znajduje się w Watykanie, poza Rzymem. w związku z tym, jeśli odwiedzasz z Mediolanu?, Florencja lub inne miejsce w Europie, powinieneś najpierw wziąć pociąg ekspresowy do Rzymu. Następnie, wsiądź w pociąg z Roma Tiburtina do Roma St. Stacja Pietro, i to jest 14 minut spacerem do Kaplicy Sykstyńskiej.

 

The Sistine Chapel Vatican City Top view

 

4. Most Karola Praga

Z Budapesztu lub Wiednia, podróż na Most Karola nigdy nie była łatwiejsza z dowolnego miejsca w Europie. To nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że Most Karola w Pradze jest jednym z najsłynniejszych zabytków do odwiedzenia pociągiem. Gotycki kamienny most, posągi, centralna lokalizacja między Malą Straną a starym miastem, to tylko niektóre z powodów jego świetności.

Ponadto, Most Karola to jeden z najpiękniejszych i najstarszych mostów w Europie. W związku z tym, spotkasz setki turystów szukających najlepszych Zdjęcie na Instagramie miejsce na moście. tak, o każdej porze dnia i roku, dołączysz do wielu odwiedzających Pragę, aby podziwiać jedno z najbardziej znanych miejsc na świecie places.

Jak dostać się koleją na Most Karola??

Podróż pociągiem w Europie jest bardzo wygodny i szybki, więc możesz podróżować na Most Karola z dowolnego z sąsiednich krajów. Z głównego dworca kolejowego (W lokalnym języku: Dworzec Centralny), to jest o 13 minut metrem do Mostu Karola. Można tam też dotrzeć pieszo, to jest 25 minut spacerem do Mostu Karola z dworca kolejowego?, ale mniej zalecane, jeśli przyjeżdżasz z Drezna?, Budapeszt, lub Zermatt.

Norymberga do Pragi pociągiem

Pociągiem z Monachium do Pragi

Z Berlina do Pragi pociągiem

Wiedeń do Pragi pociągiem

 

The landmark Charles Bridge, Prague

 

5. Najbardziej znane zabytki do odwiedzenia koleją: St. Cerkiew Wasyla Błogosławionego w Moskwie

Jeden z najbardziej spektakularne kwadraty na świecie, Plac Czerwony w Moskwie jest domem dla najbardziej zapierającej dech w piersiach katedry. St. Katedra Wasyla Błogosławionego jest cudowna, z 6 kaplice, pięknie i artystycznie pomalowane w geometryczne wzory. Wspaniała katedra jest piękna w elewacji i wnętrzach, z każdą kaplicą ozdobioną rycinami i malowidłami.

St. Sobór Wasyla Błogosławionego jest jedną z najważniejszych ikon Moskwy i został zbudowany jako symbol zwycięstwa po klęsce Strasznego Iwana, Chan Kazania. A zatem, odkąd 1561 co roku przyciąga miliony turystów na widok 1 najbardziej zapierających dech w piersiach zabytków w Rosji.

Jak dostać się do St. Bazylego?

Katedra Świętego Bazylego znajduje się na Placu Czerwonym jest, i możesz jechać metrem ze stacji Leningradsky do Okhotny Riad. Jeśli chcesz zobaczyć to, co najlepsze w Rosji, potem szybki pociąg z St. Petersburg to idealny sposób na podróż.

 

Famous Landmark To Visit By Rail: St. Basil's Cathedral Moscow Russia

 

6. Pałac Peterhof w St. Petersburg

Rosyjski Wersal został zbudowany przez Piotra Wielkiego jako jego posiadłość wiejska. Na Twoim wycieczka do Pałacu Peterhof, odwiedzisz Park Dolny, Górny Ogród, Kanał morski, i dwa małe pałace – Monplaisir i Pałac Marli. Piotr Wielki odwiedzający Wersal w latach 70. XVIII wieku i zrealizował francuskie arcydzieło w jeden z najsłynniejszych zabytków dzisiejszej Rosji.

Pałac cara jest najbardziej znany z fontann, Wielkie rzeki, posągi biblijne, i ogrody. Niemcy zniszczyli ten wspaniały pałac w czasie II wojny światowej, ale z powodzeniem odnowili go, aby stać się Światowe dziedzictwo UNESCO teren.

Jak dostać się do Peterhof??

Pałac Peterhof jest jednym z najważniejszych zabytków do odwiedzenia w St. Petersburg. Możesz podróżować do Peterhof pociągiem ze stacji Baltiskiy do stacji Noviy Peterhof.

 

Golden Landmark, The Peterhof Palace In St. Petersburg

 

7. Najbardziej znane zabytki do odwiedzenia koleją: Koloseum Rzym

Koloseum to jeden z siedmiu cudów współczesnego świata, w związku z tym, Koloseum najlepiej zwiedzać z przewodnikiem. Inaczej, ten cała bogata historia z tej wspaniałej konstrukcji stracisz dla ciebie. Cesarze Flawiuszów zbudowali to arcydzieło jako amfiteatr, z myślą o ochronie tłumów przed deszczem i wiatrem, na uwadze.

Dziś możesz odwiedzić wszystkie poziomy Koloseum, lub podziwiaj go z wielu pobliskich restauracji i kawiarni. Dodatkowo, największe koloseum, jakie kiedykolwiek zbudowano, jest dziś używany jako miejsce koncertów muzyki na żywo. Tutaj, zobaczysz największe nazwiska w muzycznym świecie, takich jak Elton John.

Jak dostać się do Koloseum??

Do Koloseum można dotrzeć z obu lotnisk w Rzymie, pociągiem. Odjeżdżają pociągi co 15 minut do stacji Tiburtina, a potem metrem prosto do tej włoskiej ikony. Oczywiście, bardzo łatwo jest dostać się do Koloseum z historycznego centrum Rzymu?.

Mediolan do Rzymu pociągiem

Z Florencji do Rzymu pociągiem

Piza do Rzymu pociągiem

Neapol do Rzymu pociągiem

 

Famous Landmark from above: The Colosseum in Roma

 

8. Najbardziej znane zabytki do odwiedzenia koleją: Pałac Westminsterski w Londynie

Najbardziej znanym zabytkiem w Anglii jest Pałac Westminsterski i Wieża Big Bena. Izby Parlamentu. Victoria Tower i najsłynniejsza wieża na świecie, Big Bena, tworzą najsłynniejszy punkt orientacyjny w Anglii.

Z widokiem na Tamizę, z atrakcją London Eye w pobliżu, otoczenie Pałacu Westminsterskiego jest wspaniałe?. Dla niesamowitych widoków panoramicznych, odwiedzaj London Eye przez cały rok, bo wejście do Westminsteru jest możliwe tylko w soboty, w lipcu i sierpniu.

Jak dostać się do Pałacu Westminsterskiego i Big Bena??

Pojedź linią metra Circle do stacji Westminster lub Trafalgar. Jeśli przyjeżdżasz z przedmieść Londynu, w dowolnym miejscu w Wielkiej Brytanii lub Europie, wtedy kolej South Western Railway będzie najlepszym sposobem podróżowania.

Pociągiem z Amsterdamu do Londynu

Pociągiem z Paryża do Londynu

Berlin do Londynu pociągiem

Z Brukseli do Londynu pociągiem

 

Westminster Palace, London UK

 

9. Zakazane Miasto Chiny

W sercu Pekinu, znajdziesz wejście do największego pałacu cesarskiego na świecie. Większy niż Peterhof, Luwr, Kreml, i Watykan, Pałac Zakazanego Miasta ma 980 budynki pałacowe do zwiedzania. W przeciwieństwie do innych zabytków na świecie, ten jest w całości wykonany z drewna. Z 25 W przeszłości w pałacu mieszkali chińscy cesarze, Zakazane Miasto to największe muzeum na świecie.

Niezwykły punkt orientacyjny słusznie zasłużył na swoją nazwę nawet dzisiaj. Wynika to z faktu, że 40% pałacu jest nadal wzbroniony dla zwiedzających. Jednakże, cały kompleks można jeszcze zobaczyć ze wzgórza w parku Jingshan. Zakazane Miasto może nie być jednym z najbardziej kolorowych i piękne pałace w Europie, ale to jest najbardziej fascynujące.

Jak dostać się do Zakazanego Miasta??

Z Szanghaju do Pekinu jest około 5 godziny pociągiem, ale w Pekinie, możesz dojechać metrem do Zakazanego Miasta.

 

 

10. Najbardziej znane zabytki do odwiedzenia koleją: Brama Brandenburska w Berlinie

Brama Brandenburska to najważniejszy punkt orientacyjny Berlina, ponieważ jest symbolem żelaznej kurtyny i niegdyś podzielonego Berlina. Brama została pierwotnie zbudowana przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma II, w XVIII wieku. A zatem, najlepszy sposób na poznanie historii tej ikony, krótko i podczas spotkań z innymi podróżnikami, jest wycieczka piesza z przewodnikiem.

Popołudniami i w weekendy, Pariser Platz staje się sceną dla wielu lokalnych artystów i muzyków. Możesz także być świadkiem, jak miejscowi przejeżdżają przez bramę i po prostu siedzą?, na czacie, czekając, aż promienie słońca przejdą przez bramę.

Jak dostać się do Bramy Brandenburskiej??

Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Bramy Brandenburskiej są linie S-Bahn, system metra. Wybierz dowolną linię, która jedzie do stacji Brandenburger Tor.

Podsumowując, Lokalizacja, historyczne znaczenie, architektura, i ogrom wielu z tych zabytków przyciągają co roku miliony turystów. Gdy stoisz przed każdym punktem orientacyjnym, w Europie, Rosja, lub Chiny, po prostu będziesz zdumiony pięknem i kreacją każdej strony every.

Z Frankfurtu do Berlina pociągiem

Lipsk do Berlina pociągiem

Z Hanoweru do Berlina pociągiem

Hamburg do Berlina pociągiem

 

Brandenburg Gate Berlin on a cloudy day

 

Tu na Zapisz pociąg, z przyjemnością pomożemy Ci zaplanować jedno z nich 10 najsłynniejsze zabytki świata koleją.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „10 najbardziej znanych zabytków do odwiedzenia koleją” na swojej stronie?? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fmost-famous-landmarks-visit-rail%2F – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)