Czas czytania: 7 minuty
(Poprawiony: 24/05/2021)

Z ulubionego przez wszystkich filmu w Europie “wzgórza tętnią życiem przy dźwiękach muzyki”. Rzeczywiście, co następuje 12 góry sprawią, że będziesz śpiewać, a serce tańczyć. Od słynnych Alp i Pirenejów po ukryte skarby Republiki Czeskiej, dołącz do nas na wycieczkę do 12 najbardziej malownicze góry w Europie.

 

1. Góra Matterhorn w Szwajcarii

Od Gornergat po szczyty gór Rothorn, Matterhorn można podziwiać z każdego miejsca w Zermatt. Czapka śnieżna Matterhorn i jej trójkątny kształt, tworzą niewiarygodnie malownicze widoki na góry.

Wiosną lub zimą, słynny Matterhorn jest niesamowitym miejscem wypoczynku w górach. Możesz znaleźć Matterhorn w Alpach Szwajcarskich i wybierać między nimi wspinaczka 4,478 metrów, na wędrówki najpopularniejszą trasą z Zermatt przez Hornli Hut.

Wycieczka na Matterhorn to jedna z najbardziej malowniczych wędrówek w Europie, głęboko w zielonych szwajcarskich łąkach. Więc, będziesz miał mnóstwo miejsc na wspaniałe zdjęcia i złapanie oddechu, podziwiając piękno natury.

Bazylea do Interlaken z pociągiem

Genewa do Zermatt pociągiem

Berno do Zermatt pociągiem

Lucerna do Zermatt pociągiem

 

Picturesque Mountains and lakes in Matterhorn Mountain Switzerland

 

2. Jungfrau W Dolinie Lauterbrunnen, Szwajcaria

W pięknej dolinie Lauterbrunnen i kraina 72 wodospady, znajdziesz wspaniałe pasmo górskie Jungfrau. Na 4,158 metrów, Jungfrau to najwyższy szczyt Alp Berneńskich.

Jeszcze raz, możesz wspiąć się na górę lub podziwiać fantastyczne widoki na góry Jungfrau z najwyższej kolejki górskiej w Europie. Z jednej strony Mittelland do Wogezów, i lodowiec Aletsch po drugiej stronie, absolutnie zapierające dech w piersiach.

Lucerna do Lauterbrunnen Pociągiem

Geneve do Lauterbrunnen pociągiem

Lucerna do Interlaken z pociągiem

Zurych do Interlaken pociągiem

 

Hiking the Jungfrau mountain in Lauterbrunnen Valley Switzerland

 

3. Grossglockner we wschodnim Tyrolu, Austria

Otacza najwyższa góra Grossglockner 266 małe szczyty na tak zwanym dachu Austrii. To pasmo górskie tworzy jeden z zapierających dech w piersiach widoków górskich w Europie. Grossglockner stoi na wysokości 3,798 metrów, i Grossvenediger at 3,666 metrów, tworząc jeden z najbardziej malowniczych górskich widoków w Austrii.

Znajdziesz te 2 gigantów w Hohe Tauren Park Narodowy. Tutaj możesz jeździć na rowerze górskim, piesze wycieczki lub wspinaczka skałkowa. W ten sposób można podziwiać malownicze widoki z każdej strony.

Wiedeń do Landeck Ischgl pociągiem

Pociągiem z Monachium do Landeck Ischgl

Salzburg do Landeck Ischgl pociągiem

Z Zurychu do Landeck Ischgl pociągiem

 

Hiker in Grossglockner, East Tyrol, Austria

 

4. Najbardziej malownicze góry w Europie: High Dachstein In Austria

Drugą najwyższą górą Austrii jest Hoher Dachstein, położony w urokliwym miasteczku Halstatt. Hoher Dachstein oferuje najbardziej malownicze widoki na góry i jeziora zimą i latem. Latem, będziesz podziwiać zieloną i kwitnącą górę krasową. W zimę, jeździć na nartach ze szczytu góry.

Jednakże, najbardziej malownicze widoki na góry w Hallstatt muszą być na 5 Palce nad jeziorem Hallstatt. Jeśli odwiedzasz od kwietnia do września, nosić ciepłe zimowe warstwy, ponieważ o tej porze roku nadal może padać śnieg i mróz. Możesz dotrzeć do tego niesamowitego punktu widokowego kolejką linową, chyba że wolisz wędrówkę na górę, aby uzyskać bardziej satysfakcjonujące i ekscytujące wrażenia.

Pociągiem z Monachium do Hallstatt

Z Innsbrucka do Hallstatt Pociągiem

Pasawa do Hallstatt pociągiem

Rosenheim do Hallstatt pociągiem

5. Chamonix-Mont-Blanc, Francja

Chamonix to najwyższa góra w Alpach. Właśnie 15 minut od granicy, Chamonix to zimowa kraina czarów. Tutaj, zachwycą Cię malownicze widoki na Mont Blanc.

Możesz zrobić pociąg Mont Blanc, lub podziwiaj malownicze widoki z kawiarni i restauracji w mieście Chamonix. Dodatkowo, można było wędrować do Aiguille du Midi lub Mer du Glace. Każda aktywność, którą wybierzesz, zapierające dech w piersiach widoki na jedną z najbardziej malowniczych gór we Francji będą Ci towarzyszyć wszędzie.

Lyon do Nicei pociągiem

Paryż do Nicei pociągiem

Cannes do Paryża pociągiem

Cannes do Lyonu pociągiem

 

A Train in the snowy mountains of Chamonix-Mont-Blanc, France

6. Najbardziej malownicze góry w Europie: Pireneje

Wspaniałe Pireneje oferują najpiękniejsze widoki na góry. Siedem gór we Francji, Wogezy, Jura, Masyw Centralny, masyw pancerny, i Masyw Korsyki.

To pasmo górskie jest tak masywne, że trzeba będzie wędrować od Atlantyku do Morza Śródziemnego. Będziesz mógł nie tylko odwiedzić urokliwe starożytne miasta, ale będziesz miał również bezcenną szansę na podziwianie innego cudu natury. Ten cud to oczywiście Grande Cascade de Gavarnie lub wodospad Gavarnie. Z kroplą 422 metrów, jest to drugi co do wysokości wodospad w Europie.

W związku z tym, Twoje zdjęcia będą absolutnie doskonałe w National Geographic.

 

The Most Picturesque Mountains of The Pyrenees, Europe

7. Najbardziej malownicze góry w Europie: Val Thorens we Francji

Wysoko na 2300 metrów we francuskich Alpach, zaśnieżone góry Val Thorens są najbardziej malowniczymi górami zimą. Przesuń stoki, wypicie filiżanki gorącego kakao przy ognisku, lub podziwiając widoki z kolejki linowej, widoki zapierają dech w piersiach.

Jednakże, podczas gdy większość podróżuje do Val Thorens na narty, zapiera dech w piersiach o każdej innej porze roku. Dolina Tarentaise jest pełna uroczych domków letniskowych, łąki, i rzekę Isere, z górami Val Thorens w tle, stworzyć malowniczą scenerię, którą można podziwiać przez cały rok.

Amsterdam do Paryża pociągiem

Londyn do Paryża pociągiem

Pociągiem z Rotterdamu do Paryża

Pociągiem z Brukseli do Paryża

 

Skiing in the Picturesque Mountains of Val Thorens In France, Europe

8. Dolomity we Włoszech

Kiedy możesz wybierać 7 punkty widokowe, miejsce jest naprawdę spektakularne w krajobrazie. Pasmo górskie Dolomity w południowych Włoszech, to jeden z najpiękniejszych rezerwatów przyrody w Europie. co więcej, jest to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie.

Możesz podziwiać Dolomity podczas jednodniowej wycieczki z Bolzano, lub na okrężnej 20-kilometrowej wędrówce. Zajęcia, miejsca na piknik i zdjęcia, oraz szlaki górskie, są nieskończone. Na dodatek, widoki zapierają dech w piersiach, w dowolnym momencie podróży.

Ze wszystkich powodów wymienionych powyżej, Dolomity to idealne miejsce na wakacje we włoskich górach.

Mediolan do Wenecji pociągiem

Z Florencji do Wenecji pociągiem

Bolonia do Wenecji pociągiem

Treviso do Wenecji pociągiem

 

Bicycles going uphill in the The Dolomites In Italy

9. Najbardziej malownicze góry w Europie: Mount Snowdon w Walii

Góra Snowdon jest tak piękna, że ​​nic dziwnego, że ma własną aplikację do spacerów. Snowdon znajduje się w Walii, a po a 6-8 godzin wędrówki, można podziwiać wspaniałe widoki na Snowdonia, Anglesey, Pembrokeshire, i Irlandii.

Dodatkowo, z wysokości 1085 metrów, będziesz również w stanie zobacz wszystkie piękne jeziora. Na przykład, jezioro Cwellyn i Mynydd Mawr oferują spektakularne widoki na końcu jeziora Cwellyn Trail.

 

Most Picturesque Mountains In Europe: Mount Snowdon In Wales

10. Adrspach-Teplice W Republice Czeskiej

Republika Czeska znana jest przede wszystkim z pięknej Pragi. Niewiele osób wie o wspaniałej czeskiej i skalnej wiosce, Adrszpach-Teplice. Adrspach znajduje się blisko polskiej granicy i całkowicie zasługuje na swoje miejsce Niesamowite cuda natury w Europie.

Adrspach-Teplice to wieś zbudowana w centrum formacji skalnych, wznoszenie wysokiego, z labiryntami, pomarańczowy strumień, i szlaki. To fascynujące miejsce zostało odkryte dopiero w 1824. Od tego czasu jest szczególnym miejscem dla podróżników, którzy szukają niezwykłości.

Tutaj, można przejść szlakiem pętli, przez gotycką bramę i tajne przejścia. Nie ma nic lepszego niż podziwianie niesamowitych formacji skalnych od wewnątrz i dotarcie do błękitnego jeziora. Ponieważ będziesz chodzić w sercu tych gigantycznych skał, najlepiej odwiedzić latem, kiedy dni są dłuższe i jest dużo światła.

Norymberga do Pragi pociągiem

Pociągiem z Monachium do Pragi

Z Berlina do Pragi pociągiem

Wiedeń do Pragi pociągiem

 

 

11. Region Mullerthal w Luksemburgu

Z niektórymi najpiękniejsze punkty widokowe w Europie, góry Mullerthal w Luksemburgu oferują malownicze ścieżki i ukryte tajemnicze miejsca. Wchodząc do lasów, obok jezior i źródeł, zielone skaliste wzgórza, odkryjesz, że wszedłeś w bajkę dla dzieci.

Region Mullerthal ma jedne z najbardziej wyjątkowych krajobrazów i widoków w Europie. Zamki, jaskinie, mosty, i wodospady, wszędzie tam, gdzie spojrzysz, są wspaniałe widoki. A zatem, piesze wycieczki lub jazda na rowerze, pamiętaj, aby poświęcić co najmniej kilka dni, aby podziwiać malownicze widoki na góry Mullerthal.

Pociągiem z Luksemburga do Colmar

Pociągiem z Luksemburga do Brukseli

Pociągiem z Antwerpii do Luksemburga

Metz do Luksemburga pociągiem

 

The Green Path of Mullerthal Region In Luxembourg

12. Najbardziej malownicze góry w Europie: Stanserhorn, Szwajcaria

Zaśnieżone szczyty, jasne zielone wzgórza, i urocze wiejskie domki w dolinie, najpiękniejsze są widoki ze Stanserhorn. Wspaniała góra Stanserhorn jest po prostu 20 minut od Lucern pociągiem i stanowi wspaniałą jednodniową wycieczkę wspaniała Szwajcaria.

Tutaj możesz wjechać kolejką linową na szczyt góry, aby podziwiać wspaniałe panoramiczne widoki na Alpy Szwajcarskie i jeziora. Innym świetnym sposobem na podziwianie malowniczych górskich widoków na Stanserhorn jest wybranie miejsce na piknik. W ten sposób spędzisz dzień relaksując się i oddychając pięknem i Alpami’ świeże powietrze.

Zurych do Lucerny pociągiem

Berno do Lucerny pociągiem

Genewa do Lucerny pociągiem

Konstancja do Lucerny pociągiem

 

Peak of Stanserhorn, Switzerland

 

Tu na Zapisz pociąg, z przyjemnością pomożemy Ci zaplanować wakacje w 12 najbardziej malownicze góry Europy pociągiem.

 

 

Czy chcesz zamieścić nasz wpis na blogu „12 najbardziej malowniczych gór w Europie” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fmost-picturesque-mountains-europe%2FW pobliżu– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)